Home \ Świat pracy
 

Bycie dobrym sprzedawcą.

 

Sprzedaż to sztuka. Musisz być asertywny, ale także bierny i musisz mieć charyzmę, aby móc cokolwiek sprzedać. W tym artykule dowiesz się, jak być godnym zaufania, asertywnym i optymistycznym oraz jak przekonać klientów do zakupów.

              

Procedura .

    

  Część 1      Wiarygodność  .

    
   
 1.            1      Klient powinien być pierwszym wyborem. Kiedy ludzie ci nie ufają, nie będziesz mógł ich im sprzedać. Przekonanie osoby, że potrzebuje tego, co oferujesz, wymaga szczerego pragnienia angażowania się w biznes, asertywność i szczerość. Jeśli klient ci nie ufa, nie będzie chciał robić zakupów.        
 2.  
 3.             2      Spróbuj wczuć się w klienta. Dowiedz się, czego naprawdę chce klient i dlaczego tego chce. Ludzie kupują rzeczy, bo czegoś potrzebują. Dowiedz się, czego chce Twój klient i zostań dobrym sprzedawcą. 
    
  • Pozwól klientowi prowadzić rozmowę i zadawaj pytania, w jaki sposób dowiedzieć się, czego chce. Jeśli klient mówi, że szuka garnituru, zapytaj go, co przy tej okazji. Sprzedawanie czegoś mężczyźnie, który przygotowuje się do pogrzebu, zupełnie różni się od sprzedawania czegoś osobie, która została ostatnio awansowana.
  •  
  • Jeśli klient jest zainteresowany czymś, poproś go o to. Pozwól mu wybrać produkt, który lubi, i dowiedz się czegoś o jego guzie i motywacji.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zostań ekspertem w swojej branży. Dowiedz się wszystkiego, czego możesz się dowiedzieć o swoim produkcie i bądź konkurencyjny, aby jasno wytłumaczyć klientowi, dlaczego Twój produkt jest odpowiedni dla Ciebie. 
    
  • Jeśli sprzedajesz buty do koszykówki, dowiedz się, którzy gracze noszą jakie marki, które buty zbierają ludzie, a także coś o historii swoich butów. Dowiedz się również wszystkie parametry techniczne.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Jeśli naprawdę chcesz być dobrym sprzedawcą, musisz zrobić coś ekstra. Wpisz nazwiska i dane kontaktowe swoich klientów, a po dokonaniu sprzedaży napisz lub zadzwoń do nich i zapytaj, czy są zadowoleni z zakupu. Zapewnisz, że ludzie wrócą do Ciebie i polecą Cię swoim znajomym.       
 8.  
 9.             5      Staraj się dobrze wyglądać. Nie ma określonego stylu, który powinieneś mieć jako dealership - salon samochodowy może być ubrany inaczej niż sprzedawca gitar. Ale musisz dowiedzieć się, które ubrania najlepiej pasują i postaraj się wyglądać dobrze. Dbaj o siebie, noś czyste ubrania i zachowuj się przyjaźnie.                 
 10.  
             

  Część 2      Asertywność  .

    
   
 1.             1      Przygotuj swoich klientów, aby się nie zgadzali. Zwróć uwagę na reakcje klientów. Wyraz twarzy i mowa ciała mówią wiele o tym, co klient myśli. Gdy przyniesiesz im produkt, który chcesz sprzedać, nie zapominaj, że to jest twoje zadanie, aby to zrobić. Oceniając, na co klient będzie najbardziej zainteresowany, będziesz w stanie przygotować taktowne, ale przekonujące odpowiedzi.  
    
