Home \ Świat pracy
 

Zostanie szpiegiem.

 

Niezależnie od tego, czy Twoim marzeniem jest zostać szpiegiem, czy po prostu chcesz skrócić swój czas, grając zawsze dobrze, zawsze dobrze jest nauczyć się podążać za ludźmi i odszyfrowywanie wydarzeń jest zawsze przydatne. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

               

Procedura .

    

    1      Rola szpiega  .

    
   
 1.            1      Bądź odważny. Kiedy będziesz szpiegiem, będziesz musiał ryzykować sytuacje, które nie są całkiem bezpieczne (tak zwana strefa niebezpieczna), mogą mieć konsekwencje i być na pewno pełne nieznanych. Czy możesz to zrobić? Czy wspominaliśmy, że twoją jedyną bronią są szybkie myślenie i świadomość?  
    
  • Odpowiedź brzmi: tak, na pewno to zrobisz. Rozpocznij przedstawianie się w dziwnych sytuacjach - im lepiej sobie poradzisz, tym więcej będziesz miał szansę zdobyć potrzebne informacje i nie będziesz zastraszany przez ludzi.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Bądź sprytny. To coś więcej niż link do starej serii szpiegowskiej - musisz być naprawdę inteligentny, bo inaczej szpieg nie będzie dla ciebie działał. Na nic nie nazywa się "inteligencją". Spróbuj nauczyć się czegoś nowego i zostań mistrzem we wszystkich możliwych obszarach. Wiedza to siła!  
    
  • Staraj się choć trochę dowiedzieć o każdym temacie. Będziesz mógł prowadzić rozmowę o wszystkim, nie ujawniając się. To sprawi, że pójdziesz o wiele dalej. Im więcej wiesz, tym lepiej możesz oglądać potencjalne źródła informacji.
  •  
  • Czytaj książki o szpiegach. Jeśli stworzysz swoich szpiegów na podstawie filmów o Jamesie Bondzie, nie będziesz w prawdziwym życiu w prawdziwym świecie. Te filmy są zabawne, ale niezbyt realistyczne. Wybierz książki i strony internetowe, które szczegółowo opisują pracę prawdziwych szpiegów. Seriale telewizyjne mogą również pomóc, ale zachowaj całą fikcję z rezerwą.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Bądź kreatywny. W twoim najlepszym interesie leży poleganie na sobie wszystkimi odpowiedziami. Prawdopodobnie przez pewien czas nie będziesz mieć różnych zabawek i gadżetów, więc będziesz musiał rozwiązać problemy z głową i tym, co masz.  
    
  • Niektóre techniki i zalecenia można znaleźć w dalszej części tego artykułu, ale pierwszym krokiem jest nauczenie się dużego myślenia i uwzględnienie wszystkich zmiennych każdego przypadku. Śladem może być wszystko, a każdy może być dla ciebie potencjalnie ważny. Jak dobrze możesz manipulować otoczeniem, aby uzyskać to, czego chcesz?
  •  
         
 6.  
 7.             4      Uzyskaj normalną pracę. Czy wiesz, że nawet Clark Kent robił w gazecie, mimo że latał jak Superman? Powinieneś też to zrobić. Niestety, większość szpiegów ma dobre alibi, aby działać jak zwykli ludzie, którzy idą do pracy. Jeśli powiesz komuś, że coś robisz, a tak naprawdę nie jest prawdą, wkrótce do ciebie wróci. Ponadto, kiedy masz prawdziwą pracę, będziesz mieć dobre alibi i nie będziesz nawet musiał kłamać.  
    
  • Ale to oznacza, że ​​będziesz pracować z czasem. To tylko życie szpiega. Nikt nie powiedział, że to będzie łatwe - ale może powiedzieli ci, że byłoby fajnie. Staraj się codzienną rutynową pracę i pracować nad swoim wizerunkiem zwykłej osoby.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Pozostań w formie. Fizyczna konfrontacja ze szpiegiem próbuje uniknąć, ale będzie trzeba, abyś miał dobrą formę, ponieważ będziesz cały czas na nogach, będziesz obserwował różnych ludzi, a czasami będziesz musiał szybko biegać. Spróbuj chodzić / biegać na duże odległości, wzmocnić nogi i ręce i nauczyć się systemu samoobrony.  
    
