Home \ Życie rodzinne
 

Jak wyjechać za granicę.

 

Przeprowadzka za granicę jest z pewnością jednym z najważniejszych wyborów życiowych, które mogą przynieść Ci wiele cennych doświadczeń i niewiarygodnie poszerzyć horyzonty. Z drugiej strony może również stanowić wyzwanie, które będzie wymagało ogromnej cierpliwości, wysiłku, a przede wszystkim gotowości do zmierzenia się z różnymi trudnościami, takimi jak biurokracja i papierkowa robota. Niezależnie od tego, czy przenosisz się do pracy, czy z powodów osobistych, dobre przygotowanie ułatwi ci i ułatwi przejście do nowego środowiska. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o tym, co należy wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

              

Procedura .

    

    1      Zagadnienia praktyczne  .

    
   
 1.            1      Upewnij się, że masz ważny paszport i wizę, które pozwalają na przeprowadzkę do kraju docelowego. Jeśli przenosisz się do pracy, ale twój ruch nie został jeszcze potwierdzony, skorzystaj z tego, co najlepsze, zwłaszcza jeśli powinien nadejść chwilę. W zgiełku przed przeprowadzką będziesz wdzięczny za wszelkie szczegóły, które wcześniej uzgodniłeś. Pamiętaj, że problemy z wizami mogą spowolnić i skomplikować Twój ruch. 
    
  • Upewnij się, że masz ważny paszport. Jeśli wygasł, natychmiast poproś o nowy. Jego wydanie może potrwać kilka tygodni.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zrób plan. Zanim zaczniesz cokolwiek robić, utwórz harmonogram, aby sprawdzić ukończone zadania. Powinien być dość szczegółowy i zawierać również informacje na temat ostatnich terminów, dopóki zadania nie będą musiały zostać zakończone. Oto lista innych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę: 
    
  • Wybierz firmę przeprowadzkową. Wprowadź żądanie od co najmniej trzech różnych firm i poproś ich o wycenę. Dowiedz się dokładnie, co jest wliczone w cenę, a jeśli Twoja firma, na przykład, pomaga przy pakowaniu produktów specjalnych, przenosi piwnicę z winami (co może być nieco problematyczne), pomaga zwierzętom domowym lub gwarantuje dokładny harmonogram przeprowadzki. Porozmawiaj o możliwym przechowywaniu nieruchomości - jeśli pobyt za granicą trwa krótko, jest to zdecydowanie najlepsza opcja, aby zostawić część lub nawet większość rzeczy przechowywanych w domu.
  •  
  • Jeśli posiadasz mieszkanie lub domek, zdecyduj, co z nim zrobić. Sprzedać lub wypożyczyć? Jeśli zamierzasz sprzedać, skontaktuj się z brokerem nieruchomości i sprawdź u niego. Pomyśl dobrze, bez względu na to, czy czekasz na najlepszą ofertę, czy też szybciej sprzedajesz. Ale kiedy rozmawiasz z agentem, starannie formułuj swoje wymagania: niezależnie od tego, czy jesteś w jakimś ważnym okresie, nadal chcesz uzyskać jak najwięcej pieniędzy ze sprzedaży.  
     
   • Jeśli planujesz wynająć dom lub mieszkanie, spróbuj znaleźć niezawodnego agenta. Udziela porad i daje pierwszeństwo brokerowi, który dba o własność zagranicznych właścicieli. Ci brokerzy są bardziej wiarygodni i pamiętaj, że w czasie twojej nieobecności agent może mieć większe trudności z wykonywaniem obowiązków, a nie regularną inspekcją nieruchomości i starannym wyborem lokatorów.
   •  
    
  •  
  • Zajmij się kredytami hipotecznymi, leasingami i pożyczkami. Jeśli spłacasz kredyt hipoteczny lub pożyczkę, skonsultuj się z bankiem i innymi dostawcami, jak najlepiej radzić sobie z tymi zobowiązaniami finansowymi.
  •  
  • Jeśli masz dzieci, poinformuj ich szkołę o nadchodzącej zmianie. Będziesz potrzebował potwierdzenia edukacji swoich dzieci do tej pory lub innych dokumentów. Sekretariat tej szkoły powinien udzielić ci szczegółowych informacji i doradzić.
  •  
  • Szczepienia i wizy. Dowiedz się o obowiązkowych i zalecanych szczepieniach dla kraju docelowego. Należy pamiętać, że w przypadku ubiegania się o wizę w niektórych krajach konieczne jest udokumentowanie obowiązkowych szczepień lub wyników dalszych badań lekarskich. Nie zapomnij zdobyć wszystkich dokumentacji medycznej na czas.  
     
