Home \ Życie rodzinne
 

Jak wrócić do życia.

 

Niezależnie od tego, czy jesteście Tiger Woods, Kenny Powers, czy tylko kimś, kto ostatnio nie miał szczęścia, nie ma powodu, dla którego nie moglibyście wrócić do życia. Nikt nie mówi, że będzie to łatwe, ale kiedy przygotujesz plan i zachowasz motywację, staniesz się tym, kim chcesz być. Nie pozwól innym upaść i powiedz, że nie możesz odnieść sukcesu. Jeśli nie znasz tej rady, przypomnij sobie, że walczysz o właściwą rzecz. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

              

Procedura .

    

    1      Przygotuj plan  .

    
   
 1.            1      Zastanów się, czego nie zrobiłeś. Zapisz wszystko, co poszło źle, aby mieć je przed sobą. Bądź szczery, co się stało i nie mów. Czasami trudno jest zmierzyć się z sytuacją, na którą nie można wpłynąć w żaden sposób. Gdyby to były twoje lenistwo i złe decyzje, prawdopodobnie będzie ci łatwiej. Niektórzy ludzie nie mogą zaakceptować, że zrobili własne nieszczęście. Jeśli chcesz wrócić, musisz to przyznać. 
    
  • Oczywiście, nie cała twoja wina. Jeśli byłeś uzależniony od narkotyków lub źle zachowywałeś się do partnera, mógłbyś zrobić to dla siebie, ale mogło się również zdarzyć, że nie dorastałeś w dobrym środowisku lub po prostu miałeś pecha. Nie obwiniaj się za rzeczy, na które nie masz wpływu i naucz się akceptować, że nie możesz mieć szczęścia.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Ucz się na błędach. Nawet gdybyś miał pecha, mógłbyś uczyć się na swoich problemach, aby wiedzieć, jak go zatrzymać, kiedy znowu coś się wydarzy. Jeśli nie wykonałeś testu, zastanów się, dlaczego tak się stało. Czy nie nauczyłeś się wystarczająco dużo, czy nauczyłeś się za dużo, a potem zapomniałeś o zapomnieniu? Czy w tym czasie wydarzyło się coś innego, na przykład chód z partnerem długoterminowym? 
    
  • Odpowiedz na te pytania, ale nie oceniaj swoich odpowiedzi. Nie musisz szukać wymówek i obwiniać innych - unikaj tego na samym początku. Obwinianie innych ludzi jest do ostatniej opcji. Czy ktokolwiek przeszkodził ci w nauce? Niestety, Twoim problemem jest to, że nie mogłeś zrobić tego inaczej. Następnym razem, unikaj tego.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dowiedz się, czy istnieje potrzeba ponownej oceny celów. To brzmi trochę niecodziennie, ale zanim powrócisz do planu, powinieneś pomyśleć o tym, czy naprawdę zmierzasz we właściwym kierunku. Czy ma to na przykład wpływ na studia? Czy nie byłoby lepiej znaleźć specjalistyczne, ale krótsze szkolenie? Jeśli jesteś aktywny fizycznie, prawdopodobnie będziesz szczęśliwy, gdy będziesz mógł wykonywać pracę, w której natychmiast zobaczysz wyniki - murarz lub inna profesjonalna robota rzemieślnicza. 
    
  • Zmień podejście: nie musisz robić tego samego, jak za pierwszym razem, gdy tego nie robiłeś. Życie to seria prób i błędów. Powinieneś popełniać błędy tylko jako nieudane próby i zdawać sobie sprawę, że te próby mówią ci, co ci się nie podoba. Jeśli studiowałeś prawo, ponieważ interesujesz się prawem i polityką, ale nie udało ci się na uniwersytecie, możesz spróbować na przykład aktywizmu, poradnictwa lub lobbizmu.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zadaj sobie pytanie, jak możesz zmienić to, co poszło nie tak. Jakie zmiany w twoim życiu zmniejszą ryzyko powtórzenia się podobnej sytuacji? Jeśli była to katastrofa naturalna, uzyskaj sprzęt ratunkowy i materiały awaryjne i trzymaj je na wyciągnięcie ręki. Jeśli nastąpiła jakakolwiek strata lub zerwanie, zastanów się, co możesz zrobić, aby temu zapobiec w przyszłości. 
    