  • Parkowanie i freerun to świetne sporty dla szpiegów. Nie tylko musisz uczyć się, jak unikać przeszkód w ruchu, ale także musisz myśleć o swoim własnym świecie. Kiedy pojawia się problem, jaki jest najszybszy sposób jego rozwiązania? Parkour trenuje ciało i umysł.
  •  
                   
 10.  
             

    2      Bądź niepozorny  .

    
   
 1.             1      Naucz się chować. Pierwszym celem szpiega jest dopasowanie się do innych ludzi. Nie próbuj dostać pięknych ubrań, garniturów i okularów przeciwsłonecznych. Lepiej ubierz coś trochę obskurnego, weź torbę i aparat i pięknie wpasuj się wśród turystów.  
    
  • Jeśli nie pasujesz do otoczenia, stajesz się normalną osobą pracującą. Jesteś facetem, który po pracy poszedł na drinka. Masz papiery, teczkę i nikt nie jest podejrzliwy wobec ciebie. Wyposaż swoją teczkę w przedmioty codziennego użytku.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Spróbuj ograniczyć swój sprzęt. Więcej sprzętu oznacza gorszą mobilność, więc noś tylko to, co jest niezbędne do twojego zadania i przetrwania. Nie noś broni, które są nielegalne i niebezpieczne, a także skazują cię i ujawniają twoją tożsamość, jeśli cię złapią.  
    
  • Jeśli myślisz, spróbuj znaleźć broń w okolicy. Ale nawet lepiej jest mieć trochę sztuk walki, aby pomóc sobie (nigdy wcześniej nie atakuj).
  •  
  • Jeśli czujesz, że konflikt się zbliża, najpierw polegaj na swoich słowach. Szpiedzy są mistrzami w manipulacji i potrafią przekonać kogokolwiek do czegokolwiek. Możesz również uśmiechnąć się lub przymknąć oko, poczujesz się bardziej przekonująco.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Uczestnicz w działaniach wokół ciebie. Jeśli inni ludzie jedzą lody, piją kawę lub prażą kukurydzę, kup je, żeby się zamknąć. Możesz łatwo oglądać innych ludzi, ale nie przesadzaj. Staraj się wykonywać proste czynności, aby uniknąć zauważania (szczególnie nie rób niczego, czego nie wiesz). Ponadto, jeśli zrobisz coś skomplikowanego (na przykład będziesz zamknięty w pokoju lub będziesz musiał być zatłoczony), nie będziesz w stanie szybko uciec.  
    
  • Kiedy kobieta rodzi się jako dziecko, często twierdzi, że śpi "z jednym okiem otwartym". Będziesz także musiał nauczyć się, jak wyglądać niepozornie i bawić się, gdy nadal będziesz obserwował podejrzanego o czwartej. Najpierw spróbuj wykonać te wspólne czynności ze znajomymi i sprawdź, czy ktoś wydaje się być niezadowolony lub "dziwny". Zobacz także swój własny język ciała.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Usuń z Internetu. Pozostanie incognito w świecie rzeczywistym niewiele ci pomoże, gdy Internet będzie pełen twoich profili, albumów ze zdjęciami i blogów. Nadal możesz być online, ale musisz starać się być nieuchwytny. Nie możesz pozwolić nikomu cię poznać.  
    
  • Oczywiście można sobie z tym poradzić. Oczywiście możesz żyć bez Facebooka. To może nie być łatwe, ale będziesz w stanie to zrobić. Jeśli ludzie cię o to proszą, po prostu powiedz im, że starasz się przez jakiś czas uniknąć nowoczesnej technologii. W większości przypadków ludzie przestaną pytać.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nigdy nie chodź do tłumu. To tak jakbyś krzyczał "patrz na mnie! Próbuję uciec! "Jeśli musisz, postaraj się być pospiesznym pracownikiem, który spieszy do biura na spotkanie. Powiedz: "Pobiegam do pracy, proszę, proszę".  
    
  • Powinieneś starać się unikać całej uwagi innych ludzi. Czasami może to również oznaczać, że nie będziesz wyglądać zbyt atrakcyjnie. W końcu im więcej ludzi będzie na ciebie patrzeć, tym mniej będziesz miał szansę uciec niezauważony. Nie zwracać na siebie uwagi, ale także milczeć. Bądź tak cicho, aby nikt cię nie zauważył.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Nie denerwuj się, lub nie rób tego, gdy ktoś cię widzi. Zachowanie spokoju pozwoli ci przekonać ludzi, że jesteś zwykłą osobą. Jeśli zauważysz, że ktoś na ciebie patrzy, wstanie i opuszczenie wszystkiego może się tylko pogorszyć. Zaczekaj na okazję, a następnie odejdź od niechcenia.  
    
