Home \ Życie rodzinne
 

Jak ssać mleko z piersi.

 

Karmienie piersią ułatwi karmienie piersią Twojego dziecka. Możesz zaoszczędzić tyle mleka, ile potrzebujesz, aby wyżywić dziecko nawet wtedy, gdy nie możesz karmić piersią lub gdy chcesz zrobić sobie przerwę od karmienia piersią. Kiedy nauczysz się ssać mleko, nie będzie to dla ciebie skomplikowane. W tym artykule dowiesz się, jak wybrać odpowiednią przyssawkę i jak ssać i przechowywać mleko.

              

Procedura .

    

    1      Jak wybrać przyssawkę  .

    
   
 1.            1      Wybierz odpowiedni typ przyssawki. Każdy typ przyssawki ma swoje zalety i wady. Pomyśl o swoim stylu życia, potrzebach dziecka i swoich preferencjach i wybierz przyssawkę, która najbardziej Ci odpowiada. Są tanie batoniki, które kosztują tylko kilkaset koron, ale także droższe przyssawki, które kosztują tysiące koron. Oto opcje: 
    
  • Ręczne przyssawki. Te proste urządzenia są tańsze. Są sprzedawane z mocowaniem smoczka i przyssawką, która zasysa mleko do butelki. Kobiety lubią te przyssawki, ponieważ są niedrogie i można je nosić ze sobą wszędzie. Z drugiej strony, te przyssawki nie są odpowiednie dla kobiet, które chcą karmić swoje dzieci w szczególności mlekiem ssącym, ponieważ ssanie trwa do 45 minut i wymaga oburącz.
  •  
  • Elektryczne przyssawki. Te przyssawki są łatwe w użyciu i ssą mleko szybciej niż ręczne przyssawki. Włącz przycisk i pozwól urządzeniu działać. W ciągu 15-20 minut powinieneś wyssać całe mleko. Możesz usiąść przy komputerze lub musisz zadzwonić, ponieważ masz wolne ręce. Urządzenia te są jednak najdroższe - warte dziesiątki tysięcy koron (według marki).
  •  
  • Odsysacze baterii. Te przyssawki są czymś pomiędzy ręcznymi i elektrycznymi przyssawkami, zarówno pod względem pieniędzy, jak i czasu. Odsysacze baterii nie spuszczają mleka tak szybko, jak elektryczne przyssawki, ale nie wymagają użycia obu rąk, takich jak ręczne przyssawki. Ich wadą jest to, że często brakuje im baterii, które trzeba wymienić.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wybierz odpowiedni czas na ekstrakcję mleka. Każda matka ma inne potrzeby w zakresie ekstrakcji mleka. Przedwcześnie urodzone niemowlęta potrzebują karmienia z butelki przez pierwszy dzień, więc w takim przypadku należy natychmiast zacząć ssać mleko. W większości przypadków dobrze jest poczekać co najmniej trzy tygodnie i pozwolić dziecku na przyzwyczajenie się do karmienia piersią. Ale to zależy od ciebie.  
    
  • Jeśli chcesz, aby mleko zaczęło ssać, gdy wrócisz do pracy, naucz się go kilka tygodni wcześniej.
  •  
  • Jeśli chcesz ssać mleko, zanim będziesz mógł karmić dziecko z butelki, możesz zamrozić mleko.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dbaj o swoje dziecko. Kiedy będziesz ssać mleko, powinieneś robić to zgodnie z tym, kiedy karmisz dziecko. Będziesz mógł korzystać z naturalnego cyklu. 
    
  • Im częściej ssasz mleko, tym bardziej je masz.
  •  
  • Możesz ssać mleko z jednej piersi i karmić dziecko od drugiej.
  •  
  • Możesz odczekać godzinę po karmieniu dziecka i ssać mleko z obu piersi.
  •  
  • Jeśli nie ma cię w domu, zrób mleko w czasie normalnego karmienia dziecka.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zrelaksuj się. Ekstrakcja jest przyjemniejsza i wygodniejsza, gdy jesteś zrelaksowany i spokojny. Niezależnie od tego, czy ssisz podczas karmienia piersią, czy w pracy, ważne jest, aby znaleźć wolny czas i odpocząć. Kiedy się spieszysz, nie będzie to miłe.       
 8.  
 9.             5      Promuj swoje piersi, aby zbliżyć mleko do sutka i łatwo ssać. Można również nałożyć ciepłą ściereczkę lub pominąć mleko, aby w naturalny sposób spaść.        
 10.  
 11.             6      Umyj ręce i upewnij się, że wszystkie narzędzia są czyste. Należy upewnić się, że mleko nie jest zanieczyszczone. Zawsze dokładnie umyj przyssawkę, butelkę i inne przedmioty.                 
 12.  
             

