Home \ Świat pracy
 

Jak zostać grafikiem.

 

Projektowanie graficzne jest procesem twórczym, który ingeruje w każdy obszar dzisiejszego życia - od stron internetowych, poprzez aplikacje interfejsów, po opakowanie produktu. Utalentowaną grafikę można znaleźć wszędzie. Jest to zawód o wysokim potencjale, ale także z dużą konkurencją. Oto kilka wskazówek, jak zostać odnoszącym sukcesy grafikiem.

              

Procedura .

    

    1      Poznaj podstawy  .

    
   
 1.            1      Wybierz obszar swojego projektu graficznego. Zanim nazwiesz się grafikiem, musisz zdecydować, jak chcesz to zrobić. Czy interesują Cię reklamy, projektowanie stron internetowych, multimedia (takie jak telewizja), projektowanie wydruków czy animacja? Wszystko to są formy projektowania graficznego. Zidentyfikuj obszar, który Cię najbardziej interesuje i którym chcesz się zająć.  
    
  • Projektowanie graficzne jest takie samo, niezależnie od tego, czy jest to prezentacja internetowa, czy wydruk, ale istnieją istotne różnice w rozdzielczości, spektrum kolorów i innych zmiennych, które zawsze odnoszą się do określonego obszaru grafiki. Z pewnością zarządzałbyś większą ilością tych obszarów naraz, ale najlepiej jest je znaleźć i zrobić to dobrze.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Uzyskaj wszystko, czego potrzebujesz. Standardem są Adobe Photoshop i Adobe Illustrator. Jeśli chcesz się do niego dostać, pobierz cały pakiet Adobe Creative Suite, który zawiera Acrobat, Dreamweaver, Illustrator, Photoshop, InDesign i After Effects. Oba te programy zostały zaprojektowane z myślą o ich łatwej obsłudze, ale wciąż zawierają wiele narzędzi i opcji, których opanowanie zajmie trochę czasu.  
    
  • Te programy nie są tanie. Jeśli nie masz pieniędzy do wydania, możesz zacząć od alternatywnych programów, które są bezpłatne, takich jak Gimp, Scribus, Inkscape lub Pixlr. Dzięki nim poznasz podstawy grafiki, a tymczasem możesz zaoszczędzić na profesjonalnych programach.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Kup podręczniki. Znajdź książki, które nauczą Cię podstaw projektowania grafiki i ucz się ich, tak jakbyś studiował grafikę na studiach. Zamiast znaku, odniesiesz sukces.        
 6.  
 7.             4      Dołącz do kursu projektowania graficznego. Nie chodzi tylko o naukę pracy z Photoshopem i Illustratorem, ale także o nauczenie się, jak wykorzystać tę cenną wiedzę w tworzeniu konkurencyjnego i znaczącego projektu.        
 8.  
 9.             5      Zostań częścią społeczności graficznej. Wspaniale jest trenować w domu i uczyć się samemu, ale ostatecznie będziesz musiał dzielić się swoją pracą z innymi ludźmi, w przeciwnym razie nie otrzymasz żadnych opinii. Na początku może to być nieprzyjemne, ale zapomnij o swoim ego i potraktuj poważnie całą krytykę - to będzie tego warte. Ponadto ważne jest, aby zobaczyć, jak inni ludzie robią i dowiedzieć się więcej niż własne.  
    
  • Tak jak w przypadku każdego zawodu ważne jest, aby mieć dobre kontakty, szczególnie jeśli chcesz pracować nad sobą. Staraj się zaprzyjaźnić z innymi grafikami, utrzymuj z nimi kontakt, bądź gotów się uczyć, a może możesz to zrobić, zanim pomyślisz.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Kontynuuj naukę. Czy jesteś zainteresowany projektowaniem graficznym? Spróbuj zapisać się na studia i zdobyć dyplom. Środowisko akademickie z pewnością będzie inspirujące, a ponadto uzyska cenne kontakty. Ponadto wiele osób zatrudnia tylko grafiki z wyższym wykształceniem. Wypróbuj następujące opcje:  
    
  • Jeśli chcesz uzyskać dyplom, który da ci trochę profesjonalizmu, ale nie musisz spędzać dużo czasu na studiowaniu, ukończyć kurs podyplomowy. Zazwyczaj jest to dwuletni program, który możesz wykonać w większości szkół artystycznych i biznesowych. Nacisk kładziony jest na praktyczną wiedzę, a nie na teorię, ale to dobry początek.
  •  
  • Aby uzyskać lepszy stopień, weź tytuł licencjata. Zazwyczaj jest to trzyletni program, który można znaleźć na większości uniwersytetów. Oprócz nauki wszystkich niezbędnych umiejętności obsługi komputera, dowiesz się również o sztuce i projektowaniu.  
     
   • Jeśli nie masz pewności, czy projekt graficzny naprawdę jest odpowiedni dla Ciebie, możesz zrobić tytuł licencjata w dziedzinie sztuki. Tytuł B.A. obejmuje bardziej ogólne wykształcenie i pozwala wybrać inną karierę, jeśli twoja grafika przestanie się dobrze bawić, inaczej nie.
   •  
    
  •  
  • Jeśli masz B.A. tytuł, możesz opanować tytuł magistra w zakresie projektowania graficznego. Wydanie tego kursu jest również świadectwem ukończenia studiów.
  •  
  • Jeśli jesteś pewien, że chcesz zostać grafikiem, zarejestruj się na kurs magistra. Jeśli nie masz tytułu licencjata, będziesz go potrzebować. Możesz również napisać inne pole graficzne.
  •  
                   
 12.  
             

