Home \ Życie rodzinne
 

Jak przerwać karmienie piersią bez bólu.

 

Większość kobiet odczuwa łagodny ból podczas procesu odsadzania. Znalezienie skutecznego sposobu na złagodzenie bólu podczas odsadzania może pomóc matkom karmiącym łatwiej osiągnąć cel. Oto proste kroki, które mogą pomóc matkom karmiącym w ułatwieniu procesu zamykania.

              

Procedura .

    

  Część 1      Dobrze wiedzieć, czego się spodziewać  .

    
   
 1.            1      Zacznij od poznania siebie, czego możesz się spodziewać, gdy przestajesz karmić piersią. Zamykanie jest ogólnie rutynowym procesem, ale w trakcie procesu mogą wystąpić pewne niespodzianki. Pomoże Ci to wiedzieć, czego się spodziewać, zanim zaczniesz.        
 2.  
 3.             2      Przeczytaj, jak bardzo możesz odłożyć na bok swoje dziecko tak bardzo, jak tylko potrafisz. Im więcej posiadanych informacji, tym więcej będziesz miał wiedzę na ten temat. Internet jest doskonałym źródłem informacji, gdzie można znaleźć wiele stron internetowych na temat ciąży, karmienia piersią i odsadzania. Biblioteki wypożyczają książki na ten temat. Literatura jest dostępna za pośrednictwem poczty elektronicznej od grup, które udzielają informacji na temat karmienia piersią.       
 4.  
 5.             3      Porozmawiaj z pracownikami służby zdrowia, którzy koncentrują się na tym problemie. Wiele ośrodków oferuje seminaria edukacyjne, spotkania lub godziny dla matek karmiących, które chciałyby dowiedzieć się więcej na temat procesu zamykania. Ci profesjonaliści mogą być najlepszym źródłem, aby znaleźć porady od prawdziwego życia tych, którzy mają doświadczenie w pielęgnacji i odsadzeniu.       
 6.  
 7.             4      Porozmawiaj z doświadczonymi matkami i spróbuj dowiedzieć się, co ich proces się kończy. Możesz być zaskoczony, jakie wskazówki mogą ci zaoferować inni. Często inne matki mogą być najlepszym źródłem informacji na temat karmienia piersią, odsadzek i innych racji rodzicielskich.                 
 8.  
             

  Część 2      Zaakceptuj krok pomiary  .

    
   
 1.             1      Rozpocznij proces zamykania stopniowo i powoli. Każde nagłe przerwanie karmienia piersią może wprowadzić w błąd. Twoje ciało przygotowało się do zaspokojenia potrzeb żywieniowych dziecka w oparciu o ilość potrzebnego mu mleka. Ciało nie jest gotowe, aby szybko zatrzymać produkcję mleka. Jeśli nagle przestaniesz karmić piersią, mniej prawdopodobne jest, że będziesz płynnie zarządzać zmianą, a wręcz przeciwnie, wystąpią bardziej bolesne efekty uboczne.       
 2.  
 3.             2      Rozpocznij od sprawdzenia, czy dziecko butelkuje butelkę przed próbą zamknięcia. Dla większości dzieci sztuczne mleko jest obraźliwe w porównaniu do matki. Kufel do butelki jest mu obcy. Cały proces zjeżdżania jest zupełnie inny, a bezpieczeństwo matki karmiącej piersią zniknęło. Dziecko będzie potrzebowało czasu, aby przyzwyczaić się do tych zmian.       
 4.  
 5.             3      Po przygotowaniu karmienia mlekiem zacznij zmniejszać karmienie do mleka matki. Należy zastąpić mleko dietą sztuczną lub stałą, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe dziecka podczas odsadzania. Zdrowe przekąski są również ważną częścią procesu odsadzania.       
 6.  
             

  Część 3      Przećwicz samoopiekę  .

    
   
 1.             1      Masuj swoje piersi natychmiast po rozpoczęciu zamykania. Masaż może pomóc w zapobieganiu zamoczeniu kanałów mlecznych. Masuj tak często, jak to możliwe, i zawsze używaj delikatnych ruchów wirujących. 
    
  • Uważaj na rozwój wszelkiego szumu lub obrzęku i rumieńca na klatce piersiowej. W takim przypadku może to oznaczać obecność zatkanych kanałów mlecznych. Dlatego zwracaj uwagę na ten obszar i czas masażu. Chodzi o usunięcie zatykania przez masaż. Ciepłe prysznice mogą sprawić, że masaż będzie bardziej skuteczny.
  •  
  • Jeśli zwiększone wysiłki masażu nie pomogą poprawić sytuacji, należy zasięgnąć porady lekarza. Jeśli objawy nasilą się lub wystąpi gorączka, zatkane kanały mogą przejść do stanu znanego jako mastitis. Jeśli podejrzewasz, że tak jest w Twoim przypadku, natychmiast skontaktuj się z lekarzem, ponieważ jeśli zapalenie sutka nie zostanie szybko i prawidłowo leczone, może spowodować poważne komplikacje.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Jeśli piersi są wrażliwe, użyj ciepłych płytek. Zimne kafelki są używane, gdy napięcie jest w piersi, co może być korzystne dla niektórych kobiet. Określ, co jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie, i wstaw wybrane płytki do swoich rutynowych potrzeb.       
 4.  
 5.             3      Zacznij nosić stanik, który pasuje idealnie, nawet podczas snu. Zbyt duży lub mały biustonosz nie zauważy efektu. Unikaj tych, którzy mają kości. 
    
  • Umieść parę dużych liści kapusty w koszyku. Od wieków stosuje się go do przyspieszenia procesu suszenia mleka.
  •  
  • Jeśli cierpisz na wyciek mleka, umieść waciki po sutkach. Wiele kobiet czuje się zakłopotanych, gdy ich mleko ucieka i prześlizguje się przez ich ubrania. Tampony są skutecznym sposobem na spożycie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Kontynuuj przyjmowanie witamin prenatalnych, aby zapewnić organizmowi odpowiednie odżywianie podczas procesu pozbycia się zmian.        
 8.  
 9.             5      Porozmawiaj z lekarzem na temat stosowania ibuprofenu do łagodzenia bólu, jeśli nie możesz tego zrobić.        
 10.  
 11.             6      Kontynuuj zrównoważoną dietę i przestrzegaj schematu picia. Promowanie dobrego zdrowia jest zawsze skutecznym sposobem na lepsze funkcjonowanie Twojego ciała. 
    
  • Istnieją nieoficjalne dowody na to, że pomaga to w szałwie herbaty.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Postaraj się odpocząć całą noc. Twoje ciało przechodzi poważne zmiany i może pomóc. Sen jest jednym z najlepszych sposobów regeneracji i leczenia.       
 14.  
 15.             8      Pamiętaj, że zmiany hormonalne mogą wpływać na twój nastrój. W tej chwili możesz spodziewać się różnego rodzaju emocji. Oderwanie jest doświadczeniem fizycznym i psychologicznym. Pozwól sobie poczuć, jak chcesz.       
 16.  
 17.             9      Po zmniejszeniu ilości karmy nie opróżniaj całkowicie piersi. Kiedy to zrobisz, dajesz ciału sygnał do uzupełnienia mleka. Zamiast tego, zasysaj trochę mleka, aby zapobiec napięciu piersi. Rób to, czego potrzebujesz, gdy masz pełne piersi. Ciepły prysznic pomoże trochę spuścić mleko.       
 18.  
             

  Część 4      Zrozumienie potrzeb dziecka  .

    
   
 1.             1      Należy pamiętać, że dziecko może mieć pewne trudności podczas dokonywania zmiany. Nie tylko dlatego, że straciła pierś matki, ale dlatego, że straciła czas z matką.       
 2.  
 3.             2      Znajdź alternatywne sposoby, aby upewnić się i uspokoić swoje dziecko, nie włączając piersi.        
 4.  
 5.             3      Wybierz Dedykowane metody, aby pozbyć się pragnienia swojego dziecka do piersi. Dyspersję można łatwo uzyskać na kilka sposobów. To, co odwraca uwagę dziecka od piersi, jest skuteczną taktyką dystrakcji.       
 6.  
 7.             4      Bądź cierpliwy podczas procesu z dzieckiem. Ten czas się skończył i ty i twoje dziecko przenieśliście się do następnego rozdziału waszego życia, nie zdając sobie z tego sprawy.       
 8.  
             

Ostrzeżenie .

                  

Zasoby i cytaty .

                            
Życie rodzinne popularny:
Jak wyjechać za granicę.

Jak dać swojemu dziecku bicie.

Jak uprościć życie.

Jak dać swojemu dziecku bicie.

Jak uspokoić podrażniony żołądek u niemowląt.

Jak zorganizować wesele.

Jak zacząć ćwiczyć cesarskie cięcie.

Jak mieć cierpliwość.

Jak radzić sobie z utratą i bólem.

Jak przezwyciężyć poranne mdłości.

Jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej matki.

Jak rozpoznać najbardziej płodne dni poczęcia.

Jak uspokoić podrażniony żołądek u niemowląt.

Jak złamać złamane serce.

Jak poprosić o rękę.

Jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej matki.

Jak nauczyć dziecko wspinać się.

Jak radzić sobie z rodzicami irytującego partnera.

Bycie dobrym mężem.

Jak poprosić o rękę.

Jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej matki.