Home \ Życie rodzinne
 

Jak karmić piersią.

 

W dzisiejszych czasach, kiedy mamy żywność dla niemowląt, butelki i sterylizatory, karmienie piersią stopniowo staje się nietypowe. Amerykańska Akademia Pediatrów zaleca jednak karmienie piersią przez co najmniej rok, ponieważ mleko matki zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze i jest dostosowane do trawienia Twojego dziecka. Karmiące mleko dostarcza także matce substancji odpornościowych i może pomóc matce schudnąć w wadze, jaką uzyskała w czasie ciąży. Jeśli chcesz karmić piersią swoje dziecko, przeczytaj ten artykuł.

              

Procedura .

    

    1      Przygotuj  .

    
   
 1.            1      Wybierz, gdzie karmić dziecko piersią. Należy karmić piersią w wygodnym fotelu lub sofie, aby można było dobrze siedzieć. Wypij butelkę wody lub przekąskę na wyciągnięcie ręki, aby poczęstować się napojami. W idealnej sytuacji dziecko powinno karmić piersią w pobliżu kołyski, aby karmiło ją tak szybko, jak to konieczne.  
    
  • Jeśli chodzi o karmienie piersią w miejscach publicznych, zależy to od Ciebie. Niektóre kobiety tego nie robią, inne kobiety są w najlepszych własnych wyborach.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Weź wygodną odzież. But do karmienia piersią lub luźny top pozwoli Ci z łatwością karmić piersią w miejscach publicznych (jeśli nie masz problemu). Powinieneś nosić luźne i wygodne ubranie, z którego możesz łatwo wyciągnąć dziecko. Im więcej nagich skórek masz, tym gładsze będzie twoje dziecko, więc nie musisz nosić wielu warstw ubrań.        
 4.  
 5.             3      Naucz się karmić piersią, zanim dziecko się urodzi. Skorzystaj z porady pielęgniarki lub położnej lub zapisz się na prenatalny kurs karmienia piersią. Pomoże ci się zrelaksować i przygotować na przybycie dziecka.        
 6.  
 7.             4      Nie podawaj dziecku smoczka natychmiast. Twój pacyfikator uspokoi twoje dziecko, ale może cię to pogorszyć. Jeśli chcesz, aby dziecko skoncentrowało się na karmieniu, a nie na smoczku, nie powinieneś mu go podawać aż do 3-4 tygodni. Ten czas powinien wystarczyć, aby przyzwyczaić się do karmienia piersią. Niektórzy ludzie mówią, że dobrze jest zacząć od razu używać smoczka - dowiedz się jak najwięcej informacji i zdecyduj.                  
 8.  
             

    2      Karmienie piersią  .

    
   
 1.             1      Regularnie i często karm dziecko. Wszystkie noworodki muszą karmić się co najmniej co dwie do trzech godzin i zwykle śpią 5 godzin dziennie. W ciągu dnia dziecko budzi się po kilku godzinach i pielęgnuje go na dłużej. Każde dziecko karmi się przez długi czas. Pozwól mu zdecydować, jak długo będzie karmić piersią. Piersi mają naturalne substancje przeciwbakteryjne, więc nie trzeba ich myć przed karmieniem piersią. Są to tak zwane gruczoły Montgomery, które zwalczają bakterie.  
    
  • Po pierwszym porodzie, spróbuj wychować dziecko w ciągu pierwszych dwóch godzin, aby jak najszybciej przyzwyczaić się do karmienia piersią.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nie bój się karmienia piersią. Najlepiej karmić piersią dziecko, umieszczając je w ramionach na brzuchu. Powinieneś usiąść prosto i lekko pochylić się, aby być zrelaksowanym. Kiedy poczujesz ból, twoje plecy będą bolały, a twoje dziecko nie będzie mogło kichać. Nie powinieneś wspierać dziecka poduszką, ale możesz umieścić ją pod ręką.  
    
  • Połóż poduszkę pod plecy, aby je wyprostować.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Przytrzymaj głowę i ciało dziecka. Istnieje kilka sposobów prawidłowego przytrzymania dziecka podczas karmienia piersią. Możesz trzymać go po prostu w swoich ramionach lub pochylić się trochę. Staraj się trzymać dziecko prosto i trzymaj je jak najbliżej ciała.  
    
  • Gdy umieścisz dziecko tak blisko siebie, jak to możliwe, nie będziesz musiał się rozbijać.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Skieruj sutek do ust dziecka. Zrób to, gdy dziecko otworzy usta, aby móc kichnąć. Jeśli nie zrobi tego automatycznie, przyłóż go do ust, aby go otworzyć. Przeciągnij dziecko bliżej siebie, ale nie naciskaj jego główki. Kiedy dziecko zostanie przypisane, powinieneś czuć się dobrze ciągnąc, a nie rozdzielając.  
    
