Home \ Życie rodzinne
 

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy.

 

Zakup pierścionka zaręczynowego może nie być nędzą. Musisz tylko wiedzieć, czego szukać i nie bać się zapytać wybranego, jeśli chce się z tobą ożenić. Oczywiście musisz wziąć pod uwagę pieniądze, które możesz wydać na ring. W tym artykule nauczysz się najważniejszej rzeczy, którą musisz wiedzieć, aby wybrać najbardziej odpowiednią dla Twojej miłości. Zacznij czytać i ucz się krok po kroku, jak wybrać pierścionek zaręczynowy.

                 

Procedura .

    
   
 1.            1      Wybierz prawidłową ramkę. Ramka jest okrągłą częścią pierścienia, która jest ciągnięta na palcu. Wykonany jest głównie ze złota, srebra lub platyny, chociaż może być również wykonany z mniej popularnych metali lub ich stopów. Wybierając pierścionek zaręczynowy, zastanów się, która klatka jest najlepsza dla twojego wybranego. Poczytaj coś o szlachetnych metalach - nie chcesz być pogardzany tylko dlatego, że na przykład nie znasz różnicy między białym a żółtym złotem. Powinieneś wiedzieć o klatkach co najmniej: 
    
  • Złoto to żółto-pomarańczowy metal w swojej naturalnej postaci, ale pierścień jest zazwyczaj mieszany z innym metalem, aby uczynić go bardziej trwałym. Niektórzy ludzie lubią jaśniejszy kolor złota lub mniej czyste złoto, takie jak próba 14K lub 10K.
  •  
  • Białe złoto celowo łączy się z innymi metalami, aby uzyskać najjaśniejszy kolor. Ponadto często jest rodowane, aby nadać mu jasny, srebrzysty połysk. Pokrycie czasem niektórzy złotnicy naprawią lub wymienią pierścień za darmo.
  •  
  • Platyna jest bardzo twardym, odpornym metalem w kolorze naturalnego srebra, ale jego błyszczące noszenie stopniowo staje się destrukcyjne, coś, co przeszkadza komuś i komuś się podoba. Ponieważ złoty pierścień nadaje żółtemu odcieniowi diament, nie ma sensu kupować diamentu o wysokiej jakości koloru.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wybierz prawy łącznik kołnierza. Jest to koralik, który utrzymuje klejnot na miejscu i jest również przymocowany do ramy. Może być znaczący lub niewidoczny. Niektóre pierścienie łączą pierścień platynowy ze złotym pierścieniem, tworząc ciekawy kontrast, zapobiegając optycznemu zżółknięciu diamentu lub po prostu dzięki sile i wytrzymałości platyny. Niektóre zasłony mają sześcioczęściowy szalik, który dobrze trzyma klejnot, a pierścień można nosić nawet w bardziej wymagających czynnościach. Wybierając wykończenie i klejnot dla przyszłej żony, warto wziąć pod uwagę następujące rzeczy: 
    
  • Kamień szlachetny: kamień szlachetny przyciąga uwagę do pierścionka zaręczynowego. Najczęściej używany diament. Czasami jest kontemplacyjny o nim jako "smutku". Im większy kamień, tym lepsi ludzie, tym ważniejsze jest, aby klejnot pasował do osobowości twojego partnera. Klejnot nie musi być diamentem (patrz poniżej), ale powody wyboru innego rodzaju powinny być naprawdę dobre!
  •  
  •   4 najważniejsze rzeczy : to: delikatność, kolor, przezroczystość i pędzelek z kryształem górskim (zazwyczaj diament).
  •  
  •   Piąty słodki sekret : Cięcie cyrkonią. Cyrkonia do cięcia może być bardzo piękna i tylko złotnik lub inny ekspert rozpozna diament. Jest bardziej miękki niż prawdziwy diament, więc przez lata może stracić połysk. Kolejną świetną alternatywą są sztuczne diamenty przemysłowe. Są o 5-10% mniejsze i wyglądają równie pięknie. Z pewnością daj im szansę. Rodowana srebrna rama może być nie do odróżnienia (chyba, że ​​uczciwy biznesmen wyrzuci z niej prawy cios) z rodu posrebrzanych białych ramek. Może to być dobry wybór dla pary, która ma napięty budżet. Inną opcją, na przykład, jest prawdziwy mały diament (którego rozmiar rośnie bardzo szybko, a cena tak, aby ładny pół karatowy diament o fasecie większym od połowy karatowego karatonu wynosił kilkaset dolarów), osadzony w prostym złotym obrzeżu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Wybierz prawidłowy rozmiar. Wybór odpowiedniego rozmiaru pierścionka zaręczynowego jest bardzo ważny. Jednym ze sposobów wyboru jest potajemne przeglądanie pierścieni, które nosi twój oczekujący i zabieranie jednego do złotnika w celu określenia rozmiaru. Ale musisz to zrobić, aby niczego nie zauważyć. Możesz oczywiście zgadywać z oka - średnia wielkość pierścionków zaręczynowych wynosi 7, a na pewno wiesz, czy palce twojego partnera są trochę grubsze lub węższe. 
    
