Home \ Życie rodzinne
 

Jak ułatwić życie.

 

Uprość swoje życie nie musi być skomplikowana. Kiedy nauczysz się prowadzić spokojniejsze, bardziej zrównoważone życie, może ci to bardzo pomóc. Zacznij od małych kroków. Kiedy pozbędziesz się marnotrawstwa, nauczysz się sprzątać, upraszczasz swoje związki i nauczysz się zwalniać i doceniać małe rzeczy, będziesz miał prostsze i spokojniejsze życie. Zacznij już teraz!

              

Procedura .

    

    1      Pozbądź się Disord  .

    
   
 1.            1      Zdecyduj, czego nie potrzebujesz. Uproszczenie nie musi być skomplikowane - zdecyduj, które rzeczy są dla ciebie ważne i pozbądź się wszystkiego. Wyobraź sobie, że będziesz musiał spakować wszystkie swoje rzeczy w ciągu godziny i przenieść się do innego kraju na dziesięć lat. Co zabrałbyś ze sobą? Co byłoby dla ciebie niezbędne? Postaraj się skupić tylko na konieczności i pozbyć się wszystkiego, co tylko zajmuje twoją przestrzeń.  
    
  • Zdecyduj, czego nie potrzebujesz. Uproszczenie nie musi być skomplikowane - zdecyduj, które rzeczy są dla ciebie ważne i pozbądź się wszystkiego. Wyobraź sobie, że będziesz musiał spakować wszystkie swoje rzeczy w ciągu godziny i przenieść się do innego kraju na dziesięć lat. Co zabrałbyś ze sobą? Co byłoby dla ciebie niezbędne? Postaraj się skupić tylko na konieczności i pozbyć się wszystkiego, co tylko zajmuje twoją przestrzeń.
  •  
  • Jeśli przez półtora roku nie korzystałeś z czegoś, prawdopodobnie możesz się go pozbyć z cichym sercem.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Szybko posprzątaj. Przejdź przez całe mieszkanie z dużym koszem na śmieci i wyrzuć wszystko, czego nie potrzebujesz. Weź trochę ulubionej muzyki i postaraj się zdobyć jak najwięcej rzeczy w ciągu 15 minut. Wyrzuć śmieci, rzuć na stos ubrań, które musisz umyć, itp. Jeśli znajdziesz coś, czego niekoniecznie potrzebujesz, wyrzuć je.  
    
  • Skup się na miejscach, w których spędzasz dużo czasu, takich jak salon i kuchnia. Jeśli masz pełny zlew, nie będziesz miał poczucia porządku w domu, nawet jeśli reszta domu będzie absolutnie czysta. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu, skup się tylko na najważniejszych miejscach.
  •  
  • Nie musisz odkurzać z każdego kąta i wytrzyj wszystkie powierzchnie. Skup się tylko na czyszczeniu rzeczy. Zapisz wszystko na swoim miejscu i załatw wszystko.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Wykonuj świetne czyszczenie co sezon. Dwa razy w roku powinieneś pozbyć się nagromadzonych rzeczy, posprzątać wszystko w domu i pozbyć się kurzu i brudu. Włosy ze zwierząt domowych, kurzu i innych zanieczyszczeń dostaną się do najczystszych miejsc, dlatego od czasu do czasu należy je czyścić. Wysuszyć, wyczyścić dywan, umyć toaletę, wytrzeć ściany i umyć okna. Po prostu pozbyć się całego brudu.  
    
  • Przejdź przez wszystkie swoje biurka i szuflady i pozbądź się niepotrzebnego papieru. Wyrzuć wszystkie dokumenty i nie ważne dokumenty i spróbuj digitalizować najważniejsze dokumenty, aby nie przechowywać ich w domu.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zmniejsz ilość ubrań. Znajdź ulubione ubrania i oddaj resztę rzeczy na cele charytatywne. Jeśli coś jest już zużyte, pozbądź się go. Jeśli coś Ci nie pasuje, znajdź kogoś, komu możesz to zrobić. Jeśli masz rzeczy, które zawsze chciałeś nosić, ale nigdy nie przyszedłeś z odpowiednią szansą, porzuć to.  
    