  • Może byli ludźmi lub sytuacjami, które osłabiły cię i spowolniły. Pomyśl o swoich związkach i dowiedz się, czy masz toksycznych przyjaciół, którzy uniemożliwiają ci osiągnięcie swoich celów. Jeśli tak, powinieneś zakończyć związek z nimi.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Określ priorytety i cele. Gdy już wiesz, co poszło nie tak i dlaczego poszło nie tak, możesz zacząć przygotowywać się do powrotu. Plany mogą się zmieniać z biegiem czasu, ponieważ napotkasz nieoczekiwane przeszkody i będziesz miał nieoczekiwane fortuny. Kiedy wiesz, czego chcesz i co chcesz osiągnąć, będziesz mógł wyznaczyć cele krótkoterminowe i rozpocząć je. 
    
  • Nie potrzebujesz doskonałego planu sukcesu. Może to być również ogólne, na przykład: "Chcę wiedzieć, czego chcę" lub "Chcę bardziej siebie kochać". Zacznij od kilku podstawowych kroków, które pomogą ci poprawić swoją sytuację. Stopniowo uzyskasz lepszy wgląd w to, co musisz zrobić, aby osiągnąć swój cel.
  •  
  • Najważniejszą rzeczą jest zrobienie czegoś. Działania są zawsze lepsze niż słowa. Zawsze możesz powtórzyć próbę powrotu, ale kiedy nigdy nie zrobisz pierwszego kroku, twoje słowa nic nie znaczą.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Opowiedz o swoim planie z kimś z rodziny lub z przyjacielem. Najlepiej jest porozmawiać z kimś, kto nie był częścią twojego pierwotnego niepowodzenia i najlepiej z kimś, kto przeszedł podobne problemy. Jeśli pójdziesz do szkoły, to nie przez wszystkie dni. Rozmawiaj ze starszymi uczniami, którzy mają te same problemy i pokonajcie ich. Jeśli chodzi o wskaźnik, dowiedz się, co inni myślą o twoim związku z twoim byłym partnerem - możesz być zaskoczony. Możliwe, że twoi przyjaciele widzieli twój problem znacznie wcześniej niż ty sam. 
    
  • Kiedy rozmawiasz z kimś, kto troszczy się o ciebie, poczujesz, że naprawdę go masz i dostaniesz cenną radę.
  •  
  • Kiedy powiesz komuś o swoim planie, będziesz miał większą szansę na sukces. Kiedy powiesz ludziom, że zamierzasz zmienić swoje życie, będziesz miał większą szansę, że faktycznie to zrobisz, ponieważ poczujesz się odpowiedzialny i nie będziesz chciał zawieść nie tylko siebie, ale także innych ludzi.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Przygotuj swoją rozdzielczość. Te postanowienia powinny naturalnie wynikać z poprzednich kroków. Czasami pomaga ci tylko silna wola i zdecydowana decyzja, będziesz musiał zmienić całe swoje życie, aby ułatwić ci poszanowanie. Gdy zamkniesz swój komputer na Facebooku, gdy chcesz się uczyć, nie będziesz mógł pisać do nikogo, a będziesz lepiej skoncentrowany. Musisz wykonać plan powrotu małymi krokami. Nie będziesz w stanie osiągnąć wszystkich celów przez noc, ale jeśli zrobisz to powoli i ostrożnie, nie odniesiesz sukcesu. 
    
  • Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie motywacji jest nagradzanie się za każdy sukces. Kiedy tylko dowiadujesz się wystarczająco długo, zanotuj notatkę w notatniku. Kiedy rejestrujesz swoje sukcesy, będziesz mieć przegląd i będziesz wiedział, że możesz to zrobić. Zastanów się, jak działa ta gra - jak często dostajesz nagrody za grę. Jeśli nagradzasz w ten sam sposób, będzie to miało taki sam wpływ na twoje wyniki.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Przezwycięż swoje złe nawyki. Z pewnością masz dobre powody do złych nawyków. Kiedy uświadamiasz sobie swoje pragnienia i potrzeby, które chcesz spełnić, możesz zmienić je w dobre nawyki. Twoja ulubiona gra komputerowa jest z pewnością bardzo przyjemna, ponieważ lubisz ją lepiej niż naukę. Postaraj się uporządkować swoją naukę bardziej jak grę komputerową - punkty nagrody, liczyć na wynik i sprawić, by nauka była przyjemnością. Na przykład, jeśli przejadacie się, by czuć się lepiej i przytyć, znajdźcie inne rzeczy, które zapewnią wam dobry nastrój. 
    