  • Oczywiście, jeśli twoje oszacowanie jest nieprawidłowe, możesz zwiększyć lub zmniejszyć dzwonek później. Jeśli nie masz pewności, wybierz większy rozmiar, ponieważ łatwiej jest zmniejszyć pierścień niż zwiększyć - po powiększeniu ramka może wyglądać na zbyt cienką i, oczywiście, jest droższa. Poza tym, jeśli poprosisz o rękę z mniejszym pierścieniem, nie będziesz nawet w stanie go założyć na rękę, co może sprawić, że świąteczny nastrój będzie trochę brudny.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Wybierz dobrego złotnika. Należy pamiętać, że droższy złotnik nie znaczy automatycznie lepiej. Wybierz sklep, w którym czujesz się komfortowo i odprężająco, gdzie jest przyjazny i pomocny personel i gdzie podoba Ci się całe podejście. Pamiętaj o swoim budżecie - uratujesz sobie nieprzyjemne rozczarowanie, że odkryłeś coś "co byłoby słuszne, gdyby nie kosztowało tak dużo". Jeśli tak jest, sprawdź, czy złotnik jest odpowiednio zarejestrowany i ma niezbędne uprawnienia. Nigdy nie boli spojrzeć przez Internet i nie poprosić znajomych i znajomych o to, co mają do czynienia z konkretnym doświadczeniem w branży złotniczej. Oto kilka innych wskazówek, o których warto pamiętać przy wyborze złotnika: 
    
  • Zapytaj zamężnych i żonatych przyjaciół i znajomych lub krewnych. Być może poleci ci przystojnego złotnika. Oczywiście będą wiedzieć o twoich planach - jeśli chcesz temu zapobiec, możesz tylko powiedzieć, że jesteś zainteresowany miłym klejnotem.
  •  
  • Możesz także spróbować zamówić pierścień przez Internet, na przykład słynnych złotników, takich jak James Allen, Harry George czy Blue Nile - jeśli nie masz nic przeciwko bezosobowemu podejściu, które może być opłacalne. Zaletą może być wiele wydarzeń dyskontowych. Ale żaden przedsiębiorca nigdy nie powinien cię do niczego zmuszać. Dwukrotnie w tym przypadku ważne jest, aby przeczytać referencje i wybrać ostrożnie - jesteś o wiele bardziej narażony na ryzyko oszustwa i sprzedaży fałszywych diamentów i złota.
  •  
  • Kolejną rzeczą, którą powinieneś omówić z złotnikiem, jest możliwość dopasowania wzoru pierścionka zaręczynowego do przyszłych obrączek. Lepiej pomyśleć o tym wcześniej, ponieważ połączenie obu pierścieni może wyglądać niesamowicie.
  •  
  • Jeśli chcesz, aby twoja wybrana najpierw poprosiła o rękę, a następnie poszła kupić pierścień z nią, musisz wziąć pod uwagę jej preferencje. To prostsze, jeśli przyznasz, że jej smak jest dobry. Nie przygotowujesz się do romansu, musisz tylko kupić załącznik na rękę do ręki i wyjaśnić partnerowi, że wybrałeś właściwą.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Dowiedz się, co chciałaby twoja narzeczona. Jeśli kupisz pierścionek bez jej świadomości jako niespodzianki, będzie to oczywiście trudniejsze, ponieważ nie możesz jej dokładnie poprosić. Pomyśl o tym, że w dzisiejszych czasach wiele kobiet chce kupić pierścionek, więc jeśli naprawdę nie wiesz o selekcji, najpierw daj mu pierścionek, a prawdziwym razem. Oto kilka porad i wskazówek, jak dowiedzieć się, co naprawdę lubi: 
    