   • Jeśli Twoim celem jest zdobycie obywatelstwa w nowym kraju, zacznij zajmować się wszystkimi wymaganiami na czas. Ten proces może zająć dużo czasu, w niektórych przypadkach przez lata.
   •  
    
  •  
  • Przygotuj dokładny plan pakowania i ściśle go przestrzegaj. Daje to wystarczająco dużo miejsca na improwizację, gdy zbliża się dzień wyjazdu lub kiedy nie będzie tak, jak powinno.            
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zrób sobie wystarczająco dużo czasu. Niektórzy pracodawcy, którzy wysyłają swoich pracowników za granicę, mogą poinformować Cię o planowanym wyjeździe za granicę z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ale inni mogą poinformować Cię z zaledwie kilkudniowym wyprzedzeniem. W tym drugim przypadku poproś pracodawcę o wszelką pomoc i pomoc, jaką będą skłonni zapłacić - zobaczysz, że będziesz przydatny. 
    
  • Jeśli masz przewagę, że możesz wszystko sam zaplanować, pozwól mu się ruszyć przez co najmniej pół roku. To zdecydowanie nie jest przesadna pora, ponieważ problemy, które trzeba będzie rozwiązać, to długa kolejka: musisz zdecydować, jak sobie poradzić z obecnym mieszkaniem, samochodem i zwierzętami domowymi, rozwiązać kwestie ubezpieczenia, pakowania i migracji, poradzić sobie z zobowiązaniami finansowymi, przenoszenie dzieci do nowych szkół itd.
  •  
  • Możesz poruszać się zbyt szybko, więc nie bój się, jeśli jesteś w czasie. Ale spróbuj natychmiast skontaktować się z przyjaciółmi, znajomymi lub relokacjami i innymi pomocnikami. Będziesz ich teraz potrzebował jak najwięcej.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zastanów się, czy zacząć szukać zakwaterowania w nowym kraju z góry. Zanim znajdziesz odpowiednie miejsce na wynajem długoterminowy lub nawet na zakup, czy zostaniesz w hotelu lub wynajmiesz mieszkanie? 
    
  • Kupowanie nieruchomości przez Internet nie jest dobrym pomysłem. Dopóki nie spojrzysz na swój temat na własne oczy, nie będziesz w stanie odgadnąć, czym naprawdę jest państwo. W Internecie nie można nawet obiektywnie ocenić, czy cena jest niepotrzebnie wysoka - oprócz stanu nieruchomości ma to również wpływ na jej lokalizację, bezpieczeństwo i udogodnienia obywatelskie.
  •  
  • Jednym ze sposobów uniknięcia kupowania zająca w worku jest krótka wizyta w kraju docelowym i wykonanie mniejszej ankiety. Niezależnie od tego, czy podróżujesz bezpośrednio do Ciebie, partnera czy członka rodziny, masz jasną wizję aktualnej oferty. Możesz także dołączyć do znajomego, który już mieszka w kraju.
  •  
  • Jeśli naprawdę zamierzasz kupić nieruchomość w nowym domu, zacznij od wynajmu. Jeśli nie wierzysz i nie wybierzesz złej lokalizacji lub nie możesz mieszkać w nowym kraju, możesz łatwo wycofać się z czynszu. Około pół roku później powinieneś zacząć wiedzieć, czy naprawdę chcesz pozostać za granicą, a przede wszystkim uzyskać przegląd zarówno nieruchomości, jak i miejsc, w których chciałbyś mieszkać. Decyzja o zakupie zostanie podjęta bez stresu i czasu, a w takich warunkach jest bardziej prawdopodobne, że podejmiesz właściwą decyzję.
  •  
  • Pamiętaj, że może minąć trochę czasu, zanim wszystkie twoje rzeczy osobiste dotrą do nowej lokalizacji. Pobyt przez jakiś czas w hotelu lub w pełni wyposażonym mieszkaniu nie jest takim złym wyborem.
  •  
  • Zdobądź zaufanego prawnika, który zajmie się kwestiami prawnymi dotyczącymi zakupu nieruchomości w obcym kraju. Będziesz potrzebować porady na temat podatków, zastawów, lokalnych opłat i innych kwestii, które mogą działać inaczej za granicą. Jeśli korzystasz już z usług prawnika, poproś go o rekomendację komuś, kto pracuje w twoim przyszłym domu.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Utwórz dochodowe konto bankowe. Dziś łatwiej jest dokonywać przelewów pieniężnych do iz zagranicy na racjonalnie rozsądnych warunkach. Przejdź do swojego bieżącego banku i omów wszystkie opcje i wysokość opłat za każdą usługę. Niektóre banki umożliwiają dziś transfer środków na zagraniczne rachunki za pośrednictwem telefonu komórkowego, dlatego warto zapoznać się z wszystkimi opcjami, które są istotne. 
    