  • Jeśli masz naprawdę dużo ubrań, spróbuj uprościć opatrunek na porę roku. Nie ma powodu, aby przeskakiwać przez swetry w lecie, więc przechowuj sezonowe ubrania w innym miejscu i wyciągaj je, gdy nadejdzie czas. Przychodzi mu z oczu, wychodzi mu z głowy.
  •  
  • Zaproś przyjaciół, którzy również mają mnóstwo ubrań, których nie noszą i dzielą się ze sobą. Na przykład, jeśli masz piękne spodnie, które już nie pasują lub nie chcesz nosić, na pewno znajdziesz kogoś, kto chętnie je zabierze. Wszystko, co pozostaje, to darowizna na cele charytatywne.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przestań kupować nowe rzeczy, których nie potrzebujesz. Jeśli masz otwarte okno ze sklepem internetowym w przeglądarce, spróbuj ograniczyć ten nawyk. Znalezienie czegoś w zniżce nie oznacza, że ​​musisz go kupić. Staraj się nie wracać do domu za dużo bezdomnych.  
    
  • Nie kupuj nowych książek. Zacznij iść do biblioteki i pożycz ją. Kiedy przeczytasz książkę, zwróć ją. Zaoszczędzasz dużo miejsca na półkach.
  •  
  • Nie kupuj nowych rzeczy do domu. Czy naprawdę potrzebujesz nowej automatycznej prasy czosnkowej? Prawdopodobnie nie. Czy naprawdę potrzebujesz specjalnego noża do pizzy? Z pewnością możesz to zrobić bez niego. Alton Brown twierdzi, że jedyną rzeczą w kuchni, która ma tylko jedno zastosowanie, powinna być gaśnica.
  •  
  • Jeśli czegoś potrzebujesz, wypożyczyj to. Na przykład, jeśli zbudujesz altanę w ogrodzie, możesz pożyczyć gdzieś potrzebne narzędzia i narzędzia. Ostatnio nie ma problemu z wynajmem prawie wszystkiego.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Ogranicz ilość rzeczy, których potrzebujesz. Trzymaj mały, ale przytulny dom i naucz się żyć z mniejszą ilością rzeczy. Kupuj mniej rzeczy i skup się na jakości i zacznij oszczędzać na wakacjach lub w nagłych wypadkach.  
    
  • Zamiast robić zakupy, wolę pożyczać lub wypożyczać rzeczy. Wtedy nie będziesz musiał zajmować się tym, gdzie wszystko złożysz, ani nie będziesz musiał płacić za jakiekolwiek naprawy.
  •  
  • Trzymaj mniej rzeczy w domu, ale upewnij się, że wszystko jest użyteczne na wiele sposobów. Najlepsze rzeczy to rzeczy, które można inaczej wykorzystać. Pamiętaj, że praca nad kupnem rzeczy nie jest właściwym podejściem. Powinieneś przemyśleć swoje priorytety.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Utwórz puste miejsce. Gdy masz puste miejsce w swoim pokoju lub biurze, możesz odpocząć i cieszyć się swoją prostotą. Nie wypełniaj wszystkich ścian obrazami i plakatami, ale ciesz się elegancją pustki. Prostota jest pięknem.  
    
  • Pusta przestrzeń niekoniecznie musi być biała. Jeśli nie lubisz sterylnych przestrzeni, użyj naturalnego drewna, cegieł lub prostych wzorów, aby cię ukoić. Ważne jest pozbycie się nieporządku i niepotrzebne. Bez stojaków, plakatów i dekoracji - tylko proste linie i czyste pokoje.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Weź swoje łóżko każdego dnia. Zajmie to tylko kilka minut, a nastrój podniesie Cię przez cały dzień. Kiedy jesteś zdenerwowany, twoja sypialnia będzie wyglądać elegancko i czysto. Kiedy rano się uspokoisz, złagodź stres i uprość swoje życie.  
    
  • Jeśli łatwiej trzymać kołdrę na kupce, nie musisz się tym martwić. Chodzi o to, aby ułatwić sobie dzień. Możesz rano zrobić dobrą kawę i medytować przez chwilę, lub możesz zacząć dzień od umieszczenia radia w kuchni. Po prostu znajdź coś, co cię uspokoi każdego ranka i przygotuj się na następny dzień.
  •  
                   
 16.  
             