  • Jeśli produkt klienta nie jest wcale zainteresowany, nie zmuszaj go. Możesz wymienić jego zalety, ale jednocześnie powinieneś zgodzić się z klientem: "Masz rację, jest droższy od innych. Szycie tego buta trwa dłużej, ale jest lepsze. "
  •  
         
 2.  
 3.             2      Bądź logiczny. Jeśli pracujesz na prowizję, prawdopodobnie kuszące jest sprzedawanie ci najdroższych rzeczy za wszelką cenę. Ale jeśli spróbujesz sprzedać kino domowe osobie mieszkającej w studiu, nie udowodnisz, że jesteś dobrym sprzedawcą. Musisz także pomyśleć o tym, czego potrzebuje klient.       
 4.  
 5.             3      Powiedz mi o sprzedaży. Jeśli klient nie może zdecydować, możesz go trochę popchnąć. Upewnij się, że oferujesz mu to, co najlepsze, i zapytaj go: "Czy mogę odłożyć to w kasie, abyś mógł dalej kupować?"       
 6.  
 7.             4      Sprzedawaj ludziom więcej rzeczy. Po potwierdzeniu sklepu spróbuj sprzedać więcej tej osobie. Jeśli sprzedałeś komuś drukarkę, zaoferuj mu wygodne opakowanie lub papiery. Zajmij się tym, aby klient mógł zobaczyć, że oszczędza czas na pieniądze: "W końcu będziesz go potrzebować, więc lepiej go kupić od razu, więc nie musisz tego szukać później".       
 8.  
             

  Część 3      Optymizm  .

    
   
 1.             1      Zapomnij o złej sprzedaży. Jeśli zbyt często myślisz o sprzedaży, której nie zrobiłeś, będzie to dla ciebie frustrujące. Naucz się zapominać o porażkach i myśleć o przyszłości. Wykorzystaj wszystkie możliwości, aby osiągnąć większy sukces. 
    
  • Bierz każdą nieutrzymaną firmę jako lekcję i ucz się na niej.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Skoncentruj się na własnej sprzedaży. W niektórych sklepach menedżerowie wspierają konkurencję wśród sprzedawców i publikują liczbę sprzedaży przypadającą na jednego pracownika. To dobry sposób na zwiększenie sprzedaży, ale w porównaniu z innymi dostawcami może być dla ciebie niewygodny. 
    
  • Jeśli możesz zarobić dużo, bądź szczęśliwy, ale nie powinien to być twój jedyny cel. Praca powinna być dla ciebie. Spędź wolny czas ze swoimi hobby i nigdy nie myśl o tym, ile go sprzedałeś.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Trzymaj rzeczy w górze. Im więcej sprzedaży podejmiesz, tym łatwiej Ci będzie. Łatwiej będzie Ci uporać się z problemami z przeszkodami. Kiedy przekonujesz klientów do zakupów, Twoja praca będzie działać szybciej.       
 6.  
 7.             4      Nie obwiniaj nikogo. Cokolwiek się stanie, staraj się nie obwiniać nikogo. Klient ma prawo zdecydować, czy kupić przedmiot. Jeśli nie kupi cię na końcu, nie traktuj tego jako niepowodzenia. Weź siebie jako doradcę do transakcji biznesowych. Udzielasz porad klientom, ale kiedy w końcu zdecydujesz się nie kupować przedmiotu, zapomnij o tym.       
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.inc.com/geoffrey-james/5-traits-of-highly-successful-salesmen.html  
 2.  
 3. http://greatist.com/happiness/how-be-optimistic-about-everything  
 4.  
                         
Świat pracy popularny:
Jak zarabiać w Internecie.

Jak zdobyć pracę bez doświadczenia.

Jak przebiec milę w 6 minut.

Jak zostać klaunem.

Jak zrobić bezpłatną reklamę twojej firmy.

Jak napisać list motywacyjny.

Jak targować się.

Jak przygotować się na obóz dla marines.

Jak ubrać się w stylu casual.

Jak opublikować książkę.

Jak oszczędzać pieniądze.

Jak zorganizować strzelanie do kogoś.

Jak zostać zawodowym bokserem.

Zostać szpiegiem.

Jak zostać tajnym agentem.

Wychodzenie z pracy.

Jak zostać projektantem mody.

Bycie dobrym sprzedawcą.

Jak ubrać się w stylu casual.

Bycie pisarzem.

Jak zdobyć pracę bez doświadczenia.