  • Jeśli nadal planujesz wrócić do swojego kraju w przyszłości, należy mieć aktywne co najmniej jedno lokalne konto bankowe. Im dłużej twoje konto jest w banku, tym bardziej jesteś wiarygodny. Jak tylko wrócisz z zagranicy, będziesz miał o wiele lepszą pozycję negocjacyjną, niż gdybyś chciał założyć zupełnie nowe konto. Bankowość internetowa pozwala teraz łatwo kontrolować konto, nawet jeśli mieszkasz za granicą.
  •  
  • W niektórych krajach dostęp do twoich finansów może być bardziej skomplikowany, niż jesteś przyzwyczajony. Nie zapomnij poinformować swojego banku o potencjalnych problemach i spróbuj znaleźć rozwiązanie. Doświadczony doradca finansowy może dostarczyć ważnych informacji na temat systemu bankowego w kraju, który planujesz przenieść.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Pomyśl, jeśli masz znajomych w swoim nowym domu. Mogą być nieocenionym pomocnikiem, gdy potrzebujesz porady, pomocy lub porady. Powiedz im o swoich planach i poproś ich o pomoc - na pewno znajdziesz chętną duszę.       
 12.  
 13.             7      Przeglądaj swoje osobiste rzeczy i spróbuj oddać niektóre z nich. Wiadomo, że człowiek nie potrzebuje dużo żyć, ale mimo to nasze domy są przytłoczone przedmiotami i przedmiotami, które gromadzimy od lat, ale których nawet nie potrzebujemy ani nie wykorzystujemy. Zamiast ciągnąć za granicę lub płacić za przechowywanie z takim obciążeniem, staraj się oceniać odpowiedzialnie, czy naprawdę konieczne jest zachowanie wszystkich rzeczy. Jeśli to możliwe, oddaj część swoich rzeczy na cele charytatywne lub osoby, które tego potrzebują. Podróżowanie światłem jest o wiele łatwiejsze niż martwienie się o przechowywanie i przenoszenie.       
 14.  
 15.             8      Przerwij trochę swoich rzeczy. Skorzystaj z aukcji internetowych lub wyślij reklamę i spróbuj sprzedać niektóre swoje produkty w ten sposób. Nawet jeśli znajdziesz się w czasie, jest to świetny sposób zarabiania na wielu rzeczach naraz! W reklamie wspominasz, że przeprowadzasz się za granicę i próbujesz pozbyć się tak wielu rzeczy, jak to możliwe. Jeśli oferujesz towary po rozsądnych cenach, ludzie rozerwą ci dłonie! 
    