  • Trzymaj plecy i głowę jedną ręką, a drugą trzymaj na swojej piersi.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Pozwól dziecku karmić się z pierwszej piersi tak długo, jak chce. Niektóre dzieci żyją szybciej, inne wolniej. Czasami dziecko będzie chciało karmić się z drugiej piersi. Jeśli tego nie zrobi, będzie karmić ją piersią z drugiej piersi podczas karmienia piersią. Słuchaj dziecka w czasie karmienia piersią - gdy rytmicznie i regularnie jest do bani, jest w porządku.  
    
  • Gdy dziecko karmi się z piersi, nie powinno cię ugryźć ani ugryźć.
  •  
  • Gdy dziecko przestanie karmić, nie należy go zdejmować z piersi. Delikatnie wsuń palec do ust, aby puścić jego pierś.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Pozwól dziecku abdykować. Nie zawsze jest to konieczne, ale dobrze jest to zrobić. Zależy to od ilości powietrza, jaką dziecko wyruchuje przez nos. Jeśli dziecko skręca, porusza się w plecach i czuje się nieswojo, prawdopodobnie musi się spieszyć. Wypróbuj go na następujące sposoby:  
    
  • Unieś dziecko, oprzyj się o jego ramię i przytrzymaj jego głowę. Ona powinna cię szukać. Zacznij głaskać ją na plecach, aby uwolnić powietrze z brzucha.
  •  
  • Usiądź dziecko na kolanach i przechyl je do przodu. Przynieś mu klatkę piersiową palcem i szyją. Drugą ręką masuj jego brzuch i delikatnie masuj jego plecy na plecach.
  •  
  • Połóż dziecko na kolanach i podnieś głowę do brzucha. Delikatnie uderz go w plecy, aż cię skaleczy.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Przyzwyczaj się do regularnego karmienia piersią i spania. Noworodek to po prostu karmienie i spanie. Kiedy dziecko bierze codziennie 8-10 pieluszek, będziesz wiedział, że ma dużo jedzenia. To się powtórzy i prawdopodobnie nie będziesz miał czasu na zabawę z dzieckiem, ale przynajmniej będziesz mógł trochę odpocząć.        
 14.  
             

    3      Jak zachować zdrowie podczas karmienia piersią  .

    
   
 1.             1      Jedz zdrowo. Gdy nie jesz zdrowo, będzie to miało negatywny wpływ na twoje zdrowie, ponieważ składniki odżywcze przenikają do mleka matki. Wiele matek bierze również witaminy dla kobiet karmiących. Jedz dużo owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych, unikaj tłustych i tłustych potraw.  
    
  • Na pewno chcesz stracić na wadze, którą osiągnąłeś podczas ciąży, ale nie powinieneś zachować drastycznej diety podczas karmienia piersią. Jeśli nie jesz wystarczająco dużo, Twoje dziecko nie otrzymuje potrzebnych składników odżywczych.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Obserwuj tryb picia. Jeśli chcesz być zdrowy i mieć wystarczającą ilość mleka dla dziecka, musisz pić dużo wody. Pij co najmniej 8 szklanek wody każdego dnia, a także pij soki, herbatę lub mleko.        
 4.  
 5.             3      Unikaj alkoholu przez co najmniej dwie godziny przed karmieniem piersią. Amerykańska Akademia Pediatrów stwierdza, że ​​nie jest niebezpieczne podawanie jednej lub dwóch lampek wina nawet podczas karmienia piersią (ale oczywiście nie bezpośrednio podczas karmienia piersią). Ale lekarze zalecają karmienie piersią przez co najmniej dwie godziny po wypiciu.  
    
  • Jeśli wiesz, że zamierzasz pić alkohol, powinieneś ssać mleko matki, aby później karmić dziecko mlekiem niezanieczyszczonym.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nie pal. Palenie będzie miało wpływ na ilość mleka, które masz, i zmieni Twój gust, aby dziecko mogło odrzucić karmienie piersią. Nie powinieneś palić.        
 8.  
 9.             5      Uważaj na przyjmowane leki. Podczas karmienia piersią prawdopodobnie nie zażywasz zbyt wielu leków, ale powinieneś zapytać lekarza, czy którykolwiek z twoich leków nie może wpłynąć na jakość mleka matki.        
 10.  
            

Wskazówki .

      

            

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (10)                   
Życie rodzinne popularny:
Jak umierać w pokoju.

Jak poprosić kobietę o rękę.

Jak uprościć życie.

Jak wyjechać za granicę.

Jak kąpać noworodka.

Jak zmniejszyć ryzyko SIDS.

Jak złamać złamane serce.

Jak dać swojemu dziecku bicie.

Jak podgrzać mleko z piersi.

Dowiedz się, czy twój mąż oszukuje.

Jak dać swojemu dziecku bicie.

Bycie dobrym ojcem.

Jak umierać w pokoju.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy.

Jak korzystać z testu ciążowego.

Jak uprościć życie.

Jak przygotować się na dzieci.

Jak karmić piersią.

Jak uspokoić podrażniony żołądek u niemowląt.

Jak wychowywać swoje dzieci w domu.

Jak wychowywać swoje dzieci w domu.