Home \ Życie rodzinne
 

Jak dać swojemu dziecku bicie.

 

Klapsy to tradycyjna metoda kar cielesnych wykorzystywana do karania dzieci. Jest to forma kary, która jest bardzo kontrowersyjna, ale nadal ludzie nadal zgadzają się, że możliwe jest, aby dziecko dawało czuły i bezpieczny bicie, i że można go łatwo rozwiązać przez złe zachowanie. Jeśli zdecydowałeś się pokonać dziecko, przeczytaj ten artykuł, aby wiedzieć, jak robić to spokojnie, starannie i aby pomóc dziecku uczyć się na własnych błędach.

              

Procedura .

    

  Część 1      Myślenie i klapsy  .

    
   
 1.   1      Upewnij się, że naprawdę chcesz to zrobić. Zanim powiesz swojemu dziecku, że dostaje bicie, musisz być absolutnie pewien, że chcesz to zrobić i nie używać innej formy kary, takiej jak więzienie w domu lub odmowa przywilejów. Jeśli masz pewność, w żadnym wypadku nie możesz puścić tej decyzji.        
 2.  
 3.            2      Wyjaśnij dziecku, co zrobił źle, dlaczego jest zły i jak może się zmienić. Powinieneś to zrobić, aby twoje dziecko mogło zadawać ci różne pytania i dokładnie rozumieć, czego od niego oczekujesz. Jako rodzic, który ma zamiar dać ci bicie, musisz zachować spokój i nie denerwować się.        
 4.  
 5.   3      Zdecyduj, gdzie dasz swojemu dziecku bicie. Nigdy nie powinieneś pozwolić dziecku bić się z innymi ludźmi, zwłaszcza z rodzeństwem. To może być dla niego bardzo kłopotliwe. Może to spowodować, że Twoje dziecko stanie się nienawistne, a kara ta przyniosłaby skutek odwrotny do zamierzonego.     
 6.  
 7.             4      Kiedy zdecydujesz, gdzie dać dziecku bicie, powiedz dziecku, że zostanie lanie. Prawdopodobnie będzie zdenerwowany i nie zgodzi się. Może on też trochę się zdenerwuje. Możesz się tego spodziewać. Powinieneś zrozumieć jego reakcje, ale jednocześnie powinieneś stanąć z tyłu.        
 8.  
 9.   5      Powiedz dziecku, że nie powinno się ruszać, i że nie byłoby rozsądnie próbować unikać kary lub bronić się, na przykład, przez ich ręce. Kiedy skarży się, powiedz mu, że nie pomoże. Płacz jest naturalną reakcją i nigdy nie powinieneś karać swojego dziecka za to.               
 10.  
             

  Część 2      Pokonanie  .

    
   
 1.             1      Bij swoje dzieci otwartą dłonią i nigdy nie używaj żadnego narzędzia. Pasy są bardzo niebezpieczne i należy ich unikać za wszelką cenę.  
    
  • Niektóre rodziny, kultury i kraje wolą bumować, inni wolą bić się przez ubranie. Możesz wybrać siebie, ale zastanów się nad następującymi czynnikami - normami kulturowymi (i upokorzeniem i uczuciami dziecka), bezpieczeństwem dziecka (gdy uderzysz go boso, zobaczysz, jak bardzo jego skóra jest czerwona, ale nie będzie miał takiej ochrony przed twoją wiek twojego dziecka i to, czy on lub ona dba o to, by być nago przed tobą i co ma na sobie (w niektórych ubraniach będzie go bolało mniej więcej). Dla ciebie możliwe jest, że bicie jest akceptowalną formą kary, ale staraj się za wszelką cenę zapobiec traumatycznemu zachowaniu dziecka. Zdecyduj się na to, ponieważ sam wiesz, co jest najlepsze dla Twojego dziecka.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Usuń wszystkie pierścienie. Kiedy odejdziesz, twoje dziecko będzie bolało bardziej i możesz zranić siebie. Nie chcesz nosić niczego, co mogłoby spowodować poważne obrażenia. Wyjmij też wszystkie rzeczy z kieszeni, aby dziecko ześlizgnęło się z kolan. Połóż wszystkie te rzeczy na stole lub na krześle.        
 4.  
 5.             3      Złóż dziecko nad kolanem. Usiądź i pochyl się nad swoim dzieckiem, aby umieścić go na kolanach twarzą w dół.        
 6.  
 7.   4      Nie mów podczas bicia dziecka. Możesz opuścić wywiad na później - teraz możesz z łatwością sobie z nim poradzić.     
 8.  
 9.             5      Zwolnij rękę i kończyny, połóż jedną dłoń na grzbiecie dziecka i potrzyj drugą ręką po tyłku. Również dziecko powinno starać się być zrelaksowane i nie powinno mieć zupełnie prostych nóg.        
 10.  
 11.             6      Nie nadużywaj dziecka zbyt mocno. Nie musisz zbytnio bić dziecka, aby nauczyć go dyscypliny. Jeśli przesadzisz, możesz go zranić i spowodować uraz. Co więcej, chodzi bardziej o symboliczne znaczenie bicia niż o prawdziwy ból. Podążaj za reakcjami dziecka, a jeśli wydaje się, że jesteś przytłaczający, przestań. Unikaj obszarów genitaliów, kości ogonowej i nerek. Zobacz, jak bardzo plecy Twojego dziecka są czerwone - jeśli obie połówki są czerwone, powinieneś przestać.        
 12.  
 13.             7      Po pobiciu porozmawiaj z dzieckiem. Powiedz mu, że to zrobiłeś, ponieważ go kochasz, a dyscyplina jest częścią miłości. Podkreśl, że jeśli zachowujesz się dobrze i nie będziesz miał problemów, nigdy więcej nie będziesz musiał go pokonać.        
 14.  
 15.   8      Postaraj się, aby przeżycie było pozytywnym doświadczeniem. Może to brzmi dziwnie, ale jeśli dasz dziecku klapsy, możesz nauczyć go cennej lekcji w przyszłości. Oczywiście masz złe przeczucia, ale pamiętaj, że lanie nie czyni cię automatycznie złym, ponieważ jeśli robisz to z właściwego powodu i we właściwy sposób, to jest to produktywna część rodzicielstwa.     
 16.  
 17.             9      Powiedz dziecku, że zawsze będziesz go kochać. Objąć i pocałować. Może cię znienawidzi przez kilka dni, ale w końcu ci wybaczy.        
 18.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

                       
Życie rodzinne popularny:
Jak poprosić kobietę o rękę.

Jak zacząć ćwiczyć cesarskie cięcie.

Dowiedz się, czy twój mąż oszukuje.

Jak wychowywać swoje dzieci w domu.

Jak przerwać karmienie piersią bez bólu.

Jak poprosić kobietę o rękę.

Jak korzystać z testu ciążowego.

Jak radzić sobie z dużymi zmianami w życiu.

Jak podgrzać mleko z piersi.

Jak przerwać karmienie piersią bez bólu.

Jak zgłosić ciążę.

Jak złamać złamane serce.

Jak radzić sobie z dużymi zmianami w życiu.

Jak karmić piersią.

Jak złamać złamane serce.

Jak zmniejszyć ryzyko SIDS.

Jak mieć cierpliwość.

Jak żyć po śmierci partnera życiowego.

Jak zachęcić partnera do zaangażowania.

Jak emocjonalnie przygotować się do ciąży.

Jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej matki.