  • Wybierając rzeczy, które chcesz zachować, bądź bezwzględny. Po dodaniu każdej dodatkowej rzeczy zwiększa się koszt wysyłki, który będziesz musiał zapłacić.
  •  
  • Od czasu do czasu pojemniki transportowe będą tracić, uszkadzać lub uszkadzać przesyłkę z powodu niewłaściwego obchodzenia się podczas podróży do nowego miejsca przeznaczenia. Miej to na uwadze, jeśli planujesz przenieść swoją kolekcję antycznych mebli i innych delikatnych przedmiotów - prawdopodobnie lepiej będzie je przechowywać lub gdzieś je sprzedać. Nie zapomnij zabezpieczyć swoich przedmiotów przed transportem i przenoszeniem obrażeń.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Rozważ wszystkie możliwości postępowania ze zwierzętami domowymi. Możesz przekazać go znajomemu lub członkowi rodziny, tylko komuś, kto lubi je zabrać. Drugą opcją jest zabranie ich ze sobą za granicę. Jeśli chcesz zabrać ze sobą zwierzaka, oto kilka rzeczy do przemyślenia. 
    
  • Czy można importować zwierzęta do kraju docelowego lub do zwierząt?
  •  
  • Czy zwierzę musi przejść kwarantannę? Ile czasu to zajmie i ile za to zapłacisz?
  •  
  • Jak poruszasz zwierzakiem? Dowiedz się o bezpiecznej formie transportu, jego cenie i wszystkich wymaganiach, jakie musisz spełnić, a także o dokumentach, które musisz nosić - takich jak paszporty zwierząt i inne dokumenty dotyczące badań weterynaryjnych.
  •  
  • Jakie jest zdrowie twojego pupila? Jeśli chcesz go przenieść, musisz być w dobrym zdrowiu i być odpowiednio zaszczepionym. Twój kraj docelowy może mieć dodatkowe wymagania, więc pamiętaj o jego informacjach.            
  •  
  • Zanim zdecydujesz, weź pod uwagę ogólny stan swojego zwierzaka. Przeprowadzka do nowego środowiska może być traumatyczna dla zdrowych zwierząt, nie mówiąc już o osobach starszych i chorych.
  •  
         
 18.  
 19.             10      Dowiedz się o ważności twojego prawa jazdy za granicą. Niektóre kraje uznają Twoją obecną licencję lub będą wymagały międzynarodowego prawa jazdy, które nie jest trudne do uzyskania. W innych krajach będziesz musiał zdać egzamin, aby uzyskać prawo jazdy. Nie rezygnuj z szukania konkretnych informacji - praca w obcym kraju bez prawa jazdy może być poważną komplikacją na początku.       
 20.  
 21.             11      Poświęć wystarczająco dużo czasu, aby złożyć pracę w pracy. Jeśli Twoja firma nie wyśle ​​Cię za granicę, będziesz musiał spełnić warunki powiadomienia ustalone przez Twoją firmę. Nie zapomnij sprawdzić okresu wypowiedzenia i uwzględnić go w harmonogramie. Ale nie wyciągajcie swoich zeznań niepotrzebnie na wypadek, gdybyście ostatecznie zmienili zdanie lub napotkali nieprzezwyciężone komplikacje. Po pierwsze, musisz znaleźć wszystkie istotne informacje i upewnić się, że przeprowadzka za granicę jest formalnie możliwa, a ty w nowym kraju będziesz mógł pracować i żyć.                 
 22.  
             

    2      Szok kulturowy  .

    
   
 1.             1      Przygotuj się na duże zmiany. Przeprowadzka do miejsca, które nawet nie przypomina ci domu, może wywołać szok kulturowy i ogólnie sprawić, że twój ruch będzie bardziej skomplikowany. Zwykle znika po kilku miesiącach w kraju. Ludzie zachowują się inaczej w obcym kraju, wszystko działa inaczej, niż jesteś przyzwyczajony - więc nazywamy je "obcymi" krajami. Największym wyzwaniem jest ten konflikt - próba zrozumienia innej kultury i nauczenie się jej życia. Kiedy już wejdziecie w to, w jaki sposób ludzie myślą, można powiedzieć, że nie ma drogi powrotnej: zaczyna się powoli dostosowywać i przestajecie rozróżniać terminy "my" - Czesi i "oni" - kosmici. 
    
