Home \ Życie rodzinne
 

Jak nauczyć dziecko wspinać się.

 

Większość dzieci uczy się wspinać w wieku od 6 do 10 miesięcy. Ale jeśli twoje dziecko jest starsze i nawet nie zaczynasz wspinaczki, nie musisz się martwić. Niektóre dzieci, które są cięższe, nauczą się później wspinać, ponieważ trudniej im zachować ciało, a niektóre dzieci całkowicie opuszczają ten etap i zaczynają iść prosto. Ale jeśli chcesz, aby Twoje dziecko nauczyło się wspinać, musisz upewnić się, że jest gotowy i może zachować głowę, odwrócić się, a nawet usiąść. Jeśli chcesz wiedzieć, jak nauczyć dziecko wspinać się, poszukaj początku pierwszego kroku.

              

Procedura .

    

  Część 1      Przygotuj dzieci  .

    
   
 1.            1      Trzymaj dziecko przez długi czas na brzuchu. Dzieci lubią bawić się na brzuchach i układać brzuchy, aby mogły badać ziemię, a ich ciała są niezbędne zarówno do rozwijania umiejętności ruchowych, jak i kontrolowania głowy, do wzmacniania mięśni rąk i szyi. Umieszczając niemowlęta na brzuchu, możesz zacząć bardzo wcześnie, więc zostawiasz go tylko na 1-2 minuty na początku brzucha, co może nie być przyjemne dla Twojego dziecka. Gdy dziecko zobaczy tylko światło świata, będzie mniej przyjemne dla jej brzucha, aby móc kontrolować ciało. Ale jeśli zostawisz go codziennie przez kilka minut do jego brzucha, może pomóc mu w rozwoju - i szybszej nauce wspinaczki.  
    
  • Gdy twoje dziecko będzie trochę starsze, około 4 miesiąca życia, będzie mogło lepiej kontrolować swoje ciało, unieść i przytrzymać głowę oraz rozejrzeć się. Jest to jeden z pierwszych kroków, aby nauczyć się wspinać.
  •  
  • Upewnij się, że leżenie na brzuchu jest zabawą dla dziecka. Porozmawiaj z nim spokojnie, pozwól mu bawić się zabawkami i połóż się, aby poczuł się bardziej komfortowo.
  •  
  • Oczywiście, jeśli chcesz, aby dziecko się relaksowało, zawsze powinieneś zawsze wkładać je na plecy, aby nie bolało, ani gorzej. Ale kiedy jest w dobrym nastroju, leżenie na brzuchu może być bardzo korzystne.
  •  
  • Upewnij się, że niemowlę leżące na brzuchu łączy przyjemne uczucia. Połóż go na brzuchu, gdy siedzi, dobrze wypoczęty i w dobrym nastroju. Nie należy go wkładać na brzuch, gdy jest podrażniony.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Ogranicz czas spędzany przez niemowlę w chodzikach, fotelikach samochodowych lub wysokich krzesełach. Chociaż dla dziecka ważne jest, aby siedzieć, należy upewnić się, że jest tak długo jak to możliwe. Pomimo ich nazwy, spacerowicze mogą sprawić, że dziecko będzie chodzić wolniej, ponieważ nie odczuwa potrzeby chodzenia w pojedynkę. Jeśli spędzasz czas z dzieckiem, połóż je na brzuchu lub połóż na krześle i obserwuj stabilną zabawkę, aby zmotywować ruch. 
    
  • Im więcej dziecko może się poruszać bez zmęczenia, tym lepiej. Powinieneś zachęcać dziecko, aby dużo ruszało, aby uzyskać odpowiedni czas na wspinanie się i chodzenie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pomóż dziecku wzmocnić jej plecy. Zanim dziecko może usiąść sam, będzie potrzebować twojej pomocy. Jeśli twoje dziecko usiłuje usiąść, podeprzyj się plecami i głową rękami, aby nie był pewien i może usiąść prosto. To dziecko pomoże rozwinąć mięśnie potrzebne do utrzymania wznoszenia głowy. 
    
  • Im dłużej dziecko spędza na brzuchu, tym szybciej będzie mogła usiąść.
  •  
  • Możesz także zmotywować dziecko do podnoszenia głowy, przesuwając nad nim kolorowe zabawki. Pomaga to dziecku wzmocnić mięśnie pleców, szyi i ramion.
  •  
  • Kiedy dziecko może rozciągnąć się do przodu i przytrzymać rękę, może już być w stanie się wspiąć.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Upewnij się, że dziecko jest gotowe do wspinaczki. Nie powinieneś zbyt szybko tego forsować, ponieważ może to być zranione lub może być zniechęcone. Zamiast porównywać to z innymi dziećmi, pozwól mu rozwijać się we własnym tempie. Dzieci są gotowe do wspinaczki, kiedy mogą usiąść bez wsparcia, poruszają głowami i kontrolują ręce i stopy bez wżerów. Powinien także być w stanie się odwrócić. Jeśli sobie z tym poradzi, może wkrótce zacząć wspinać się. 
    