  • Zapytaj ją ogólnie o pierścionki. Kiedy idziesz do sklepu jubilerskiego, udawaj, że oglądałeś. Następnie rzuć coś na pierścienie, powiedz, co lubisz i zapytaj, co lubi. Jeśli jesteś dobrym aktorem, twój partner nie będzie miał podejrzeń. Jeśli nie wiesz, to prawdopodobnie się stanie, ale nie będziesz wiedzieć, kiedy mówić! Innym sposobem na wykonanie pierścionka zaręczynowego na pierścionku zaręczynowym jest na przykład wspomnienie pierścionka, który jej dziewczyna pokonała i co ona lubi. Na przykład: "Myślę, że pierścionek zaręczynowy Maryjo jest nieco bezczelny, co ty na to?"
  •  
  • Zapytaj swoją rodzinę. Oczywiście zależy to od tego, czy chcesz poznać swoje intencje przed wybranym.
  •  
  • Inną opcją jest przekonanie jej przyjaciół, aby poszli do biżuterii, aby wybrać "tylko dla zabawy". Ale potrzebujesz tylko przyjaciela, którego naprawdę wierzysz i który nie ujawnia twojej prawdziwej intencji. Jeśli zależy ci na tym, by prośba o rękę naprawdę zaskoczyła, nie jest to dobry pomysł.
  •  
  • Oczywiście, jeśli jesteś naprawdę szczera, otwarta i poślubiona razem - w końcu powinieneś być pewna, że ​​chce się z tobą ożenić - wtedy możesz po prostu zapytać ją, jaki pierścionek zaręczynowy by chciała. Aby jej nie zaskoczyć, pozwól jej mówić przez kilka miesięcy, zanim naprawdę to powiesz, myśląc, że po prostu prosi o zabawę.
  •  
  • Oszacuj jej smak w zależności od ubrań i biżuterii, które zwykle nosi. Możesz ocenić, czy lubi minimalizm, ostentacyjność, wzorce, subtelność czy ekstrawagancję. Jest raczej konserwatywna, z klasą, uważnie przygląda się trendom, lub lubi coś niekonwencjonalnego? Wykorzystaj to, co wiesz o jej związku z modą na jej korzyść.
  •  
  • Czy twój partner jest kremem przeciwsłonecznym, który interesuje się ekologią, uczciwym handlem i tym podobne? Wybierz pierścionek z recyklingu złota i diamentu bez pracy dzieci. Partner to doceni.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Rozważ swój budżet. Mówi się, że mężczyzna powinien wydać tyle samo, co jego dwie miesięczne pensje za pierścionek zaręczynowy. Niezależnie od tego, czy podążasz za tym, czy nie, zależy to tylko od Ciebie. Najważniejszą rzeczą jest wybór pierścienia w zależności od tego, ile możesz wydać, więc dobrze jest znać tę kwotę, zanim wybierzesz pierścień. Jeśli naprawdę masz trochę pieniędzy i wciąż chcesz, aby twoja dziewczyna prosiła o rękę, zastanów się, czy twoja wybrana naprawdę to rozumie. Jeśli naprawdę chcesz go wziąć i wiesz, że nie ma znaczenia, czy ma drogie kółko, możesz go kupić trochę taniej i kosztownym klejnotem, aby poczekać na później. Jeśli cena dla dziewczyny jest ważna, możesz wziąć to pod uwagę, ale brak pieniędzy nie powinien uniemożliwiać ci wspólnego małżeństwa. 
    
  • Zastanów się również, czy ty lub twoja dziewczyna nie macie odpowiedniego pierścionka w rodzinie. Jeśli twoja babcia podarowała pierścionek i jeśli rzuciłby twoją dziewczynę (możesz pokazać ją niepozornie), użyj jej jako zaangażowania. Tylko upewnij się, że ją lubi i doceniaj posiadanie czegoś, co było częścią twojej rodziny. Nie chcesz, żeby myślała o tym, że ją zostawiłeś.
  •  
  • Powiedz złotnikowi, jaki masz budżet, aby pokazać pierścienie, które wchodzą.
  •  
  • Pamiętaj, że możesz pozwolić, aby Twój pierścionek zaręczynowy był dostosowany. Porozmawiaj z złotnikiem o swoich opcjach finansowych, harmonogramie i różnych stylach do wyboru.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Pamiętaj, aby pierścień był praktyczny. Jeśli twoja dziewczyna jest bardziej sportowa i lubi spędzać czas w naturze, wybierz pierścionek, który może trochę zająć. Im wyższy będzie kryształ górski, tym bardziej prawdopodobne będzie, że będą to ubrania, włosy i tym podobne, i tym większe ryzyko zerwania pierścienia i jego utraty. Dla aktywnej dziewczyny, wybierz cenny klejnot osadzony w pierścieniu, typ miejski, damę, która kocha modę i dużo blasku, klejnot można ustawić powyżej. 
    