  • Ludzki umysł jest plastyczny. Jeśli czujesz, że ktoś idzie, po prostu działaj inaczej. Możesz pobierać plik i kontynuować go przez chwilę. Jeśli ktoś zauważy, że zbyt długo chowasz się za gazetą, zadzwoń do swojego przyjaciela i powiedz mu na głos, że czekałeś na niego przez pół godziny z gazetą.  
     
   • Inną opcją jest przyjść do tej osoby i zapytać go o jego historię. Oczywiście z czystymi zamiarami. Jeśli jesteś tak bezpośredni, ludzie poczują się lepiej i nie będą cię już podejrzewać.
   •  
    
  •  
         
 12.  
 13.             7      Musisz wiedzieć, kiedy trzeba milczeć. Jeśli kogoś obserwujesz, musisz zachować spokój. Nie wdychaj zbyt głęboko, jedź lekko. Nie nosić ubrań, które brzęczą lub krzyczą. Możesz spróbować zrównoważyć otaczające dźwięki (otwarte przestrzenie publiczne są najlepsze), ale jeśli jesteś sam w parku, jesteś zagrożony.  
    
  • Możesz to ułatwić, przechodząc przez cały obszar przed misją. Znajdź wyjścia, drzwi, przejścia i skróty, dowiedz się, gdzie znajdują się zwierzęta, kamery i po prostu poznaj otoczenie. Otrzymasz płatność później.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Zdobądź przebranie. Nie jest to konieczne, ale możesz chcieć. Nie musi to być także profesjonalny garnitur. Czasami lepiej wyglądać jak bezdomny, nikt nie będzie cię podejrzewał. Jeśli uznasz to za pomocne, wypróbuj to.  
    
  • Noś brzydkie swetry, duże okulary, a jeśli masz jasne włosy (blond, czarne lub zardzewiałe), zdobądź dobrą brązową perukę. Pewnie, że cię to bawi!
  •  
         
 16.  
             

    3      Techniki szpiegostwa  .

    
   
 1.             1      Naucz się słuchać. Trudno ukryć fakt, że próbujesz usłyszeć rozmowę nieznajomego, gdy nikogo z tobą nie ma. Jeszcze trudniej jest odszyfrować poszczególne głosy, gdy próbujesz dopasować się do tłumu. Nauka przechwytywania pozwala uzyskać informacje nawet w najtrudniejszych miejscach.  
    
  • Technologia będzie twoim najlepszym przyjacielem. Kup słuchawki lub graj z telefonem. Zrób coś, co nie hałasuje, inaczej nie usłyszysz tego, czego potrzebujesz.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Naucz się czytać na ustach. Niezależnie od tego, czy Twój słuch znajduje się poza zasięgiem słuchu, czy nie słyszysz go z powodu hałasu otoczenia, może pomóc Ci nauczyć się czytać z ust. Będziesz wtedy mógł oglądać zagraniczne rozmowy z daleka za pomocą teleskopu lub obiektywu aparatu.  
    
  • Staraj się odtwarzać filmy bez dźwięku z napisami, aby przyzwyczaić się do tego, co robią usta, kiedy wypowiadają słowa. Gdy już tam dotrzesz, wyłącz nagłówki i spróbuj bez nich. Puść film, który już znasz.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Naucz się kłamać, a także odkrywać kłamstwa. W końcu informacje, które otrzymasz, będą bezużyteczne, jeśli będą pełne kłamstw. Aby dowiedzieć się, czy ludzie Cię okłamują, musisz nauczyć się czytać także mowę ciała.  
    
  • Najgorsze jest to, że nie można winić kłamstwa za kłamstwo. To samo dotyczy języka ciała - nie możesz po prostu przyjść do kogoś i zapytać go, czy stoi tak, jak jest, ponieważ rozmawia z kochanką, a nie z żoną. Aby dowiedzieć się, czy masz rację, będziesz musiał słuchać jeszcze więcej.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Naucz się oglądać kogoś. Ludzie nie trwają zbyt długo, więc dowiedz się, jak śledzić poruszający się przedmiot. Dlaczego podróżujesz w ten sam sposób? Czy masz dobre alibi?  
    
