Home \ Życie rodzinne
 

Jak mieć cierpliwość.

 

Nigdy nie było łatwo mieć cierpliwość, ale w dzisiejszych czasach jest to jeszcze bardziej skomplikowane. W świecie, w którym informacje rozprzestrzeniają się po całym świecie w ciągu kilku sekund, a wszystko dostajesz za pomocą kilku kliknięć myszką, trudno jest być cierpliwym. Na szczęście jest to cierpliwość cnót, które można rozwijać. Będziesz mile zaskoczony tym, jak zrelaksowany i zrelaksowany.

              

Procedura .

    

    1      Dowiedz się, dlaczego jesteś niecierpliwy  .

    
   
 1.            1      Spróbuj dowiedzieć się, do czego tak się spieszysz. Na przykład: czy czekasz na rozpoczęcie imprezy? Kiedy czekamy na coś, tracimy cierpliwość i chcemy, aby cały dzień się kręcił.  
    
  • Jeśli masz za dużo pracy, powinieneś napisać listę rzeczy do zrobienia i nauczyć się planować. Wtedy możesz zmienić swoją naturalną reakcję na podobne sytuacje.
  •  
  • Podziel swoje zadania, aby zawsze wykonywać jedną rzecz na raz. Nie powinieneś mieć kilku rzeczy zrobionych, inaczej będziesz niecierpliwy i będziesz pomijać.
  •  
  • Jeśli możesz, przydziel zadania innym osobom. To samo w sobie może być sprawdzianem twojej cierpliwości, ale jednocześnie nauczysz się dzielić swoją pracę z innymi.       
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zauważ, co powoduje utratę cierpliwości. Na przykład, jeśli nic nie robisz. Niecierpliwość przychodzi do ciebie potajemnie, a kiedy czujesz się zaniepokojona, niespokojna lub nieszczęśliwa, nawet nie zdajesz sobie sprawy, że ona może. Bądź ostrożny i będziesz w stanie sobie z tym poradzić.  
    
  • Które zdarzenia, ludzie lub okoliczności powodują utratę kontroli? Usiądź i zapisz wszystkie rzeczy, które powodują niepokój, napięcie lub frustrację. W sercu wielu niepokojów jest fakt, którego nie możemy zaakceptować. Co jest twoje?  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Spróbuj znaleźć formuły. Uświadomienie sobie swojej niecierpliwości polega na wyciągnięciu z tego nauki i próbie ustalenia, jaki związek lub okoliczności prowadzą do tych uczuć. Następnie spróbuj zmienić te okoliczności. Kiedy spróbujesz, będziesz wiedział, czy twoja niecierpliwość jest uzasadniona, czy niepotrzebna. Zwykle nie ma sensu być niecierpliwym, ale jeśli masz powód, powinieneś rozwiązać swój problem i uniknąć niepotrzebnego stresu.                  
 6.  
             

    2      Napisz  .

    
   
 1.             1      Zachowaj swój dziennik. Napisz jeden lub dwa tygodnie, kiedy czujesz się niecierpliwy. Napisz także wszystko, z czym związane są te uczucia (np.: 1.6 - godzina astronomii). Traktuj te notatki uczciwie i regularnie.  
    
  • Zauważysz, że odczuwasz więcej niecierpliwości. Możesz także być w stanie obserwować to uczucie w sposób obiektywny i dowiedzieć się, które zdarzenia go powodują.
  •  
  • Może się okazać, że niecierpliwość nie powoduje okoliczności, ale nieprzyjemne uczucia. W takim przypadku wkrótce nauczysz się kontrolować niecierpliwość i nie pozwól jej kontrolować.
  •  
         
 2.  
             

    3      Jak pokonać niecierpliwość  .

    
   
 1.             1      Pokonaj kolor niecierpliwości. W dłuższej perspektywie cierpliwość wymaga zmiany w dostępie do życia, ale możesz teraz coś zrobić. Zrelaksuj się, wdychaj i spróbuj opróżnić głowę. Skoncentruj się na oddechu, a na pewno pokonasz nieprzyjemne uczucia.        
 2.  
 3.             2      Jeśli nie możesz pozbyć się tego, co daje ci zniecierpliwienie, zapomnij o tym. Jeśli nic nie możesz zrobić, staraj się nie myśleć o swojej niecierpliwości. Łatwo powiedzieć, ale można to zrobić - i to wszystko, co możesz teraz zrobić dla siebie.  
    
  • Po pierwsze, będziesz miał trudności z zapominaniem rzeczy, jeśli są one dla ciebie ważne - na przykład, jeśli nie będziesz mógł czekać na potencjalnego pracodawcę, aby do Ciebie zadzwonić. Ale powinieneś być w stanie pozbyć się nieprzyjemnych uczuć niecierpliwości w sytuacjach takich jak stawianie w kolejce w sklepie.
  •  
  • Kiedy naprawdę chcesz być bardziej cierpliwy we wszystkich sytuacjach, w końcu zdobędziesz zdolność i siłę, aby zachować spokój nawet w najważniejszych i długotrwałych chwilach.
  •  
         
 4.  
             