  • Oczywiście twoja narzeczona może zdjąć pierścionek, ale jego kształt i rozmiar powinny być przynajmniej zgodne ze stylem życia. Można przypuszczać, że dziewczyna, która wciąż jest w drodze, woli zwarty, prostszy i mniej zauważalny pierścień niż ten, który poświęca się modom i stylowi uwagi, i zawsze starannie przygotowuje swój strój.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Zwróć uwagę na opór ramy. Jego trwałość jest bardzo ważna, ponieważ noszenie go i robienie tego codziennie może wystartować i być cienkie. Najbardziej wymagająca jest praca biurowa, ponieważ papier działa na złocie jako drobnym szlifierze. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, lepszym materiałem na ringu pierścionka zaręczynowego jest platyna, która jest bardziej trwała niż złoto. Tytan i stal nierdzewna są również stosunkowo trwałe, co niestety sprawia, że ​​złoto jest czystsze, dzięki czemu jest bardziej miękkie, a przez to bardziej podatne na uszkodzenia.       
 16.  
 17.             9      Dowiedz się, jak znaleźć się w diamentach. Diament jest pierścionkiem zaręczynowym dla tradycji, ponieważ jest bardzo trwały i nadaje się do wszystkiego. Jest to najtrudniejszy materiał i dlatego jest stosowany jako kamień pasjansa w pierścieniach. Nie traci połysku i jest odporny na zarysowania. Diament może zostać zadrapany tylko przez inne diamenty. Ponieważ pierścionki zaręczynowe i obrączki noszą ludzi przez cały dzień, diament jest najlepszym wyborem ze względu na te cechy. Użyj innego kamienia tylko wtedy, gdy twoja dziewczyna ma jakieś upodobanie z jakiegoś powodu lub jeśli wyraźnie mówi, że nie chce diamentu. Wybierając diament, skup się na następujących elementach (dokładnie w tej kolejności): 
    
  •   Carat : Pokazuje diamentową jednostkę miary i pochodzi od jej wagi (nie rozmiaru). Każdy karat ma 100 jednostek. Diament na pierścionek zaręczynowy zwykle ma 1 karat, ale oczywiście zależy to głównie od twojego budżetu. Jeśli masz mało pieniędzy, nie wyrzucaj ich jako jednego karatowego diamentu, ponieważ musisz zdjąć je z pierścienia, a ogólne wrażenie może być znacznie mniejsze.
  •  
  •   Kolor : kolor diamentów może się znacznie różnić. Na pierścionek zaręczynowy, ale większość ludzi woli najlżejsze. Kolory są D (bezbarwne i bardzo rzadkie), większość diamentów o wysokiej jakości ma oznaczenie F lub H. Na pierścionek zaręczynowy najczęściej używane są diamenty o jakości D do I, ponieważ wyglądają prawie tak samo, gdy są umieszczone.
  •  
  •   Przejrzystość Włączanie naturalnie występuje w diamentach. Im mniej niedoskonałości, tym bardziej przezroczysty będzie diament, a im więcej światło będzie odbijało, więc będzie "lśnić". Oczywiście lepsza przejrzystość zwiększa cenę diamentu. Idealnie przezroczyste diamenty bez wewnętrznych wtrąceń lub powierzchownej próchnicy są bardzo trudne do zdobycia, ponieważ są niezwykle rzadkie. Mniejsza ilość niedoskonałości zwiększa połysk diamentu, ponieważ odbija w nim więcej światła.
     