  • Zawsze trzymaj Plan B w rezerwie, jeśli ktoś Cię obserwuje. Na przykład spróbuj jeździć po drogach, gdzie możesz kupić gazetę lub zatrzymać się przy pompie, aby poinformować cię, czy po prostu idziesz do pracy lub pracy.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Naucz się kraść, a nie łapać. Podejrzany może mieć pewne dowody, które byłyby dla ciebie bardzo przydatne. Jeśli chcesz pójść dalej, możesz ukraść coś i zdobyć od niego informacje jako okup. Jak już wspomnieliśmy, będziesz musiał nauczyć się korzystać z otoczenia, więc dobrze jest uczyć się i kraść, abyś mógł niezauważony wyjść z różnych sytuacji.  
    
  • Na przykład, próbuj ukraść coś od przyjaciela (długopis lub książkę) i zwrócić go niezauważenie.
  •  
  • Nie traktuj tego jako wskazówki dla przestępstwa. Ten artykuł powinien dać ci radę do uczciwej pracy, a nie po to, by pokazać ci, jak popełniać zło.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Polegaj na technologii. Dziś nie musisz chować się za kącikiem domu i próbować czytać ustami lornetki. Dzięki technologii, z której możesz korzystać, nie musisz nic robić.  
    
  • Być może będziesz musiał poradzić sobie z problemami prawnymi (ostrzegamy Cię!), Ale dobrym pomysłem może być ustawienie kilku kamer w punkcie, w którym porusza się Twój obiekt. Przyjedź wcześniej, włącz kamery i możesz iść sam. Będziesz miał dowód.
  •  
  • Obserwuj osoby korzystające z komputera. Dziś hackowanie to nie tylko najlepsze techniki. Jeśli uzyskasz dostęp do osobistych folderów osób, nie będziesz musiał ich oglądać w samochodzie. Ponadto będziesz w domu bezpieczny.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Spróbuj poprawić swój wzrok w nocy. Tajne prace najlepiej wykonywać nocą, więc spróbuj poprawić swój wzrok, żebyś wiedział, co się dzieje. Chociaż jesteś tylko człowiekiem, a w nocy nie widzisz dobrze, jest na to kilka sposobów.  
    
  • Rozpocznij pracę w ciemności. Twoje oczy przyzwyczajają się do szybszej regulacji i nie będziesz denerwować się utratą jednego ważnego znaczenia w nocy. Będziesz mógł poruszać się i myśleć szybciej.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Popraw swoją pamięć. Jeśli nie masz dobrej pamięci, żadne informacje na świecie nie pomogą. Spróbuj poprawić swoją pamięć za pomocą gier i różnych quizów. Za chwilę będziesz pamiętać wszystko, co usłyszysz.  
    
  • Jest kilka sztuczek (rymów, pomocników mnemonicznych itp.), Które mogą ci pomóc. Jeśli masz krótką pamięć, nie rozpaczaj. Nie będziesz musiał tatuować wszystkich informacji o swoim ciele!
  •  
         
 16.  
             

    4      Zasady pracy  .

    
   
 1.             1      Mieć wstępnie zdefiniowane spotkania z partnerami. Nigdy nie spotykaj się więcej niż jeden raz w tym samym miejscu, inaczej zwrócisz na siebie uwagę. Ludzie myślą, że w ciemnych przejściach spotykają się szpiedzy, spróbuj więc w innych miejscach (bibliotekach, kawiarniach itp.) Lub miejscach publicznych (parkach, muzeach itp.).  
    
  • Jest wiele powodów do spotkania, ale spotkanie "biznesowe" to zwykle wspaniały fartuch. Jest to jedyny przypadek, w którym głośne środowisko pomaga. Nikt nie powinien cię słuchać.
  •  
  • Pamiętaj, że będziesz bezpieczny w miejscach publicznych. Większość z tych miejsc jest zbyt duża, aby ktoś mógł ją wyszukać i pełen jest potencjalnych świadków. Unikaj obszarów z kamerami bezpieczeństwa.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zachowaj ubrania w przebraniu w przypadku prześladowań. Więc możesz łatwo zatracić się w tłumie. Przynajmniej weź ze sobą kapelusz i rzuć kurtkę po drodze.  
    