  • Każdy występ spełnia określone potrzeby, więc musisz dowiedzieć się, jak zaspokoić te potrzeby w zdrowszy sposób i osiągnąć wszystkie swoje cele.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Znajdź osoby, które będą cię wspierać. Rodzice i przyjaciele chętnie pomogą. Ale nie powinieneś zwracać się do ludzi, którzy wpakowali cię w tę sytuację. Daj tym ludziom mniej czasu i uwagi. Jeśli będziesz na nich zły, stracisz czas. Lepiej używać tej energii, aby osiągnąć swoje cele. Ilekroć osiągniesz coś z listy celów, dziękuję tym, którzy Ci to umożliwiły. 
    
  • Oczywiste jest, że będziesz musiał stawić czoła wielu przeszkodom. Dlatego dobrze jest mieć ludzi, z którymi możesz rozmawiać o swoim planie i dać odwagę.
  •  
         
 18.  
 19.             10      Nie ufaj nikomu, że powie ci, że nie możesz tego zrobić. Musisz wierzyć, że będziesz prowadzony przez wszystko, co robisz. Tylko ty sam jesteś odpowiedzialny za swój powrót. Udało ci się w przeszłości, więc musisz udowodnić, że możesz to zrobić ponownie. Im więcej szczerości, tym łatwiej będzie Ci wybrać właściwą drogę. Najlepszą drogą jest kierunek, który przyniesie ci radość i pozwoli ci osiągnąć wszystkie twoje cele. 
    
  • Nie zapomnij cieszyć się życiem podczas pracy nad swoimi celami. Nie traktuj tego jako walki, ale jako ekscytującą przygodę pełną przyjemnych i nieprzyjemnych rzeczy, które ostatecznie doprowadzą cię do celu.
  •  
                   
 20.  
             

    2      Bądź silny  .

    
   
 1.             1      Zachowaj pozytywne nastawienie. Ważne jest, aby zachować jak najwięcej energii i pozytywnego myślenia, jak to możliwe. Na początku będzie to prawdopodobnie niemożliwe zadanie, ale im więcej pracujesz nad tym i im mniej narzekasz, tym łatwiej ci będzie. Nie narzekaj i nie myśl o wszystkim, co jest dobre w twoim życiu i spędzaj czas z pozytywnymi ludźmi. Od czasu do czasu można ulżyć sobie, ale nie powinieneś polegać na negatywnych aspektach życia. 
    
  • Kiedy spędzasz czas z radosnymi i zadowolonymi ludźmi, łatwiej będzie ci zachować pozytywne nastawienie. Kiedy spędzasz większość czasu z negatywnymi ludźmi, którzy ciągle narzekają, wkrótce poczujesz to samo co oni.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zachowaj pewność siebie. Łatwo jest źle się wyleczyć, kiedy musisz odbudować całe swoje życie. Musisz zdać sobie sprawę, że jesteś dobrym człowiekiem i że zawsze musisz być szczęśliwy. Nie powinieneś przeoczyć swoich wad i powinieneś systematycznie je eliminować, ale ważne jest również kochać siebie i myśleć o tym, co cię uszczęśliwia. Napisz wszystkie pozytywne cechy i rzeczy, w których się wyróżniasz. Postaraj się napisać jak najwięcej. 
    