    4      Duży rozmiar  .

    
   
 1.             1      Pamiętaj, że rzeczy potrzebują czasu. Niecierpliwi ludzie, którzy upierają się, by mieć wszystko teraz, nie lubią czasu. Niektóre rzeczy po prostu się nie spieszą.  
    
  • Pomyśl o swoich najszczęśliwszych wspomnieniach. Istnieje wielka szansa, że ​​już zapłaciłeś za cierpliwość w swoim życiu - na przykład, gdy pracowałeś nad swoją karierą lub próbowałeś schudnąć. Czy pamiętasz takie wspomnienia, jeśli niecierpliwiłeś się? Prawdopodobnie nie!       
  •  
  • Wszystko, co dobre w życiu, potrzebuje czasu i determinacji, a także ogromnej pracy. Jeśli jesteś niecierpliwy, prawdopodobnie nie odniesiesz sukcesu w związkach, nie będziesz w stanie osiągnąć swoich celów itp. Dobre rzeczy czekają na tych, którzy mogą czekać, nigdy nie dostaniesz ich od razu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nie zapominaj, co jest ważne. Kiedy koncentrujesz się na rzeczach nieistotnych, wzmacniasz swoją niecierpliwość. Poruszaj się z życiem spokojnie, bądź uprzejmy i wybaczaj innym, bądź wdzięczny za to, co masz i spróbuj wykorzystać możliwości. Gdy nieistotne rzeczy wspierają naszą niecierpliwość, powinniśmy poświęcić czas na zapamiętanie tego, co już mamy - więc pozbywamy się pragnienia czegoś innego, co chcemy teraz.        
 4.  
 5.             3      Zawsze pamiętaj, że ostatecznie dostaniesz to, czego chcesz. Ważne jest, aby być dojrzałym i mieć cierpliwość. Jeśli będziesz ciężko pracować, zawsze uzyskasz świetne wyniki. Po prostu musisz mieć cierpliwość i spróbować.  
    
  • Inne osoby mogą uznać to za proste, ale jedyną rzeczą, która ma znaczenie, jest zabawa, nawet jeśli powinieneś zrobić coś nieciekawego.
  •  
  • Pamiętaj, że cierpliwość jest umiejętnością umysłową, której nigdy nie zapomnisz. Narysuj i pracuj nad tym. Niecierpliwość nie jest niczym, co ludzie mogą ci zazdrościć, ale raczej czymś, czego powinieneś się pozbyć, zanim zniszczy twoje życie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zawsze miej pozytywne nastawienie do życia. Gdy jesteś pozytywny, poczujesz się jak wrażenie pacjenta. Nie zapominaj, że życie to nie wyścig, ale sposób, w jaki musisz podejmować każdy krok.        
 8.  
             

    5      Uspokój się  .

    
   
 1.             1      Oczekuj nieoczekiwanego. Na pewno masz swoje plany, ale sprawy nie zawsze idą zgodnie z planem. Bądź tego świadomy i zmieniaj plan w pokoju. Zachowaj realistyczne oczekiwania. Dotyczy to nie tylko okoliczności, ale także zachowania innych osób.  
    
  • Na przykład, jeśli krzyczysz partnerowi lub dziecku do picia, nie możesz zrozumieć, że ludzie nie są doskonali. Nawet jeśli nie jest to tylko jeden incydent, ale regularne zaniedbanie, jeśli stracisz cierpliwość, pogorszysz sytuację. Takie problemy muszą zostać rozwiązane poprzez rozmowę i samokontrolę.
  •  
         
 2.  
 3.   2      Zrób sobie przerwę. To zdanie może mieć dwa znaczenia:     
 4.  
   
   
 1.   1      Po drugie - przestań nosić inne wysokie wymagania. Wszyscy bylibyśmy bardziej cierpliwi, gdyby dzieci nie płakały, naczynia nie pękały, komputery działały, a ludzie nie popełniali błędów. To się nigdy nie wydarzy. Kiedy spodziewasz się, że wszystko pójdzie zgodnie z twoim planem, to jakbyś chciał stanąć przy ścianie. Weź swoje przejścia. Jeśli jesteś dzieckiem, idź grać!     
 2.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                           
Życie rodzinne popularny:
Jak rozpoznać oszustwo twojej żony.

Jak rozpoznać najbardziej płodne dni poczęcia.

Jak masować dziecko.

Aby pokazać partnerowi, że naprawdę go kochasz.

Jak zgłosić ciążę.

Jak uprościć życie.

Bycie dobrym ojcem.

Jak wychowywać swoje dzieci w domu.

Aby pokazać partnerowi, że naprawdę go kochasz.

Jak nauczyć dziecko wspinać się.

Jak unieść dziecko.

Jak zaindukować laktację.

Bycie dobrym mężem.

Jak przezwyciężyć poranne mdłości.

Jak zacząć ćwiczyć cesarskie cięcie.

Jak zaindukować laktację.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy.

Jak schudnąć podczas karmienia piersią.

Jak radzić sobie z utratą i bólem.

Jak przygotować się na dzieci.