Home \ Świat pracy
 

Jak zabalsamować.

 

Imigranci to po części artyści, a częściowo naukowcy. Wydają martwe ciała poprzez ich dezynfekcję, konserwację i przywracanie. Jest to bardzo delikatna i złożona procedura. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się czegoś o świecie tej zasłużonej i interesującej pracy.

              

Procedura .

    

  Część 1      Przygotowanie ciała  .

    
   
 1.            1      Umieść ciało na plecach twarzą do góry. Jeśli jest odwrotnie, grawitacja skompresuje całą krew w niższe części ciała, szczególnie twarz. Mogłoby to odbarwić i nadmuchać rysy twarzy, co bardzo utrudniałoby całemu procesowi odzyskanie trupa w jego wyglądzie, jak gdyby było w życiu.        
 2.  
 3.             2      Usuń całą odzież z ciała. Aby upewnić się, że balsamowanie odbywa się prawidłowo, musisz podążać za różnymi oznakami na skórze. Dlatego ciało musi pozostać nago przez cały czas trwania procesu balsamowania. Usuń wszelką kaniulę i cewniki, które mogły zostać zastosowane po śmierci. 
    
  • Zwykle będziesz musiał zdemontować wszystkie zasoby znajdujące się na ciele, jak również wszystkie urazy, siniaki lub inne nietypowe miejsca w procesie balsamowania. Dokument, w którym piszesz te wszystkie dane, służy jako polisa na wypadek, gdyby rodzina zmarłych pozwała zakład pogrzebowy z jakiegokolwiek powodu.
  •  
  • W każdych okolicznościach szanuj zmarłego. Przykryjcie genitalia prześcieradłem lub ręcznikiem i nie umieszczaj narzędzi potrzebnych do pracy bezpośrednio na ciele. Pamiętaj, że każdy członek rodziny zmarłego może pojawić się w drzwiach w dowolnym momencie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dezynfekuj usta, oczy, nos i inne ubytki ciała. Silne środki dezynfekcyjne służą do czyszczenia i dezynfekcji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. 
    
  • Sprawdź martwą osobę i zdecyduj, jakie rozwiązanie balsamowania potrzebujesz. Niektórzy balsamujący korzystają z tej okazji, aby wstępnie przygotować wszystkie niezbędne rozwiązania balsamowania, a następnie być gotowi do rozpoczęcia całego procesu od razu. Odpowiednią mieszaniną jest zwykle 0,5 litra płynu balsamowego rozcieńczonego w 8 litrach wody.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Ogol swoje ciało. Zwykle w takim przypadku twoja twarz się goli tak samo, jak się golisz. Mężczyźni są prawie zawsze ogoleni, jednak włosy na twarzy (nastolatki i pierwsza cienka broda) są bardzo często usuwane przez kobiety i dzieci.       
 8.  
 9.             5      Wyostrz ciało i złam rygor mortis. Potasuj duże grupy mięśni, aby rozluźnić ich sztywność. Włącz także solidne połączenia. Jeśli mięśnie są sztywne, zwiększa się ciśnienie w układzie naczyniowym, co z kolei powoduje wypychanie roztworu balsamującego z miejsc, w których jest on potrzebny.                 
 10.  
             

  Część 2      Funkcje edycji  .

    
   
 1.             1      Zamknij oczy. Kiedy zamykasz oczy, bądź bardzo ostrożny. Powieki zazwyczaj mają tendencję do wpasowywania się z powrotem w ich otwory, dlatego konieczne jest włożenie małego kawałka bawełny między powiekę i oko, aby oko stało się okrągłe. Czasami używa się do tego plastikowego kubka ocznego. 
    
  • Powieki nigdy nie są cięte, ale czasami używa się ich do zamykania.
  •  
  • Musisz dostosować cechy twarzy, zanim zastosujesz roztwór do balsamowania. Wzmocni to cały organizm, a jego sztywność nie pozwoli na późniejsze dostosowanie wszystkich funkcji.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zamknij martwą jamę ustną i ustaw ją w naturalnej pozycji. Zazwyczaj stosuje się dwie metody regulacji jamy ustnej. 
    