    2      Zaangażuj swój styl  .

    
   
 1.             1      Rób, co lubisz. Jeśli lubisz dekoracyjne wzory z kwiecistymi czcionkami i żywymi kolorami, nie poddawaj się! Skoncentruj się na nim i wymyśl swój własny styl. Jeśli lubisz proste, minimalistyczne projekty z minimalnymi kolorami i mocną grafiką, rób takie rzeczy.        
 2.  
 3.             2      Czytaj książki o projektowaniu graficznym. Mogą ci pomóc na wiele sposobów i możesz nauczyć się ich dużo za darmo.        
 4.  
 5.             3      Obserwuj tworzenie profesjonalistów. Śledzenie udanych grafik w Internecie, w gazetach i czasopismach oraz w każdym innym miejscu, w którym można zobaczyć projekt graficzny (pomoc: grafika jest naprawdę wszędzie).  
    
  • Nie ograniczaj tradycyjnie uważanego "projektu graficznego", ale próbuj trafić w inne obszary, takie jak wzornictwo przemysłowe, takie jak Joey Roth lub Makota Makita & amp; Hiroshi Tsuzaki, lub na przykład architektura, taka jak Santiago Calatrava lub Frank Gehry. Narysuj inspirację, aby zwiększyć swoją kreatywność.
  •  
  • Nie patrz tylko tam, gdzie chcesz. Przejdź do handlu winem - projektowanie etykiet jest kluczową częścią tej branży. To samo dotyczy modnych stron internetowych, księgarń, wydawnictw muzycznych, a nawet opakowań różnych produktów.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Znajdź wiele czcionek. Ludzie znający typografię są wysoce pożądani w grafice. Martwi się książkami, znakami ulicznymi i tytułami filmowymi. Każda czcionka ma silne zdanie i jest zabawna w Comic Sans. Dobry grafik powinien zrozumieć znaczenie różnych typów pisania i wszystkiego, co jest związane z tworzeniem efektywnego tekstu.        
 8.  
 9.             5      Stwórz swój własny niepowtarzalny styl. Powinieneś chcieć, aby ludzie patrzyli na twoje wszystkie sugestie, że to twoja praca. Im więcej wiedzą, tym lepiej.        
 10.  
 11.             6      Zbierz interesujące projekty. Niezależnie od tego, czy chodzi o t-shirty, broszury, opakowania na żywność, pocztówki czy plakaty, zbieraj wszystko, co lubisz i inspiruj. Zapoznaj się z tymi sugestiami, zanotuj, co ci się podoba, a czego nie, i skonfiguruj je tak, aby wykorzystywały je w przyszłości, gdy odkładasz słuchawkę na projekt.        
 12.  
 13.             7      Nie wyrzucaj żadnej ze swoich prac. Nawet jeśli czegoś nie lubisz, zapisz go. Kiedy już poczujesz smak i siłę, przejrzyj starą pracę i postaraj się wyciągnąć z niej coś, co możesz wykorzystać. Możesz także obserwować swoje postępy i rozwój swojego stylu. Może masz inspirację i chcesz, aby niektóre ze starszych utworów zostały przeprojektowane, by stały się arcydziełami.        
 14.  
 15.             8      Edytuj prace zagraniczne. Czy kiedykolwiek spotkałeś się z okropną propozycją? Spójrz na te sugestie i zmodyfikuj je dla zabawy. Kiedy zobaczysz absolutnie niesamowity projekt, zrób to samo. Stwórz własne wyzwania i spróbuj wzbogacić te wspaniałe rzeczy o coś, czego brakowało oryginalnemu autorowi. Podobnie jak studenci udanej muzyki studiujący mistrzów i ucząc się nad nimi pracować, możesz nauczyć się pracy od udanych grafików, aby zrozumieć, co naprawdę działa, a co nie.        
 16.  
 17.             9      Utwórz portfolio. Oprócz tego, że potrzebujesz płatnej pracy, musisz również zaangażować się w krytyczne myślenie i wiedzieć, jak ocenić własną pracę. Które z twoich utworów są najlepsze i dlaczego tak jest? Kto nie będzie na liście? Czy twoja praca ma wspólne korzenie i powtarzające się motywy, a jeśli tak, czy jest jakiś sposób, aby to wykorzystać, tworząc portfolio? Jeśli chcesz pracować cyfrowo, zrób prezentację internetową.        
 18.  
             

Wskazówki .

                  

Zasoby i cytaty .

                           
Świat pracy popularny:
Praca w ONZ.

Bycie dobrym sprzedawcą.

Jak się zdefiniować.

Jak zostać profesjonalnym fotografem.

Zostać szpiegiem.

Jak chronić dzieci.

Jak dbać o tyłek.

Jak uzyskać piosenkę z głowy.

Jak poprawnie złożyć oświadczenie.

Jak zostać kosmetologiem.

Jak zostać projektantem mody.

Jak zabalsamować.

Jak napisać list motywacyjny.

Jak mówić o swoich słabościach.

Jak właściwie wybrać oświetlenie biurowe.

Jak zostać modelem ręcznie.

Jak zostać DJ em.

Jak zdobyć pracę bez doświadczenia.

Bycie dobrym sprzedawcą.

Jak zostać DJ em.

Jak targować się.