  • Kiedy dziecko będzie mogło usiąść i utrzymać głowę w ruchu, sprawi, że poczuje się bardziej komfortowo na czworakach i zobaczy, że poruszanie się lub po prostu kołysanie nie jest takie straszne.
  •  
  • Twoje dziecko może nawet utrzymać się na czworakach, kołysać się trochę tam iz powrotem i próbować iść naprzód. To znak, że jest prawie gotowy na wspinaczkę!
  •  
  • Jeśli Twoje dziecko porusza nogami równomiernie po obu stronach i ma dobrą koordynację, nie powinieneś się obawiać, jeśli miał 10 miesięcy i nadal nie. Ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do rozwoju swojego dziecka, powinieneś pójść do lekarza.
  •  
  • Niektóre dzieci pokazują, że są gotowe do wspinaczki, kiedy zaczynają się poruszać z drugą ręką i nogą. Oznacza to, że zamiast poruszać się do przodu na nogę i rękę z jednej strony ciała, używają przeciwnych kończyn. Dzieci zaczynają wspinać się na wiele różnych sposobów, więc nie martw się, jeśli nie robią tego, czego się od nich oczekuje.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Weź pod uwagę wiek dzieci. Jeśli ma 6 lub więcej miesięcy, może już być gotowy do wspinaczki. Pamiętaj, że zwykle zaczynają się od 6 do 10 miesięcy, ale mogą rozpocząć się wcześniej lub znacznie później. Jeśli twoje dziecko ma tylko trzy miesiące, prawdopodobnie nie powinieneś próbować wspinać się, jeśli nie jest ono w stanie utrzymać głowy, odwrócić się, pociągnąć na podłogę,       
 10.  
 11.             6      Znajdź wygodne miejsce. Dziecko powinno nauczyć się wspinać w wygodnym i miękkim miejscu. Jednak nie powinno być tak miękkie i wygodne, aby ruch dziecka był utrudniony. Koc umieszczony na zwykłym dywanie lub wygodnym dywanie jest wystarczający. Jeśli masz twardą drewnianą podłogę, powinieneś dać jej ładny miękki koc. Dziecko poczuje się w niej swobodnie i zmniejszy ryzyko zranienia, jeśli nagle upadnie. 
    
  • Niektórzy rodzice również zalecają umieszczenie dziecka na podłodze w kombinezonie lub w komorze, aby dotknąć bezpośrednio podłogi. To da mu silniejszy kontakt z ziemią. Jeśli dziecko ma na sobie zbyt dużo ubrań, będzie się czuł ograniczonym.
  •  
  • Światła powinny być stosunkowo jasne. Jeśli pokój jest zbyt ciemny, dziecko szybciej się męczy.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Ostrożnie połóż dziecko na podłodze z tyłu. Spójrz na niego, aby dowiedzieć się o swojej firmie. Więc dziecko przyzwyczai się do podłogi i będzie wiedzieć, że nie zniknęło. Powinieneś to zrobić co najmniej 10-15 minut po jedzeniu, aby zrobić to wszystko. Kiedy położysz go na podłodze, powinien być spokojny i szczęśliwy.       
 14.  
 15.             8      Odwróć dziecko do brzucha. Jeśli dziecko może się swobodnie obracać, może zrobić to samodzielnie. Być może będziesz musiał mu trochę pomóc i obrócić brzuch. Powinien być w stanie poradzić sobie z głową rękami i poruszyć podniesioną głową. W tej pozycji powinien mieć kontrolę nad swoimi dłońmi i stopami. Jeśli on płacze lub jest bardzo nieprzyjemny, powinieneś go czasami wypróbować. Ale jeśli wygląda na gotowego na więcej, spójrz na następną sekcję, gdzie znajdują się wskazówki, jak pomóc mu wspiąć się.                 
 16.  
             

  Część 2      Jak zmusić dziecko do wspinaczki  .