  • Czasami usta są zszywane za pomocą przędzy chirurgicznej, tak aby ścieg podążał za zakrzywioną igłą przez szczękę pod dziąsłami i przechodzi przez przegrodę. Staraj się nie napinać nici zbyt mocno, aby linia szczęk pozostała naturalna.  
  •  
  • Podczas regulacji ust pistolet gwoździowy jest bardzo często używany w połączeniu z formą doustną. Taka forma utrzymuje szczękę w naturalnie wyglądającym kącie. Wygląda trochę jak sportowy ochraniacz zębów lub proteza zębowa. W ten sposób eliminowany jest możliwy błąd ludzki, ponieważ ma on mniejsze możliwości niż zwykłe zszywanie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zwilżyć twarz. Należy nałożyć mniej kremu na powieki i usta, aby zapobiec wysychaniu i nadać im naturalny i żywy wygląd.       
 6.  
             

  Część 3      Układ tętnic  .

    
   
 1.             1      Wybierz odpowiednią lokalizację cięcia. Tętnice zabalsamowane są przez stopniowe wdychanie balsamu (mieszaniny formaldehydu, kilku innych substancji chemicznych i wody) do tętnicy, więc krew jest odprowadzana z sąsiedniej żyły lub z serca. Do balsamowania przeciętnego ciała, zwykle jest to około 9 litrów roztworu do balsamowania.  
    
  • U mężczyzn nacięcie wykonuje się w pobliżu podstawy mięśnia mostkowo-obojczykowego i obojczyka. Dla kobiet i młodszych osób nacięcie jest najbardziej rozpowszechnione w pachwinie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wytnij. Oczyść miejsce nad żyłą, utwórz wlot i poprowadź rurę spustową w kierunku serca. Wokół cienkiej części rurki owinąć ligaturę (owies). 
    
  • Zrób to samo dla tętnicy, po prostu umieść kaniulę zamiast rurki spustowej. Trzymaj kaniulę na swoim miejscu za pomocą szczypiec do kaniuli. Użyj małych szczypiec, aby zamknąć tętnicę u góry. Zapobiegnie to przepływowi.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Włącz urządzenie do balsamowania i zacznij pompować roztwór do balsamowania. Podczas gdy roztwór rozszerza się, przemyj ciało za pomocą wysokiej jakości bakteriobójczego lub antybakteryjnego mydła i nie zapomnij kontrolować odpływu krwi i masuj kończyny, pomagając wypchnąć krew i pozwalając na rozwiązanie balsamowania. 
    
  • Gdy roztwór balsamujący dostanie się do tętnic, ciśnienie w żyłach wzrasta, co oznacza, że ​​płyn dostaje się do organizmu. Powinieneś zobaczyć, jak żyły zaczynają się łatwo rozświetlać. Okresowo należy otwierać rurkę spustową szyjki, aby uwolnić ciśnienie, aby umożliwić lepszą ucieczkę krwi.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Powoli obniżaj ciśnienie. Jak tylko uzyskasz około 20% roztworu do balsamowania, wyłącz urządzenie i umieść kaniulę na tętnicy, którą chcesz wstrzyknąć. Tutaj pakujesz obszar uprzednio zablokowany przez kaniulę. Upewnij się, że ciśnienie jest niskie, aby płyn mógł się rozprzestrzeniać tylko na niewielką odległość. Nie chciałbyś wypchnąć oczu z gniazda z przesadną presją. 
    
  • W przypadku wejścia kości udowej w pachwinę, spakujesz dolną nogę. W przypadku cięcia szyi (u mężczyzn), dostajesz prawą stronę głowy do góry nogami.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zakończenie. Gdy balsamowanie odbędzie się zgodnie z twoją wyobraźnią lub jeśli masz zabalsamowany płyn, wyłącz maszynę, usuń kaniulę i zszyj tętnice i żyły, których używałeś do balsamowania. Zamknij oba plasterki za pomocą szwu chirurgicznego. Zastosowanie specjalnego proszku do blokowania butów zapobiega wyciekaniu.       
 10.  
             