    2      Jak korzystać z ręcznej przyssawki  .

    
   
 1.             1      Załóż adapter smoczka na złączkę. Wybierz rozszerzenie, które dobrze obejmie Twój rozmiar biustu. Jeśli wybierzesz niewłaściwy rozmiar, możesz spowodować podrażnienie lub ból.        
 2.  
 3.             2      Rozpocznij ssanie mleka za pomocą mechanizmu ssącego. Przytrzymaj mocowanie piersi jedną ręką i naciśnij mechanizm ssący drugą ręką. Mleko należy wessać do butelki.        
 4.  
 5.             3      W razie potrzeby załóż uchwyt. Po obróceniu położenia uchwytu znajdziesz taki, który umożliwia najszybsze zasysanie mleka.        
 6.  
 7.             4      Spróbuj lekko pochylić się do przodu, aby ułatwić ssanie mleka. Używaj grawitacji i pozwól mleku spływać do pojemnika.        
 8.  
 9.             5      Rób tak długo, jak masz mało mleka. Trwa około 45 minut z ręczną dmuchawą.       
 10.  
             

    3      Jak korzystać z przyssawki elektrycznej  .

    
   
 1.             1      Umieść adapter sutków. Jeśli masz podwójną przyssawkę, podłącz obie złączki do smoczków. Podwójne przyssawki pozwolą Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu, ssąc mleko z obu piersi jednocześnie.        
 2.  
 3.             2      Włącz odkurzacz i pozwól mu działać. Mleko zostanie automatycznie wessane do butelki.        
 4.  
 5.             3      W razie potrzeby dostosuj automatyczne zasysanie. Jeśli mleko przepływa zbyt wolno lub ssanie boli, wyreguluj siłę ssania. Spróbuj również dostosować piersi lub usiądź inaczej. Wydobywanie mleka nie powinno boleć, chociaż na początku może być nieprzyjemne.        
 6.  
 7.             4      Odkurzając, powinieneś odpoczywać. To usprawni pracę ekstrakcji. Niektóre matki głośnych frajerów są zdenerwowane. Kiedy się zrelaksujesz, będziesz miał więcej mleka niż wtedy, gdy jesteś w stresie.        
 8.  
 9.             5      Kontynuuj tak długo, jak masz mleko. Jeśli używasz elektrycznej przyssawki lub przyssawki na baterii, powinieneś być gotowy w ciągu 15-20 minut.       
 10.  
             

    4      Przechowywanie mleka matki  .

    
   
 1.             1      Możesz mieć mleko w lodówce przez trzy dni. Możesz przechowywać go w butelce, którą zassałeś lub w innym pojemniku. Oznaczyć wszystkie pojemniki i zawsze najdłużej używać mleka znajdującego się w lodówce.        
 2.  
 3.             2      Możesz przechowywać zamrożone mleko przez kilka miesięcy. Jeśli masz za dużo mleka aspirowanego, przechowuj je w zamrażarce w specjalnych pojemnikach. Napełnij pojemniki ¾ mlekiem, aby zwiększyć objętość po zamrożeniu. Zaznacz wszystkie pojemniki i przechowuj mleko przez maksymalnie 3-4 miesiące. 
    
  • Nie zamrażać mleka w torebkach nieprzeznaczonych do tego celu. Plastikowe torby mogą uwalniać chemikalia do mleka, a konwencjonalne torby z miceliną są zbyt cienkie.
  •  
  • Odtaj mleko zawsze w lodówce, nigdy nie używaj mikrofalówki.
  •  
  • Nie dodawać świeżego mleka do zamrożonego mleka.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Przechowuj mleko w wymaganej ilości na jednym karmieniu. Zamiast zamrażać duże ilości mleka, zawsze pij tylko taką ilość, jaką dziecko pije podczas jednego karmienia.        
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

         (1)                     
Życie rodzinne popularny:
Jak pozbyć się czkawki dziecka.

Jak ssać mleko z piersi.

Jak mieć cierpliwość.

Jak uczyć dziecko posłuszeństwa.

Jak radzić sobie z utratą i bólem.

Jak karmić piersią.

Jak żyć po śmierci partnera życiowego.

Jak wrócić do życia.

Jak kąpać noworodka.

Jak karmić piersią.

Jak uspokoić podrażniony żołądek u niemowląt.

Jak dać swojemu dziecku bicie.

Jak zwiększyć prawdopodobieństwo urodzenia bliźniąt.

Jak być dobrą babcią.

Jak korzystać z testu ciążowego.

Jak przełamać torbę płodu.

Jak mieć cierpliwość.

Jak przerwać karmienie piersią bez bólu.

Jak poprosić kobietę o rękę.

Jak nauczyć dziecko wspinać się.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy.