Home \ Życie rodzinne
 

Jak rozpoznać najbardziej płodne dni poczęcia.

 

Jednym z największych czynników u kobiet próbujących zajść w ciążę jest ich cykl menstruacyjny. Mierząc czas trwania stosunku płciowego ze swoim partnerem podczas płodnych dni cyklu miesiączkowego, gdy masz owulację, możesz znacząco zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę. Zanim określisz swój najbardziej płodny dzień lub dni, znany również jako żyzne okno, musisz lepiej zrozumieć swój cykl i odpowiednio go monitorować.

              

Procedura .

    

  Część 1      Zrozumienie cyklu miesiączkowego  .

    
   
 1.            1      Zidentyfikuj kluczowe fazy cyklu miesiączkowego. Twój cykl menstruacyjny odbywa się w kilku fazach, ale to nie znaczy, że jesteś płodny przez cały cykl miesiączkowy lub okres. W rzeczywistości jest to mit, że kobieta może zajść w ciążę przez cały cykl menstruacyjny. Prawda jest taka, że ​​możesz zajść w ciążę w najbardziej płodnych dniach przed i podczas owulacji. Czas, w którym dojrzałe jajo opuszcza jajnik i podróżuje jajowodem, gdzie można go zapłodnić spermą, nazywamy owulacją. Fazy ​​cyklu menstruacyjnego to:  
    
  • Miesiączka, która zaczyna się od całego cyklu miesiączkowego. Poprzez menstruację twoje ciało usuwa skondensowaną błonę śluzową macicy z ciała pochwy. Powoduje to krwawienie podczas menstruacji i zwykle trwa 3-7 dni. Jest to również pierwszy dzień fazy pęcherzykowej , która stymuluje wzrost pęcherzyków zawierających jaja. Ta faza kończy się, gdy nastąpi owulacja. Faza folikularna zwykle trwa 13-14 dni, ale czas trwania może wynosić od 11 do 21 dni.
  •  
  •   Faza owulacji oznacza, że ​​poziom hormonu luteinizującego wzrasta dramatycznie. To stymuluje uwalnianie jaja. Ta faza jest krótka, zwykle trwa tylko około 16 do 32 godzin, a kończy się, gdy ciało uwolni jajo.  
  •  
  •  Faza Luteal rozpoczyna się po owulacji i trwa do początku następnego cyklu. Twoja macica przygotowuje się do zapłodnionego jaja i pozostaje w macicy. Ta faza zwykle rozpoczyna się około 14 dni od cyklu i trwa około 14 dni.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Bądź świadomy, kiedy masz okres płodny lub płodne okno. Jest to okres w trakcie cyklu menstruacyjnego, kiedy najprawdopodobniej zajdziesz w ciążę po seksie. Większość kobiet ma płodne okno przez około sześć dni.  
    
  • Należy pamiętać, że stosunek płciowy podczas dni płodnych nie gwarantuje ciąży. Twoje szanse na zajście w ciążę znacznie wzrosną, jeśli będziesz uprawiać seks w ciągu 5 dni przed owulacją i 24 godziny po owulacji. Zdrowe, płodne młode pary zwykle mają 20-37% szans na zajście w ciążę w tym oknie.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dowiedz się, czy masz regularny cykl. Cykl każdej kobiety jest inny i może się zmieniać lub zmieniać z powodu zewnętrznych wpływów, takich jak stres. Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy cykl jest regularny i pojawia się co miesiąc w tym samym dniu, jest zapisanie, jak długo twój cykl trwa od trzech do czterech miesięcy. 
    
  • Zaznacz w swoim kalendarzu pierwszy dzień okresu menstruacyjnego. Oznacz jako Dzień 1. Policz kolejne kilka dni, aż do początku kolejnego okresu. Należy pamiętać, że średni cykl menstruacyjny trwa około 28 dni; ale twój cykl może trwać od 21 dni do 35 dni.
  •  
  • Wykonaj te trzy do czterech miesięcy. Pamiętaj, że twój cykl jest taki sam co miesiąc.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Upewnij się, że twój cykl nie jest nieregularny. Jeśli po trzech do czterech miesięcy oglądania cyklu miesiączkowego, nie widzisz żadnego wzoru, możesz mieć nieregularny cykl. Wiele kobiet cierpi na nieregularny cykl i jest to spowodowane takimi czynnikami, jak skrajna utrata wagi, zwiększona aktywność fizyczna, stres lub poważniejsze problemy zdrowotne. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli zauważysz nieregularny cykl, aby uniknąć poważnych problemów zdrowotnych. Kobiety z nieregularną miesiączką wciąż mogą oglądać swoje płodne okna, potrzeba więcej czasu i wysiłku niż kobiety z regularnymi cyklami.  
    
  • Porozmawiaj z lekarzem, jeśli miesiączka nie występuje przez 90 dni lub dłużej i nie jesteś w ciąży. Jeśli twój cykl zmienia się z regularnego na nieregularny lub krwawisz między miesiączką, powinieneś porozmawiać z lekarzem o możliwości wystąpienia zaburzeń hormonalnych, infekcji dróg rodnych lub innych problemów zdrowotnych.  
  •  
                   
 8.  
             

  Część 2      Określanie płodnego okna  .