  • Jeśli nie wiesz nic na temat zwyczajów i kultury obszaru, do którego się przeprowadzasz, dowiedz się, jak najlepiej się tam dostać. Powierzchowna wiedza z pewnością będzie lepsza niż żadna - da ci wyższy poziom zrozumienia i przynajmniej część z Was będzie mogła uczestniczyć w różnych wydarzeniach społecznych i kulturalnych. W tym samym czasie możesz pomóc uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji, w których możesz łatwo obrazić kogoś nieświadomością otoczenia i lokalnych okoliczności.            
  •  
         
 2.  
 3.             2      Należy pamiętać, że utrata komfortu może być większym problemem niż na pierwszy rzut oka. Może wydawać się to małą rzeczą: twoja ulubiona kawa, którą dajesz w domu; Twoje ulubione miejsce, dokąd jedziesz... wszystko to zacznie cię spotykać za granicą. Musisz przyznać to uczucie, ale zachować otwarty umysł na nowe doświadczenia. Być może wkrótce odkryjesz coś, co będzie jeszcze lepsze i bardziej niesamowite niż to, co wiesz z domu. 
    
  • Jeśli pochodzisz z kraju, w którym duży wybór dóbr konsumpcyjnych jest wspólny, Twój brak może być prawdziwym wyzwaniem. Gdy wspólna alejka pełna płatków śniadaniowych trzęsie się na jednej z ubogich półek lub staje się wyborem pomiędzy "niebieskim" lub "szarym", może mieć nieoczekiwanie frustrujący efekt. Masz dwie możliwości: po pierwsze, pogódź to i uświadom sobie, że jeśli nie masz wyboru, oszczędzając zasoby naturalne, zaoszczędzisz dużo czasu przy podejmowaniu decyzji. Po drugie, wróć do swojego ojczystego kraju i kup wszystko, co przegapisz, lub poproś rodzinę i przyjaciół, aby wysłali paczki pocztą. Chociaż nie można się przyzwyczaić do ograniczonej liczby produktów (zawsze będziesz pamiętać nostalgicznie o przedmiotach, które są ci dostępne dość powszechnie i tutaj w ogóle o tym nie wiedzą), większość ludzi łatwo dostosowuje się do faktu, że nie muszą podejmować trudnej decyzji.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Przygotuj się, że początkowy entuzjazm spadnie po kilku miesiącach. Przez pierwsze kilka miesięcy poczujesz się jak wspaniałe wakacje, spędzasz dużo czasu na odkrywaniu nowych miejsc i cieszeniu się atmosferą. Jednak po chwili zdajesz sobie sprawę, że naprawdę wybrałeś to miejsce, które nagle nie pojawia się w tak różowych kolorach, jak było na początku. Nie musi to potrwać kilka miesięcy, zanim będziesz obciążony codziennymi problemami, aby wyjść z pokojowego rozliczenia. Nadmierna biurokracja, problemy z utrzymaniem domu lub kilka drobnych kryzysów może wkrótce i niespodziewanie zrujnować ciebie. 
    