    
   
 1.             1      Umieść ulubioną zabawkę dziecka nieco poza zasięgiem. Możesz z nim porozmawiać i zachęcić go do wzięcia zabawki lub powiedz coś w stylu: "Chodź, chodź, weź zabawkę...", aby pomóc mu ruszyć do przodu. Dziecko powinno przechylać się w przód iw tył, przyciągać ciało bliżej zabawki lub zbliżać się. Tylko uważaj, żeby dziecko nie drażniło, lub, że ona nie zaczyna, ponieważ nie ma swojej zabawki.       
 2.  
 3.             2      Pozwól dziecku iść do ciebie. Możesz również odejść od dziecka na kilka centymetrów, położyć się na tym samym poziomie i powiedzieć "Chodź tu, chodź do swojej mamy / taty!" Ale jeśli jest to dla niego frustrujące, wróć, aby uniknąć krzyku. To może pomóc mu ruszyć się w twoją stronę i odkryć, że wspinanie się na czworakach nie jest takie straszne. Być może będzie chciał naśladować Ciebie i zbliżyć się do Ciebie, to kolejny świetny sposób, aby zmotywować dziecko do poruszania się. 
    
  • Kiedy się ruszają (ale się nie wspinają), trzymaj ich ciało, gdy się poruszasz.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Umieść lustro przed dzieckiem. Przytrzymaj lub umieść lustro w odległości około 25 cm przed dzieckiem, aby mogło dobrze widzieć odbicie. Będzie chciał być lepiej widziany i być może będzie to kontynuowane. Jeśli dziecko uczy się bawić lustrem, może być jeszcze bardziej skuteczne.       
 6.  
 7.             4      Wspinaj się obok dzieci. Zamiast dziecka schodzącego do ciebie, możesz wspiąć się obok niego. Możesz poruszać się z dzieckiem w kierunku zabawki, lustra lub drugiego rodzica. Dziecko będzie chciało robić to, co robisz, i to nie będzie zbyt wiele. To będzie dla niego bardziej jak gra i będzie chciał robić to, co robią jego mama i tata lub rodzeństwo. 
    
  • Dziecko będzie również motywowane starszym rodzeństwem obok niego.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Uważaj na ekstremalne granice dzieci. Jeśli zaczniesz płakać lub będziesz sfrustrowany, nie rób tego dalej. Zamiast tego poczekaj na następny dzień. Jeśli zrobisz wspinaczkę dla dziecka, jeśli nie jest ona gotowa lub jeśli jej nie czujesz, spowolnij proces uczenia się i stwórz negatywny związek wspinaczkowy. Zamiast tego wspinaczka powinna być zabawą. 
    
  • Nie poddawaj się. Nawet jeśli dziecko nie chce być na ziemi dłużej niż kilka sekund, spróbuj ponownie następnego dnia.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Podczas wspinaczki zachęcaj dziecko. Po zakończeniu nauki daj dziecku miłość i zachętę. Jeśli dziecku nie uda się to zrobić, nie denerwuj się. Zamiast tego, po prostu dotknij go i zwróć uwagę na niego, podaruj mu gorącą butelkę, jeśli jej potrzebuje, zabawkę lub słodycze, jeśli jest wystarczająco dorosły. Dziecko powinno dobrze kojarzyć się ze wspinaniem i powinno się spodziewać następnego razu. 
    
  • Być może nie musisz nawet wspominać, że jeśli dziecko przyszło na zabawkę, powinieneś jej ją dać, jeśli nie dostanie jej samej. Powinna to być nauka, aby wspinać się zadowolony, a nie sfrustrowany. Więc będzie zadowolony z kolejnej próby wspinaczki!
  •  
  • Kiedy dziecko będzie mogło wspiąć się i eksplorować swój dom, możesz świętować! A następnie przygotuj się do zabezpieczenia swojego domu przed rękami Twojego dziecka!
  •  
         
 12.  
             

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (2)                    
Życie rodzinne popularny:
Jak uspokoić podrażniony żołądek u niemowląt.

Jak zwiększyć prawdopodobieństwo urodzenia bliźniąt.

Jak zaindukować laktację.

Jak wrócić do życia.

Bycie dobrym ojcem.

Jak żyć po śmierci partnera życiowego.

Jak spać chłopca.

Jak żyć po śmierci partnera życiowego.

Jak zmniejszyć ryzyko SIDS.

Jak zmniejszyć ryzyko SIDS.

Jak zaindukować laktację.

Jak radzić sobie z utratą i bólem.

Bycie dobrym mężem.

Jak uprościć życie.

Jak zwiększyć płodność poprzez zmianę posiłków.

Jak poprosić kobietę o rękę.

Jak przełamać torbę płodu.

Jak emocjonalnie przygotować się do ciąży.

Jak zwiększyć płodność poprzez zmianę posiłków.

Jak radzić sobie z rodzicami irytującego partnera.

Jak wykonać manewr Heimlicha.