    
   
 1.             1      Użyj długości cyklu miesiączkowego, aby określić płodne okno. Jeśli cykl jest regularny, można określić płodne okno w zależności od tego, jak długo trwa cykl. Twoje płodne okno będzie sześć dni przed i włączając owulację. Jednak najbardziej płodne dni będą trzy dni przed owulacją i samym dniem owulacji. Użyj długości cyklu miesiączkowego, aby obliczyć dni płodne, odejmując 14 dni od całkowitej długości cyklu:  
    
  • Cykl trwający 28 dni: Jeśli twój cykl trwa 28 dni, owulacja rozpocznie się 14 dni od twojego cyklu. Twoje najbardziej płodne dni będą 12, 13 i 14.
  •  
  • Cykl trwający 35 dni: Jeśli masz dłuższy cykl menstruacyjny, owulacja zaczyna się 21 dni w cyklu, a twoje najbardziej płodne dni to 19, 20 i 21.
  •  
  • Cykl trwający 21 dni: Jeśli masz krótszy cykl menstruacyjny, owulacja rozpoczyna się w 7 dni cyklu, a twoje najbardziej płodne dni to 5, 6 i 7
  •  
  • Jeśli cykl menstruacyjny jest regularny, ale nie pasuje do tych okresów, możesz użyć kalkulatora płodności online, aby określić płodne okno. Wszystko, co musisz wiedzieć, to pierwszy dzień Twojej ostatniej miesiączki.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Jeśli masz nieregularne miesiączki, sprawdź temperaturę ciała lub skorzystaj z zestawu owulacji. Jeśli masz tendencję do nieregularnych miesiączek lub jeśli uważasz, że twój cykl nie działa, możesz użyć innych metod, aby określić swoją owulację:  
    
  • Zapisz temperaturę swojego ciała. Podczas owulacji temperatura twojego ciała wzrośnie. Sprawdzaj temperaturę każdego ranka w tym samym czasie, aby sprawdzić, czy masz "przesunięcie temperatury". Większość kobiet zauważa przesunięcie temperatury w temperaturze ciała o pół stopnia 24 do 48 godzin po owulacji. Możesz użyć tradycyjnego termometru lub kupić specjalny termometr bazowy.
  •  
  • Kup zestaw owulacji. W aptece kupujesz zestaw owulacyjny. Jest to nieco droższy sposób niż pomiar temperatury, ale dokładniejsze jest wykrywanie owulacji. Ten zestaw testuje twój mocz na obecność hormonu luteinizującego (LH). Przetestuj papier testowy w moczu i zobacz, czy poziom LH wzrasta. Oznacza to, że jajo opuszcza jeden z twoich jajników i ty jajeczkujesz.
  •  
  • Szukaj zmian w śluzie macicy. Podczas cyklu tuż przed owulacją twoje ciało wytworzy dużą ilość rzadkiego, przezroczystego śluzu macicznego. Substancja ta pomaga plemnikom w drodze do jajka. Tuż przed rozpoczęciem owulacji można zauważyć śluz na bieliźnie lub pochwie. Jest to przezroczysta, elastyczna i śliska szmatka, przypominająca białko jaja. Możesz pobrać próbkę śluzu szyjkowego delikatnie wycierając otwór pochwy czystą szmatką lub czystym palcem. Jeśli sprawdziłeś pochwę na obecność śluzu szyjkowego kilka razy dziennie i nie widzisz jej, prawdopodobnie nie jesteś w płodnym okresie cyklu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Ważne jest, aby odbyć stosunek płciowy podczas płodnego okna. Większość lekarzy zaleci odbyć stosunek płciowy każdego dnia lub co drugi dzień pięć dni przed owulacją, w dniu owulacji i następnego dnia. Wewnątrz kobiecego ciała plemniki mogą przetrwać nawet pięć dni, ale jajko żyje tylko przez około 12 do 24 godzin, więc stosunek płciowy przed owulacją, owulacją i dzień po dniu zwiększa szanse na zajście w ciążę.  
    
  • Skoncentruj się na stosunku seksualnym w płodnym oknie lub na trzy do pięciu dni przed owulacją. Jeśli czekasz na stosunek seksualny, dopóki nie rozpocznie się owulacja, gdy plemniki wejdą do twojego ciała, może być za późno na zapłodnienie twojego jaja.
  •  
  • Jeśli masz mniej niż 35 lat i odbyłeś stosunek seksualny w płodnych oknach w ciągu 12 miesięcy lub jeśli masz powyżej 35 lat i nie planowałeś stosunków płciowych w żyznych oknach swojego cyklu przez ostatnie 6 miesięcy, porozmawiaj z lekarzem o testach płodności. Ty i Twój partner możecie przejść testy płodności, aby ustalić, czy są inne problemy, które uniemożliwiają zajście w ciążę.
  •  
         
 6.  
             

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (11)                    
Życie rodzinne popularny:
Jak wybrać pierścionek zaręczynowy.

Jak zmniejszyć ryzyko SIDS.

Jak zrobić ciasto z pieluchy.

Jak wrócić do życia.

Jak mieć cierpliwość.

Jak pozbyć się czkawki dziecka.

Jak zwiększyć płodność poprzez zmianę posiłków.

Jak umierać w pokoju.

Jak być dobrą babcią.

Jak masować dziecko.

Bycie dobrym ojcem.

Jak rozpoznać oszustwo twojej żony.

Jak poprosić o rękę.

Jak przezwyciężyć poranne mdłości.

Jak rozpoznać oszustwo twojej żony.

Jak przygotować się na dzieci.

Jak przełamać torbę płodu.

Jak rozpoznać oszustwo twojej żony.

Jak zachęcić partnera do zaangażowania.

Jak przygotować się na dzieci.

Jak unieść dziecko.