    2      Zorganizuj  .

    
   
 1.             1      Wszystko, co planujesz, lub przeciwnie, zaakceptuj swój wewnętrzny chaos. Dla niektórych osób nie ma sensu planowanie podróży wcześniej niż godzinę przed odejściem, ponieważ nie chcą oni stresować paczki przez trzy dni. Inni zaplanowali każdy moment życia, biorąc pod uwagę zalety i wady każdej rzeczy i starannie decydując, aż wszystko będzie pod kontrolą.  
    
  • Jeśli jesteś łagodniejszy, nie zmieniaj się, chyba że doświadczasz problemów w swoim życiu. Jeśli ci pasuje, nie ma powodu, aby coś z tym zrobić. Musisz tylko mieć pewność, że jesteś ścigany i nie możesz sobie pozwolić na przytłoczenie warunków pracy.
  •  
  • Jeśli podkreślasz niedokończone zadania, spróbuj zrobić je, zanim nie będziesz mieć pełnej głowy. Nie przestawaj pakować się na wakacje tylko dlatego, że zacząłeś za wcześnie - dokończ to i nie będziesz musiał o tym myśleć. Uprość rzeczy, robiąc je od razu i przejmując je. Wtedy będziesz mógł się zrelaksować.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Podziel swoją pracę domową. Powszechnym źródłem komplikacji i stresu jest bałagan w domu. Znajdź swój czas na mycie, zmywanie naczyń, gotowanie i inne prace domowe, i idź łatwo i zorganizowane. Spotkaj się z rodziną lub współlokatorami i uzgodnij prosty sposób dzielenia pracy.  
    
  • Rozpowszechniaj zadania przez kilka dni. Upewnij się, że wszyscy wyrzucają śmieci i ubrania, ale nie codziennie. Niech ktoś zrobi "brudną" pracę i przygotuje plan dla wszystkich. Napisz podział pracy, na którą wszyscy się zgodzą, i włóż go do kuchni.
  •  
  • Rozpowszechniaj zadania zgodnie z preferencjami. Na przykład, jeśli nienawidzisz prania i czekasz tak długo, jak nie masz pełnego brudnego pokoju na bieliznę, zgódź się ze współlokatorami - kiedy zajmiesz się praniem, będziesz gotował trzy razy w tygodniu lub będziesz zawsze mył naczynia. Znajdź sposób, aby uporządkować ilość pracy, którą każdy będzie musiał wykonać.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Uprość swoje finanse. Nie ma nic bardziej skomplikowanego niż pieniądze. Jeśli jest to możliwe, spróbuj maksymalnie uprościć swoje finanse. Skonsoliduj swoje długi i upewnij się, że płacisz co najmniej kwotę zapłaty w każdym miesiącu. Utwórz budżet i obliczyć średnie wydatki miesięcznie. Zachowaj swój plan, a zarządzanie finansami będzie dla ciebie łatwiejsze.  
    
  • Ustaw stałe zamówienia dla wszystkich płatności. Po utworzeniu dokładnego budżetu nie będziesz musiał płacić za konta.
  •  
  • Oszczędzanie powinno być dla ciebie priorytetem. Jeśli nie wiesz, jak uprościć zarządzanie finansami, spróbuj zapisać więcej. Im mniej wydasz, tym mniej będziesz musiał się martwić.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Znajdź miejsce na każdą rzecz. Gdzie jest pilot? Gdzie dajesz wszystkie swoje kurtki? Gdzie są zabawki dla psów? Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, nie będzie łatwo pozbyć się bałaganu. Jeśli wiele rzeczy po prostu nie ma miejsca, nadal będziesz mieć bałagan w domu. Znalezienie odpowiedniego miejsca nie powinno być trudne - nie musi to być najlepsze miejsce, po prostu musi być miejscem, w którym zawsze je zwrócisz.        
 8.  
 9.             5      Przygotuj fast food. Po ciężkim dniu nie powinieneś interesować się dwugodzinnym gotowaniem skomplikowanego posiłku. Znajdź przepisy, które są łatwe do przygotowania i gotuj ze składników, które już masz w domu. Zaoszczędzisz dużo czasu, aby spędzić czas z rodziną.        
 10.  
 11.             6      Uprość Rodzicielstwo. Nie gotuj obiadu, nie myj brudnych ubrań, nie czyść zabawek. Naucz swoje dzieci, aby dbały o siebie tak szybko, jak to możliwe. Na dłuższą metę nie jest łatwo zrobić dla nich wszystko, ponieważ będziesz musiał nauczyć się autonomii w ten sam sposób. Powiedz dzieciom, gdzie wszystko się należy i pozwól im zadbać o siebie - pokaż je kilka razy, ale potem daj im wolną rękę.  
    