  • Zdobądź dobrego rzemieślnika na czas. Czas jest zawsze zepsuty. Będziesz potrzebował kogoś odpowiedzialnego, który nie tylko dotrze do umówionego czasu, ale również obciąży cię realną ceną za usługi. Jeśli nie poprosisz o radę miejscowych lub znajomych, ryzykujesz, że będziesz łatwym celem dla opłacalnych rzemieślników, którzy wykorzystają swoją niewiedzę na temat lokalnych warunków i obciążą cię gorącymi sumami. Nie czekaj, aż coś się zepsuje i zdobądź wcześniej swoje kontakty i zalecenia.
  •  
  • Zachowaj spokój podczas załatwiania spraw administracyjnych. W większości krajów czekają na ciebie formularze, kolejki i często niesamowicie absurdalne biurokratyczne bzdury. Twoim zadaniem nie jest pytać "dlaczego" musisz wszystko ukończyć, ale aby dowiedzieć się, jak przejść przez najprostszy sposób. Zapytaj lokalnych mieszkańców o radę, sprawdź wszystkie szczegóły na stronie internetowej i znajdź najlepszy sposób rozwiązania tych problemów. Jeśli nie znasz siebie, nikt inny nie zrobi tego za Ciebie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przygotuj się do ograniczenia normalnych czynności i sposobu, w jaki to robisz. Dowiedz się, czego nie możesz zrobić, to kolejna forma szoku kulturowego. Musisz zaakceptować, że to, do czego jesteś przyzwyczajony z domu, nie jest w nowym kraju i nie jesteś w stanie kwestionować stylu życia tam. Niezależnie od tego, czy firma, do której się wybierasz, jest mniej lub bardziej życzliwa, niż jesteś przyzwyczajona, dostosuj swoje zachowanie do lokalnych zwyczajów i sposobów. Jeśli chcesz się zbuntować lub krytykować lokalne sprawy, przeniesienie nie jest najlepszym wyborem - lepiej pozostać w domu!       
 8.  
 9.             5      Nie odrzucaj pomocy. Przesiedlenie z kraju znajduje się na samym szczycie listy warunków skrajnych. Przeżyjesz dobre dni, kiedy wszystko będzie idealne, ale także złe dni, kiedy zostaniesz przeklęty za swoją decyzję. Wreszcie nadejdą dni, kiedy poczujesz się jak w domu w nowym kraju i nagle będziesz miał dwa domy. 
    
  • Twoje emocje mogą być jak huśtawka, aw takim przypadku ważne jest, aby coś z tym zrobić. Jeśli cierpisz z powodu lęku, strachu, depresji, szukaj pomocy u terapeuty. Jeśli będziesz cicho o sobie, to tylko pomnoży poczucie alienacji i samotności, a poczujesz się jeszcze bardziej odizolowany i przerażony.            
  •  
  • Staraj się otaczać przyjaciółmi i buduj z nimi bliskie relacje, otwarcie rozmawiaj o swoich uczuciach, a jeśli masz dzieci, słuchaj ich obaw.            
  •  
  • Jeśli wolisz rozwiązać swoje problemy z kimś ze swojej narodowości, skorzystaj z konsultacji psychologicznych w Internecie. Największą zaletą strony jest z pewnością możliwość utrzymywania bliskich kontaktów z ludźmi w twoim kraju.            
  •  
  • Korzystaj z sieci społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Google+ i e-mail, aby pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi przebywającymi w domu. Jeśli naprawdę chcesz z kimś porozmawiać, zadzwoń do niego po Skype: to tak, jakbyś był naprawdę razem! Kontakt z bliskimi uspokoi, da odwagę i pomoże utrzymać emocje w ryzach.            
  •  
  • Od czasu do czasu zapraszaj swoich najbliższych przyjaciół na krótką wizytę.            
  •  
         
 10.  
 11.             6      Uważaj na bezpieczeństwo. Kolejną kwestią związaną z szokiem kulturowym jest przeniesienie się do kraju, który nie jest tak bezpieczny jak kraj, skąd pochodzisz. Niech lokalni doradcy wiedzą, które obszary lepiej jest unikać i jakie potencjalne zagrożenia mogą się spodziewać w kraju. 
    
  • Dostosuj swój styl ubierania kraju, w którym chcesz mieszkać i staraj się dopasować. Czasami ludzie znajdują się w niebezpiecznej sytuacji tylko dlatego, że są nieodpowiednio ubrani lub wyglądają jak turyści.
  •  
  • Dowiedz się o potencjalnych zagrożeniach w Twojej lokalizacji na posterunku policji. Ten sam krok należy podjąć przed zakupem nowego mieszkania lub domu, jeśli nie znasz dobrze okolicy.
  •  
         
 12.  
             