  Część 4      Balsamowanie wnęki  .

    
   
 1.             1      Użyj trokaru do oczyszczenia narządów. Po oczyszczeniu i zapakowaniu tętnicy, nadszedł czas, aby oczyścić wewnętrzne części narządów z bakterii, nagromadzonych gazów i nadmiaru płynów.       
 2.  
 3.             2      Usuń zawartość z klatki piersiowej. Możesz znaleźć miejsce do wstawienia, jeśli odmierzysz 5 cm nad kołkiem, a następnie przesunąć trokar o 5 cm w prawo. Wstrzyknij i wyczyść puste narządy - żołądek, trzustkę i jelito cienkie.       
 4.  
 5.             3      Opróżnij jamę brzuszną. Pociągnij za trokar i przesuń w dół. Usuń również zawartość jelita grubego, pęcherza i macicy. Odbyt i pochwa są często wyściełane bawełną, aby zapobiec wyciekowi.       
 6.  
 7.             4      Wlać roztwór balsamujący do wnęki do tułowia. Balsam do zagłuszania zazwyczaj składa się z 30% formaldehydu. Wstrzyknięcie roztworu do wnęk odbywa się metodą opartą na grawitacji, która rozpuszcza roztwór w narządach wewnętrznych, które następnie sterylizuje i konserwuje. 
    
  • Upewnij się, że potraktowałeś wszystkie narządy we wszystkich częściach tułowia. Ten krok ma kluczowe znaczenie. Bez tego ciecze i gazy mogłyby przeniknąć do ciała.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Usuń trokar i zamknij uszczelkę. Oczyść i usuń trokar.       
 10.  
             

  Część 5      Przygotowanie ciała w trumnie  .

    
   
 1.             1      Dokładnie umyć ciało. Użyj tego samego środka dezynfekującego jak poprzednio i dokładnie umyj ciało. Usuń ślady krwi i substancji chemicznych, które przylegają do ciała po zabiegu balsamowania. Podczas mycia, bądź szczególnie delikatny i delikatny.       
 2.  
 3.             2      Ustaw wszystkie widoczne części ciała. Należy zastosować makijaż, aby uzyskać naturalny wygląd, dokładnie obciąć paznokcie, umyć i wyregulować włosy.       
 4.  
 5.             3      Ubierz ciało. Zwykle dla zmarłych, wystawione w trumnie, wybiera się odpowiednia odzież rodzinna. Ubierz się odpowiednio, ostrożnie iz szacunkiem. 
    
  • Czasami martwy człowiek jest podszyty plastikową bielizną, aby w razie potrzeby zapobiec dalszemu wyciekowi.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Umieść ciało w trumnie. Rozmieść umarłych tak, aby twoje ciało wyglądało na spokojne i szczęśliwe. Zawsze należy skonsultować się z rodziną z rodziną zmarłego i wysłuchać ich dodatkowych życzeń i instrukcji dotyczących właściwej edycji.       
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

      

            

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://listverse.com/2007/11/08/the-5-stages-of-embalming/  
 2.  
 3. http://funeralplan2.com/products/embalming.html  
 4.  
                        
Świat pracy popularny:
Jak oszczędzać pieniądze.

Bycie dobrym kelnerem.

Praca w ONZ.

Jak napisać dwutygodniowe powiadomienie.

Jak poprawnie złożyć oświadczenie.

Bycie pisarzem.

Jak oszczędzać pieniądze.

Jak być dobrą kelnerką.

Jak uzyskać piosenkę z głowy.

Jak reklamować się na Craigslist.

Jak zrobić plan.

Jak zostać modelem ręcznie.

Jak zdobyć pracę bez doświadczenia.

Jak stać w miejscu pracy.

Jak przygotować porządek obrad.

Jak zostać szefem kuchni.

Jak zostać tajnym agentem.

Jak przygotować porządek obrad.

Jak zostać grafikiem.

Jak zgłaszać.

Jak zostać zawodowym bokserem.