  • Jeśli chcesz mieć wyższy poziom pewności siebie, powinieneś zadbać o to, co masz zamiar zrobić. Kiedy robisz to, w czym jesteś dobry, poczujesz się znacznie lepiej.
  •  
  • Budowanie dobrej pewności siebie zajmuje trochę czasu, ale nigdy nie boli udawać. Trzymaj się prosto, nie bój się i zawsze patrz przed siebie. Trzymaj ręce wzdłuż bioder i trzymaj stopy otwarte. Im bardziej będziesz udawać, tym bardziej naturalne będzie dla ciebie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Bądź odpowiedzialny. Ważne jest, aby ponosić odpowiedzialność za własne czyny i przeszłe błędy. Kiedy zdasz sobie sprawę, gdzie popełniłeś błąd, będziesz mógł zmienić swoją przyszłość. Jeśli obwiniesz innych za swoje błędy, nie będziesz wiedział, jak rozwiązać te problemy. Kiedy jesteś odpowiedzialny za swoje życie, będziesz wiedział, że musisz osiągnąć wszystkie swoje cele poprzez ciężką pracę.       
 6.  
 7.             4      Nie bądź zbyt surowy na siebie. Chociaż ważne jest, aby być odpowiedzialnym, równie ważne jest, aby zachowywać się z szacunkiem i otrzymać przebaczenie. Wszyscy popełniają błędy. Jeśli uważasz, że jesteś bezużyteczny i ciągle przypominasz sobie o swoich porażkach, poczujesz niepotrzebnie złe. Przebacz sobie, bądź dobry dla siebie i przekonaj się, że znacznie łatwiej będzie ciężko pracować nad tym, co chcesz osiągnąć. Kiedy jesteś negatywny, nie będziesz miał pewności siebie i nie będziesz w stanie osiągnąć swoich celów. 
    
  • Samokrytycyzm to nie to samo co niepotrzebna wina. Krytyka jest dobra - oznacza, że ​​możesz zastanowić się, dlaczego niektóre rzeczy zawiodły i możesz rozwiązać swoje problemy. Kiedy obwiniasz się, poczujesz się źle i nie będziesz miał motywacji do wypróbowywania nowych rzeczy. Obwinianie siebie i innych ludzi to błędne koło. Jeśli masz z tym problem, zacznij zwracać większą uwagę.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przepraszam wszystkich, których skrzywdzisz. Ważne jest, aby poprawić stare błędy. Pomyśl o tym, kim jesteś ranny i spróbuj przeprosić tych wszystkich ludzi i wyjaśnij im, że naprawdę jest ci przykro. Mogą nie chcieć ci wybaczyć, albo będą myśleć, że nie myślisz poważnie, ale będzie to krok we właściwym kierunku. 
    
  • Trudno przejść dalej, gdy myślisz o tym, ile osób zraniłeś. Nie będzie łatwo wyznać swoje błędy i przeprosić, ale jeśli to zrobisz, poczujesz się znacznie lepiej.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Pomóż innym. Możesz czuć, że pomaganie innym jest ostatnią rzeczą, którą powinieneś zrobić teraz. Ale gdy będziesz gotowy, aby wstać i wrócić do pracy, zatrzymaj się i spróbuj pomóc komuś, kto tego potrzebuje. Możesz pomóc przyjacielowi, który przeżywa coś trudnego, sąsiadowi, który czuje się samotny, lub komuś, kto potrzebuje pomocy w czymś, co wydaje się nieistotne. 
    
  • Gdy pomagasz innym, poprawisz ich życie i poczujesz, że masz coś do zaoferowania, dzięki czemu poczujesz się lepiej.
  •  
         
 12.  
             

Wskazówki .

      

            

Zasoby i cytaty .

                           
Życie rodzinne popularny:
Jak masować dziecko.

Aby pokazać partnerowi, że naprawdę go kochasz.

Dowiedz się, czy twój mąż oszukuje.

Trzymanie dziecka.

Jak nauczyć dziecko wspinać się.

Jak przerwać karmienie piersią bez bólu.

Jak zacząć ćwiczyć cesarskie cięcie.

Bycie dobrym mężem.

Jak przerwać karmienie piersią bez bólu.

Jak radzić sobie z utratą i bólem.

Jak uprościć życie.

Jak wykonać manewr Heimlicha.

Jak zatrzymać laktację.

Jak poprawić laktację.

Bycie dobrym mężem.

Jak nauczyć dziecko spać w kołysce.

Jak zwiększyć prawdopodobieństwo urodzenia bliźniąt.

Jak spać chłopca.

Jak złamać złamane serce.

Jak nauczyć dziecko spać w kołysce.

Jak zaindukować laktację.