    3      Jeśli nadal jesteś w ruchu  .

    
   
 1.             1      Zdecyduj, do którego kraju chcesz się przenieść. Jeśli Twoja firma przenosi Cię za granicę, możesz nie być w stanie wybrać miejsca docelowego. Ale jeśli przeprowadzasz się z innych powodów, wybór nowej lokalizacji zależy wyłącznie od Ciebie. Gdzie możesz sobie wyobrazić swoje przyszłe życie? W "różowym mieście" w Tuluzie na południowym zachodzie Francji? W Berlinie, w Niemczech? W Meksyku? W Wenezueli? Hiszpania? Rosja? Chiny? 
    
  • Wyobraź sobie życie w nowym kraju. Oglądaj filmy i zdjęcia z życia poszczególnych krajów w różnych porach roku. Weź pod uwagę pogodę, zanieczyszczenie powietrza, dostępność żywności, transport lub opiekę medyczną. Sporządź listę działań, które można wykonać w nowym kraju oraz w jakich gałęziach pojawiają się nowe miejsca pracy.
  •  
  • Przeczytaj historie osób, które już dokonały tej zmiany. Imigranci i imigranci, którzy pozostają w kraju przez długi czas, są najlepszym źródłem informacji; dzięki znajomości środowiska możesz pomóc określić, czy dany kraj jest odpowiedni dla Ciebie, czy też jest to miejsce, w którym napotykasz wiele problemów. Daj im radę, ponieważ mówią z osobistego doświadczenia, którego doświadczają codziennie. Z drugiej strony pamiętaj, że widok rzeczy może być różny dla różnych osób i zależy zarówno od pierwotnej motywacji przesiedlenia, jak i innych czynników, takich jak poziom dochodów, doświadczenie zawodowe lub obszary wybrane przez daną osobę na całe życie. Dostępnych jest wiele informacji dostępnych w Internecie, które mogą Ci pomóc. Skorzystaj z dyskusji pod każdym artykułem i nie bój się angażować.
  •  
  • Czy będziesz w stanie pracować w nowym kraju? Czy twój zawód jest pożądanym polem? Co musisz zrobić, aby dostać pracę? Czy jest szansa, że ​​dostaniesz pracę zanim przyjechałeś do kraju, aby zarabiać na życie? Niewiele osób może sobie pozwolić na wyjazd za granicę bez pewności, że są jakieś dochody - dlatego wystarczająca ilość rezerw finansowych jest potrzebna, aby pokryć koszty utrzymania w kraju przez cały czas poszukiwania pracy. Dowiedz się więcej o warunkach ubezpieczenia społecznego i wszystkich szczegółach, które musisz spełnić, aby się do tego kwalifikować. Należy pamiętać, że proces ten może trwać miesiące lub lata, aw niektórych przypadkach nigdy nie uzyska się tego poprawnie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zanim zdecydujesz się wyjechać do innego kraju, wybierz się na wakacje. Przewodniki turystyczne są dobrym źródłem informacji, ale nie polegaj na nich. Staraj się unikać miejsc turystycznych w kraju i wolisz odwiedzać miejsca, w których możesz się dobrze bawić i poznać lokalnych mieszkańców. Ale bądź ostrożny! Jeśli jesteś podekscytowany wyjazdem na wakacje, pamiętaj, że podróżowanie i życie w obcym kraju to dwie zupełnie różne sprawy. Nie masz harmonogramu, spaceru ani umowy, nie zajmujesz się administracją i nie musisz zajmować się codziennymi zadaniami. Nie martw się na wakacjach. Gdy przeprowadzisz się do dowolnego kraju i zaczniesz żyć swoim życiem, możesz nagle odkryć, że codzienna rzeczywistość ma daleko w Twoich bezbłędnych wakacyjnych przeżyciach. Nie podejmuj swojej decyzji tylko na tym, że lubisz kraj jako turysta.       
 4.  
 5.             3      Znajdź świat jak najwięcej informacji. Do najważniejszych należą lokalne zwyczaje, język i przegląd regionów, które składają się na poszczególne części kraju i miasta. Ważne jest, aby zadać sobie pytanie, czy możesz znieść życie w innej kulturze, która będzie miała inne zasady, zwyczaje i stereotypy. Przykładem może być Singapur, miasto o bardziej rygorystycznych przepisach dla obywateli, w którym można popaść w kłopoty z tylko gumą do żucia w miejscach publicznych. Czy jesteś w stanie się dostosować? Człowiek używany w innych okolicznościach postrzegałby ten fakt jako ograniczający.       
 6.  
 7.             4      Dowiedz się o wszystkich przepisach, zasadach i procesach imigracyjnych. Czy możesz przenieść się do określonego kraju? Niektóre kraje mają bardzo surową politykę imigracyjną, a jeśli nie spełniasz określonych wymagań dotyczących dochodów, wieku, wiedzy specjalistycznej, wykształcenia lub stanu cywilnego, możesz po prostu zapomnieć o przeprowadzce. Na przykład może się okazać, że nie masz wystarczającej ilości pieniędzy, odpowiednich kwalifikacji, rodziny mieszkającej na terytorium danego kraju lub po prostu jesteś za stary na imigrację - takie warunki mogą być ustalane przez kraj. Przeczytaj uważnie stronę imigracyjną. Jeśli masz dodatkowe pytania lub Twoja sprawa jest bardziej skomplikowana, nie obawiaj się zadzwonić do wydziału imigracyjnego i omówić szczegółów twojej sytuacji. 
    
