Home \ Świat pracy
 

Jak się zdefiniować.

 

Ciężko jest każdemu z nas określić się zgodnie z prawdą. Często ludzie koncentrują się na swojej stronie negatywnej lub porównują się z innymi. Ale tylko ty możesz zdefiniować, kim naprawdę jesteś. W tym artykule dowiesz się, jak najlepiej zdefiniować siebie i jak spojrzeć na siebie z tej pozytywnej witryny.

              

Procedura .

    

  Część 1      Odkrywanie własnej tożsamości  .

    
   
 1.            1      Poznaj siebie. Jeśli chcesz się zdefiniować, jest to dla ciebie kluczowa samoświadomość. Samoświadomość jest ważna w autorefleksji bez najmniejszych uprzedzeń. Po pierwsze, powinieneś dowiedzieć się, co Cię motywuje i jakie są twoje procesy myślowe.  
    
  • Metoda uważności polega na obserwowaniu twoich myśli i wzorców myślenia. Na przykład: w uważności zdajesz sobie sprawę, że masz skłonność wierzyć, że inni nie dbają o ciebie i twoje opinie. Ale takie myśli mogą wywoływać lęk i depresję, dlatego ważne jest, aby uchwycić je tak szybko, jak to możliwe. Ich przechwytywanie pomoże ci stać się bardziej świadomymi własnej tożsamości.  
  •  
  • Obserwując swoje myśli i wzorce myślowe, musisz postarać się nie osądzać swoich myśli w jakikolwiek sposób. Oznacza to, że będziesz w pełni świadomy ich, ale nie będziesz bardziej zaniepokojony ani potępiony za nich. Każda osoba ma jakieś negatywne myśli. Zauważając je, w końcu pozbędziesz się ich.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zauważ, jak się zdobywasz. Gdy zaczniesz zauważać, jak myślisz o sobie i swoim otoczeniu, zacznij zauważać to, co identyfikujesz. Zwróć uwagę, przez jakie grupy lub ruchy twoja tożsamość się zamanifestuje. To wszystko pokazuje, jak postrzegasz siebie i jak wyrażasz swoją osobowość.  
    
  • Pomyśl o religii, narodowości, tożsamości seksualnej itp.
  •  
  • Rozważ role, w których mieszkasz, na przykład: w pracy, w rodzinie (matka, ojciec, siostra, brat,...), w relacji miłości (partner, pojedynczy)  
         
 4.  
 5.             3      Zapisz swoje myśli i koncepcje siebie. Stopniowo rób notatki o sobie, aby lepiej widzieć procesy myślowe i definicje własnej osoby oraz lepiej zrozumieć, jak się zachowujesz i kim jesteś. Na papierze będziesz w stanie lepiej widzieć w kontekście tego, co myślisz, i łatwiej będzie Ci wyeliminować wszystkie negatywne myśli. 
    
  • Odwiedź psychologa, który pomoże ci zrozumieć, jak myślisz i jak się zachowujesz. Może również pomóc w rozwiązaniu negatywnych myśli.
  •  
                   
 6.  
             

  Część 2      Tworzenie własnych tytułów  .

    
   
 1.             1      Zanotuj swoje negatywne myśli. Zanotuj swoje negatywne myśli i zwróć na nie uwagę, a następnie pozbądź się ich. Kiedy wydostaniesz się z papieru, możesz łatwo pozbyć się ich z umysłu.  
    
  • Nie ograniczaj się w negatywnym znaczeniu tego słowa. Zdefiniowany przez siebie określa działania. Tak więc, jeśli weźmiesz osobę, która tylko doświadczyła złych związków, straciłeś potencjał posiadania wspaniałych związków. To opowieść, o której się opowiada. Uwierzysz mu i będziesz się odpowiednio zachowywał.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Znajdź swoje żywe wartości. Nie określaj siebie na podstawie wpływów zewnętrznych, ponieważ ciągle się zmieniają. Scharakteryzuj siebie na podstawie swoich żywych wartości, aby uzyskać trwałą i stałą definicję siebie.  
    
  • Wiedz, że nie utracisz swojej tożsamości, jeśli oprze się ją na wartościach życia, takich jak współczucie, odwaga i uczciwość.
  •  
  • Napisz listę swoich wartości życiowych i świadomie traktuj je każdego dnia. Jeśli odwaga jest Twoją podstawową wartością, pozostań ze słabszymi na przystanku autobusowym. Jeśli doceniasz szczerość, nie kłamiesz, jeśli stracisz zegarek. Jeśli jesteś najbardziej współczujący, jesteś wolontariuszem w lokalnej organizacji charytatywnej.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zdefiniuj pozytywnie. To nie znaczy, że nie powinieneś być świadomy żadnych negatywnych wydarzeń, które miały miejsce w twoim życiu. Są częścią twojej tożsamości, a także jesteś pozytywny. Oni po prostu cię nie definiują.  
    
  • Oznacza to, że nie należy kierować się zdarzeniami zewnętrznymi. Wasza tożsamość pochodzi z waszych żyjących wartości.
  •  
  • Pamiętaj, że negatywne doświadczenia dają ci lekcje. Jeśli zostałeś spalony w związku, weź tę lekcję w przyszłość. Czego nauczyłeś się, jak być dobrym człowiekiem?
  •  
         
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (3)            
Świat pracy popularny:
Jak zostać profesjonalnym fotografem.

Bycie dobrym kelnerem.

Jak dbać o tyłek.

Jak opublikować książkę.

Jak przygotować porządek obrad.

Jak obliczyć wydajność.

Jak zgłaszać.

Jak się zdefiniować.

Jak stać w miejscu pracy.

Jak zostać zawodowym bokserem.

Jak dbać o tyłek.

Jak zostać projektantem mody.

Jak przebiec milę w 6 minut.

Jak przetrwać, aby działać dłużej.

Jak napisać wszystkie dziesięć.

Bycie pisarzem.

Jak obliczyć wydajność.

Jak stać w miejscu pracy.

Jak przetrwać, aby działać dłużej.

Jak ubiegać się o pracę.

Jak chronić dzieci.