  • Utwórz harmonogram prac domowych, które muszą wykonać twoje dzieci. Zaangażuj ich w przygotowanie tego harmonogramu i upewnij się, że nie mają problemu z robieniem tego, co chcesz.
  •  
  • Przestań też planować. Dzieci nie muszą codziennie chodzić do kółka. Nie przeszkadza im, gdy mają czas wolny w szkole i będą mogli robić to, co lubią.
  •  
         
 12.  
             

    3      Uprość swoje relacje  .

    
   
 1.             1      Rozpoznaj złe relacje i zakończ je. Nie traćcie czasu ze znajomymi, którzy was oczerniają, zabierają wam energię lub nudzą się. Jeśli chcesz uprościć swoje życie towarzyskie, zacznij od pozbycia się związków, które utrudniają ci życie. Zostaw dobrych przyjaciół, z którymi lubisz spędzać czas i (chociaż nie powinieneś przestać szukać nowych przyjaciół), nie wychodź z ludźmi, którzy nie są tego warci.        
 2.  
 3.             2      Staraj się spędzać więcej czasu z ludźmi, których kochasz. Prostota nie oznacza, że ​​musisz się wszystkiego pozbyć - po prostu musisz nauczyć się uprościć swoje życie towarzyskie, aby miało to sens. Zachowaj grupę bliskich przyjaciół i spróbuj spędzić z nimi więcej czasu. Nie marnuj czasu, rozmawiając z ludźmi, którzy nie są dla ciebie ważni. Spędzaj czas z tymi, na których Ci zależy.  
    
  • Nie musisz zachowywać się nieprzyzwoicie - nie pisz żadnych statusów na Facebooku o tym, ile osób usuwasz od znajomych. Po prostu przestań pracować niepotrzebnie i nie musisz czuć, że musisz zobaczyć i doświadczyć wszystkiego.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Naucz się mówić ludziom "nie". Często komplikujemy nasze życie, zgadzając się na wszystko, co inni chcą, abyśmy zrobili. Uważamy, że łatwiej jest pozwolić innym decydować - gdzie pójść na lunch, jaką pracę wykonać, czy masz czas na znalezienie przyjaciela na lotnisku, itp. Kiedy wyjdziesz z bieżni, nie będziesz miał prostszego życia, a rzucisz to w oczach ludzi, którzy cię lubią. Nie pozwól innym decydować za ciebie i naucz się odmawiać.  
    
  • Jeśli jesteś asertywny i nie masz problemu z mówieniem swoich uczuć ludziom, możesz być w stanie ułatwić życie, czasami milcząc. Naucz się nie wywoływać niepotrzebnych konfliktów i nie podnosić każdej sytuacji.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Spędzaj więcej czasu w spokoju. Zachowywanie relacji jest złożone. Gdy skupisz się tylko na innych ludziach, zapomnisz o sobie i swoich potrzebach. W końcu skomplikujesz swoje życie i inne. Nie jest samolubne pragnienie czasu dla siebie.  
    
  • Na przykład wybierz się na urlop, który zawsze chciałeś odwiedzić. Polegaj na swoich umiejętnościach orientacyjnych. Możesz na przykład udać się do klasztoru i odpocząć przez chwilę.
  •  
  • Romantyczne związki są skomplikowane. Im mniej problemów, z którymi masz do czynienia, tym łatwiej będziesz mieć życie. Jeśli ciągle odczuwasz stres ze względu na swoje relacje, zastanów się, czy lepiej byłoby poświęcić trochę czasu na pracę nad sobą. Przestań go dawać, dopóki nie poczujesz, że masz prostsze i bardziej zorganizowane życie.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Poświęć mniej czasu na sieci społecznościowe. Bałagan nie zawsze jest fizyczny. Psychologiczny bałagan w postaci statusów, wpisów na blogach i zdjęć na Instagramie może również sprawić, że twoje życie stanie się o wiele bardziej skomplikowane. Nie musisz przeglądać postów wszystkich innych osób i ciągle sprawdzać, co dzieje się w sieciach społecznościowych. Kiedy masz trochę wolnego, możesz to sprawdzić i prawdopodobnie zdasz sobie sprawę, że nic nie straciłeś.  
    