  • Możesz także nosić wiele warstw ubrań, które możesz następnie wyrzucić. Jeśli uważasz, że jest to dla ciebie przydatne, noś ubrania, które lubisz żegnać, jeśli chcesz.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nie noś przy sobie żadnych dowodów osobistych. Jeśli wymaga tego sytuacja, weź fałszywego obywatela lub kierowcę. Pamiętaj, że są z tobą technologie i samochody, więc jeśli masz takie rzeczy przy sobie, będziesz musiał wymyślić dobre alibi.  
    
  • Nie twórz fałszywych dokumentów w domu, możesz mieć kłopoty z prawem. Lepiej zabierz ze sobą list lub fałszywe imię i nazwisko oraz adres i powiedz, że zapomniałeś karty w domu.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Poszukaj informacji przed wyjazdem na misję. W ostatnich dniach misji większość szpiegów przechodzi przez środowisko, ucząc się zwykłych tras samochodem i próbując przyzwyczaić ludzi do nich. Poczujesz się pewniej na tym wydarzeniu.  
    
  • Dobrze jest mieć mapy satelitarne, aby mieć dobry przegląd. Przynajmniej naucz się korzystać z Map Google. Dziś dzięki nim zobaczysz także numer domu i kwiaty na podwórzu. Czego więcej można chcieć?
  •  
         
 8.  
 9.             5      Poznaj nawyki ludzi, których oglądasz. Pomoże ci oszacować ich następny ruch. Musisz wiedzieć, jakiego rodzaju samochód jeździ, jego tablicę rejestracyjną, kogo spotykają, itd. Jeśli będziesz o krok do przodu, będziesz miał prostą.  
    
  • Znajdź tę osobę w Internecie. To zależy od ilości informacji na ten temat, ale możesz dowiedzieć się wiele o sieciach społecznościowych i działaniach, w których bierzesz udział. Być może ta informacja przeniesie Cię we właściwe miejsce.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Staraj się mieć oko na swoje otoczenie. Naucz się myśleć o tym, co się dzieje wokół ciebie i staraj się działać niepozornie (nieco głupio). Wypróbuj nowe sposoby korzystania z różnych rzeczy lub rób nowe rzeczy, które pomogą Ci zrobić więcej.        
 12.  
 13.             7      Zawsze należy mieć fałszywy plan tworzenia kopii zapasowych. Nawet najlepsze plany są zagrożone porażką. A jeśli skończysz na przesłuchaniu, powinieneś być na to przygotowany. Samopomoc pomaga wyjść z haka.  
    
  • Jeśli uważasz, że musisz anulować, zrób to. Jeśli czekasz zbyt długo, możesz się rozwieść. Ale jeśli skończysz wystarczająco dobrze, możesz spróbować ponownie następnego dnia.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Spróbuj znaleźć partnerów. Dobrze jest pracować z zespołem szpiegów, ponieważ ktoś obejmuje twoich pleców. Praca zespołowa jest ważna dla wszystkich szpiegów. Dzięki urządzeniom komunikacyjnym, gestom, spotkaniom lub urządzeniom elektronicznym mogą komunikować się ze sobą bez żadnych problemów.  
    
  • Kiedy masz partnerów, będziesz musiał szczegółowo zaplanować akcję. Sam sobie poradzisz, ale z partnerami będziesz musiał wymyślić sygnały, protokół komunikacyjny, możliwe procedury i plan B. Ale więcej osób może zrobić więcej.
  •  
         
 16.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

      

            

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://news.discovery.com/human/whats-it-like-to-be-a-spy-130516.htm  
 2.  
                          
Świat pracy popularny:
Jak pisać notatki ze spotkania.

Bycie dobrym menedżerem.

Jak napisać dwutygodniowe powiadomienie.

Jak uzyskać piosenkę z głowy.

Bycie dobrym menedżerem.

Bycie dobrym sekretarzem.

Jak oszczędzać pieniądze.

Jak napisać list motywacyjny.

Jak targować się.

Jak zostać grafikiem.

Jak otworzyć stojak na lemoniadę.

Jak zostać klaunem.

Bycie dobrym sekretarzem.

Jak zostać klaunem.

Jak przygotować się na obóz dla marines.

Jak motywować pracowników.

Jak być mniej krępującym.

Jak targować się.

Bycie pisarzem.

Jak zostać zawodowym bokserem.