   • Skala, która ocenia przezroczystość, przechodzi od F1 dla diamentu nieszlachetnego poprzez VVS1 i VVS2 dla bardzo niewielkich inkluzji, VS1 i VS2 dla niskich inkluzji, SI1 i SI2 przy lekkich inkluzjach i I1, I2 i I3 dla niedoskonałych diamentów.
   •  
   • Podczas przeglądania przezroczystości diament zwiększa się 10-krotnie, dzięki czemu nawet lekkie inkluzje nie są widoczne gołym okiem. Oznacza to, że na rynku jest wystarczająco dużo diamentów dla klientów o małym budżecie. Jeśli jednak dostrzeżesz niedoskonałość nawet gołym okiem bez szkła powiększającego, pomyśl dobrze o zakupie. Lokalizacja i kolor włączenia dowolnego stopnia (chociaż nie można zobaczyć VVS przez oko, a VS bardzo rzadko) może wpłynąć na jego widoczność, więc wolisz pokazać, jak diament wygląda jak szkło powiększające lub zdjęcie w powiększeniu przed zakupem.
   •  
    
  •  
         
 18.  
 19.             10      Wybierz diament o odpowiednim cięciu. Jest wiele różnych cięć i mają one wpływ na to, jak diament będzie migotał. Szczotką, która odbija większość światła, jest okrągła, tak zwana brylantowa. Z drugiej strony, książęca lub rozgwieżdżona szczotka może maskować drobne niedociągnięcia. Inne rodzaje wykończeń to na przykład kwadrat, markiza, gruszka lub serce. Owalny kształt wygląda najlepiej na większym kamieniu i optycznie zwiększa kamień bardziej niż okrągły. Jakość szlifowania (niekoniecznie idealnego) jest ważniejsza niż waga, kolor lub przezroczystość diamentu. Diament, podobnie jak reflektor, odbija światło, które pochodzi z niego w jednym kierunku, a podczas odbicia dzieli go na pojedyncze twarze. Szczotka jest czwartą najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze diamentu. 
    
  • Jeśli biodra są szlifowane pod niewłaściwymi kątami (czasami jest to wynikiem niedbałej pracy, czasami zamiaru zwiększenia masy przez przedłużenie lub rozszerzenie), stosunkowo duża ilość światła nie odzwierciedla się prawidłowo - lub zostanie wchłonięta, w wyniku czego powstanie lekko żółty lub brązowawy połysk, widoczny pod lupą.
  •  
  • Wybierając diament, użyj obiektywnych danych, takich jak zdjęcia z ASET lub Idealscope, które twój złotnik ma Ci do zaoferowania. Dwa razy to prawda, jeśli kupisz pierścionek zaręczynowy z brylantem przez Internet.
  •  
         
 20.  
 21.             11      Kup pierścionek. Podnieś go, zanim poprosisz o rękę. Więc nie musisz się martwić, gdzie to ukryć. Kupując obrączkę, zastanów się: 
    
  • Poproś o certyfikat autentyczności i kartę gwarancyjną. Dokumenty również proszą o sam diament, ponieważ dokładnie wiesz, skąd pochodzi. Niestety, są one dostępne tylko dla diamentów większych niż 1 karat. W przypadku mniejszego diamentu papiery wzrosłyby znacznie jego cena, czasem nawet setki dolarów.
  •  
  • Bądź pewny! Pierścionek zaręczynowy jest prawdopodobnie najdroższym klejnotem, jaki kiedykolwiek kupiłeś, i najdroższą biżuterią, jaką kiedykolwiek miała twoja narzeczona. Aby nie dać mu kredytu i ubezpieczenia natychmiast po jego otrzymaniu, zrób to z góry. Bezpiecznik powinien również pokryć utratę pierścienia, zapytać złotnika, z którym firmy ubezpieczeniowe mogą mieć umowę. To naprawdę bardzo ważne.
  •  
  • Przygotuj się do klękania. Czas zapytać o wybraną rękę!
  •  
                   
 22.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (8)                     
Życie rodzinne popularny:
Jak zwiększyć płodność poprzez zmianę posiłków.

Jak dbać o noworodka.

Jak radzić sobie z utratą i bólem.

Jak zatrzymać laktację.

Bycie dobrym ojcem.

Jak wychowywać swoje dzieci w domu.

Jak zmusić człowieka, by cię zabrał.

Bycie dobrym ojcem.

Jak zmniejszyć ryzyko SIDS.

Bycie dobrym rodzicem.

Jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej matki.

Jak zacząć ćwiczyć cesarskie cięcie.

Jak nauczyć dziecko spać w kołysce.

Jak zatrzymać laktację.

Jak przezwyciężyć poranne mdłości.

Jak złamać złamane serce.

Jak rozpoznać oszustwo twojej żony.

Jak uprościć życie.

Jak złamać złamane serce.

Jak zorganizować wesele.

Jak uspokoić podrażniony żołądek u niemowląt.