  • Skontaktuj się najpierw z ambasadą kraju, do którego chcesz się przenieść. Często pakiety informacyjne są dostępne dla cudzoziemców, którzy rozważają przesiedlenie.            
  •  
         
 8.  
 9.             5      Pamiętaj o barierze językowej. Jaki jest język danego kraju? Czy go kontrolujesz? Bądźcie ze sobą szczerzy i oceniajcie, w jaki sposób uczymy się nowych języków - dla niektórych uczniów umiejętności językowe mogą być bardzo trudne, bez względu na to, ile wysiłku poświęcają na naukę. Dopóki tego nie zrozumiesz, nie będziesz w stanie uczestniczyć w większości działań i sytuacji, które będą się dziać wokół ciebie. Jeśli nie jesteś już pewny siebie, możesz znaleźć się w obcym kraju, bardzo zatłoczonym i samotnym. 
    
  • Uważaj na próbę opanowania języka przed wyjazdem za granicę.
  •  
  • Natychmiast po przybyciu do nowego kraju zapisz się na intensywne kursy językowe. Znajdź pacjenta, empatycznego wykładowcę, który idealnie wypowiada się zarówno na języku czeskim, jak i na języku docelowym. Porozmawiaj z nim podczas praktycznych godzin, kiedy będzie Cię uczył bezpośrednio w terenie do pracy w normalnych sytuacjach, takich jak zakupy, obsługa banku, ustalanie warunków najmu, rejestracja w szkołach lub kursach, zakup samochodu itp.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Jeśli masz dzieci, migracja będzie jeszcze większym wyzwaniem. Przede wszystkim zastanów się, czy naprawdę chcesz wyjść z obecnego życia i zerwać z siecią przyjaciół. Może to być dla nich bardzo poważna zmiana. Czy jakość edukacji w nowym kraju jest lepsza, porównywalna czy nawet gorsza niż w twoim kraju ojczystym? Jeśli twoja edukacja nie jest bardzo dobra, jakie masz inne możliwości dla cudzoziemców, aby zapewnić swoim dzieciom dobre wykształcenie? Wszystkie te pytania są bardzo ważne, więc rozwiąż je we właściwym czasie. 
    
  • Pamiętaj, że jeśli przeprowadzisz się do obcego kraju, twoje dzieci będą musiały nauczyć się innego języka. Niektórzy rodzice cieszą się z tej możliwości, a pod kontrolą drugiego języka widzą wielki wkład w przyszłość. Jeśli jednak Twoje dziecko ma problem z nauką, bariera językowa może być dla niego przeszkodą nie do pokonania.
  •  
  • Jeśli jest to język, który używa zupełnie innej czcionki niż twój język ojczysty, zastanów się, czy wyzwaniem dla dziecka jest sprostanie.
  •  
         
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

                  

Zasoby i cytaty .