  • Jeśli masz na to ochotę, spróbuj całkowicie pozbyć się sieci społecznościowych. Priorytetem powinna być osobista komunikacja i czas spędzony z ludźmi, którzy naprawdę dbają o swoje życie. Jeśli jesteś zainteresowany tym, jak ktoś jest, powinieneś spotkać się i porozmawiać z nim osobiście, nie śledzić jego strony na Facebooku.
  •  
         
 10.  
             

    4      Zwolnij  .

    
   
 1.             1      Przechowuj telefon. Nic nie zakłóci twojego skupienia bardziej niż podczas sprawdzania wiadomości w telefonie co minutę. Esemesky, e-maile, posty na Facebooku i inne powiadomienia mogą odczekać kilka godzin.  
    
  • Kiedy jesteś z przyjaciółmi lub rodziną, wyłącz telefon i wyłącz dźwięk. Najlepiej, jeśli zostawisz go w samochodzie. Nie patrz na niego w żaden sposób. Ustaw zasadę, że osoba, która po raz pierwszy patrzy na telefon z przyjaciółmi, zapłaci cały rachunek. Skoncentruj się na znajomych i ciesz się prostym wieczorem.
  •  
  • Coraz więcej osób cierpi na zjawisko zwane "strachem przed czymś, co mi ucieka". Co stanie się, jeśli najpierw nie przeczytasz postu na Facebooku? Co się dzieje, gdy ktoś odpowiada przed tobą zabawnym komentarzem? Co jeśli twój idol pisze i nie odpowiadasz od razu? Nie pozwól, aby pocieszające technologie przyniosły Ci stres w twoim życiu. Bądź gotów stracić pewne rzeczy kosztem cieszenia się chwilą obecną w prawdziwym świecie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Przestań czytać książki i blogi o tym, jak być lepszą osobą. Wskazówki do życia od innych ludzi mogą powodować wiele stresu. Uprość swoje życie, rezygnując z pragnienia doskonałości. Bądź pewny siebie i zrozum, że jesteś dobrym partnerem, dobrym rodzicem i dobrym człowiekiem. Zaufaj i rób to, co jest dla ciebie naturalne.        
 4.  
 5.             3      Przygotuj listę prostych czynności do wykonania. Dla wielu osób łatwiej jest mieć listę zadań, które muszą wykonywać codziennie. Przygotuj prostą listę i staraj się ją trzymać. Co chcesz dzisiaj zrobić? Co chcesz zrobić do końca tygodnia?  
    
  • Dla niektórych osób dobrze jest opracować bardziej długoterminowe cele i plany oraz ustalić priorytety. Uprość swoje życie na długi czas, planując, gdzie chcesz być za pięć lat. Co musisz teraz zrobić, aby to osiągnąć?
  •  
  • Jeśli uważasz, że czas leci za szybko, zapisz wszystko, co musisz robić każdego dnia. Kiedy masz pamiętnik i używasz go, będziesz miał prostsze życie, ponieważ nie będziesz musiał ciągle myśleć o wszystkim, co na ciebie czeka.
  •  
  • Aby osiągnąć sukces, nagradzaj się czymś. Praca z listą zadań jest fajna tylko wtedy, gdy nagradzasz siebie za swoje osiągnięcia. Czy oczyściłeś całe mieszkanie i przygotowałeś się do jutrzejszej pracy? Podaruj sobie kieliszek wina i chwilę spokojnego myślenia.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pozbądź się zaburzenia cyfrowego. Uporządkuj na swoim komputerze, utwórz foldery na wszystkich ważnych plikach i uważaj, aby nie złapać wirusa komputerowego.  
    
  • Uważaj, aby nie spędzać zbyt wiele czasu w Internecie. Jeśli jesteś online, ustaw czas spędzony w Internecie i nie przerywaj tego. Może również pomóc w ustawieniu regularnych przerw.
  •  
  • Spróbuj mieć puste pole e-mail. W przypadku wszystkich wiadomości e-mail odpowiadaj, zapisuj lub usuwaj je natychmiast po przeczytaniu.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Rób jedną rzecz naraz. Wielozadaniowość pomaga ludziom osiągnąć lepsze wyniki, ale inni ludzie doświadczają problemów i stresów. Skoncentruj się tylko na jednej rzeczy i dokończ ją do końca. Nie martw się o to, co będziesz musiał zrobić później lub następnego dnia - skoncentruj się na tym, co teraz robisz.  
    
  • Jedna opowieść zen opowiada o nauczycielu, którego mnisi gardzili za mówienie o tym, kiedy mieli pracować. "Kiedy nadszedł czas, aby porozmawiać, porozmawiaj. Kiedy nadszedł czas na pracę, pracę "- powiedział im. Następnego dnia, podczas lunchu, mnisi zobaczyli nauczyciela czytającego ją podczas czytania gazety. Przypomnieli mu lekcję z poprzedniego dnia i zapytali go, dlaczego nie tylko czytał czy je. Nauczyciel odpowiedział: "Kiedy nadszedł czas, aby zjeść i przeczytać gazetę, przeczytałem ją i przeczytałem gazetę."
  •  
         
 10.  
 11.             6      Nie pracuj z tobą w domu. Nie pozwól, aby twoja praca komplikuje twoje życie osobiste i nie przynoś go do domu, abyś mógł zrobić to wieczorem - wolą dłużej pracować. Jeśli jesteś po stresującej pracy, zrób coś dla ulżenia sobie, aby nie obciążać rodziny i przyjaciół swoimi problemami. Nie rozprzestrzeniaj stresu - uprość życie dla siebie i innych.  
    
  • Staraj się ograniczyć czas, jaki musisz poświęcić na pracę. Jeśli praca czyni twoje życie irytującym, powinieneś poświęcić na to mniej czasu. Jeśli chcesz mieć prostsze życie, praca z mniejszą pewnością pozwoli ci. Mniejsze pieniądze oznaczają mniej bezużyteczności.
  •  
  • Przestań pracować w weekendy. Nawet jeśli lubisz swoją pracę, nie powinieneś spędzać jej w weekendy, bo inaczej będziesz miał niezrównoważone życie. Teraz możesz nie myśleć tak, ale w końcu to nieuchronnie doprowadzi do syndromu wypalenia i utraty zainteresowania. Zdecyduj, że nigdy nie będziesz pracować przez następne 6 miesięcy.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Medytuj co 15 minut. Zaledwie piętnaście minut, co stanowi tylko połowę udziału w serialach komediowych lub połowę czasu spędzanego w pracy. Pomoże Ci pozbyć się stresu, uprościć życie i zachować chłód w głowie. Postaraj się spędzić każdego dnia przynajmniej trochę czasu w ciszy i po prostu usiądź wygodnie i skup się na oddechu. Rozluźnij ciało i uspokój umysł.        
 14.  
             

Wskazówki .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.webmd.com/a-to-z-guides/features/cut-stress-simplify-life  
 2.  
 3. http://zenhabits.net/simple-living-manifesto-72-ideas-to-simplify-your-life/  
 4.  
 5. http://www.slowyourhome.com/21-quick-actions-simplify-life/  
 6.  
                          
Życie rodzinne popularny:
Jak wybrać pierścionek zaręczynowy.

Aby pokazać partnerowi, że naprawdę go kochasz.

Jak poprawić laktację.

Jak unieść dziecko.

Jak rozpoznać najbardziej płodne dni poczęcia.

Jak złamać złamane serce.

Jak zrobić ciasto z pieluchy.

Jak zmusić człowieka, by cię zabrał.

Jak przygotować się na dzieci.

Jak zatrzymać laktację.

Jak zaindukować laktację.

Jak uprościć życie.

Jak pozbyć się czkawki dziecka.

Jak umierać w pokoju.

Jak dać swojemu dziecku bicie.

Jak uspokoić podrażniony żołądek u niemowląt.

Jak radzić sobie z rodzicami irytującego partnera.

Jak radzić sobie z rodzicami irytującego partnera.

Bycie dobrym ojcem.

Bycie dobrym rodzicem.

Jak przełamać torbę płodu.