Home \ Świat pracy
 

Jak zdobyć pracę bez doświadczenia.

 

Jeśli chcesz dostać pracę w polu lub chcesz zmienić temat na inny, najpierw musisz zdobyć pracę w podstawowej pozycji, w której uzyskasz niezbędne doświadczenie. Zmiana pola wymaga pewności siebie i chęci uczenia się, ale większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, ile umiejętności i kwalifikacji można przenieść z branży do przemysłu. W tym artykule dowiesz się, jak uzyskać pracę bez wcześniejszego doświadczenia.

              

Procedura .

    

    1      Wolontariat  .

    
   
 1.            1      Wybierz oddział lub branżę, w której chcesz pracować.        
 2.  
 3.             2      Wybierz pole, w którym chcesz pracować. Następnie dowiedz się, jak ludzie wykorzystują większość tej pracy. Skoncentruj się na dwóch lub trzech zadaniach.        
 4.  
 5.             3      Zapisz się na płatne lub nieodpłatne praktyki. Korzystaj z serwerów pracy online i postaraj się jak najszybciej dostać staż.        
 6.  
 7.             4      Zacznij robić pracę dla wolontariuszy. Jeśli nie możesz dostać stażu, powinieneś spróbować pracy ochotniczej, np. W weekendy. Praca jako wolontariusz jest zwykle łatwiejsza niż odbycie stażu w firmie, z którą chcesz pracować później.  
    
  • W niektórych dziedzinach, na przykład w sektorze non-profit lub w opiece zdrowotnej, wolontariat jest równie cenny jak staż. Gdy zostaniesz wolontariuszem, poproś o większą odpowiedzialność w czasie.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Pracuj jako wolontariusz lub praktykant na stanowisku, które chcesz zgłosić. Im więcej czasu pracy, tym lepiej.  
    
  • Wiele osób rozpoczyna wolontariat bezpośrednio po szkole, aby zdobyć praktyczne doświadczenie i zdecydować, czy praca jest dla nich odpowiednia.
  •  
                   
 10.  
             

    2      Zidentyfikuj swoje umiejętności  .

    
   
 1.             1      Weź kartkę i napisz wszystkie umiejętności i wiedzę potrzebne do pracy w terenie.  
    
  • Zapewnij całą swoją wiedzę na temat komputera. Możesz napisać, że możesz pracować z Windows i OS X, że możesz napisać więcej niż 60 słów na minutę, że możesz pracować z programami Microsoft Office, możesz programować, blogować, zarządzać systemowymi bazami danych, kontrolować projekty graficzne itp. Jeśli nie masz umiejętności obsługi komputera, zapisz się na tańszy kurs i naucz się czegoś.
  •  
  • Zapewnij umiejętności komunikacyjne. Jeśli potrafisz rozmawiać z ludźmi, możesz pisać, słuchać i prowadzić, pisać. Możesz zdobyć wszystkie te umiejętności, na przykład czytając, pisząc i uczestnicząc w klubach dyskusyjnych.
  •  
  • Zapewnij umiejętności rozwiązywania problemów i prowadzenia badań. Studenci i blogerzy mają na ogół dobre umiejętności badawcze, z których mogą korzystać w pracy. Ludzie, którzy mają umiejętności organizacyjne, mogą zazwyczaj rozwiązywać problemy.
  •  
  • Określ umiejętności kierownicze. Jeśli kiedykolwiek miałeś projekt (taki jak szkoła lub organizacja charytatywna), napisz swoje umiejętności menedżerskie. Przekaż wszystkie doświadczenia, które nauczyły Cię komunikować się z różnymi ludźmi i organizacjami. Wielu pracodawców poszukuje osób, które mogą pracować samodzielnie, ale także zarządzać pracą zespołową.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pamiętaj o doświadczeniach z poprzedniej pracy, brygad i innych prac (na przykład rodziny lub przyjaciół).        
 4.  
 5.             3      Wyjaśnij, jak to doświadczenie będzie przydatne w twojej nowej pracy. Kontynuuj analitycznie i kreatywnie. Kiedy zdasz sobie sprawę, jak wykorzystasz to doświadczenie w nowej dziedzinie, będziesz mógł powiedzieć potencjalnemu pracodawcy..        
 6.  
             

    3      Napisz swoje osiągnięcia  .

    
   
 1.             1      Pamiętaj o wszystkich nagrodach, jakie kiedykolwiek wygrałeś, od pracownika miesiąca do matematycznego króla w szkole. Wszystkie te osiągnięcia powinny zostać napisane.        
 2.  
 3.             2      Nie przegap sukcesu wolontariatu. Wielu ludzi w wolontariacie zdobywa ważne doświadczenie i osiąga wielki sukces.  
    
  • Kiedy mówisz, że pracujesz przez dłuższy czas jako wolontariusz, wyjaśnisz, że dbasz o swoją pracę i kochasz pomaganie innym. W swoim liście motywacyjnym powinieneś również napisać, że zawsze pracujesz w stu procentach i że kieruje cię pragnienie osiągnięcia sukcesu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zostań ekspertem. Jeśli próbujesz wejść na przykład w pole pisarza, filmu lub projektu, przygotuj próbki swojej pracy, które możesz pokazać potencjalnym pracodawcom.  
    
  • Uruchom bloga. Podczas swojego doświadczenia napisz o nowościach w tej dziedzinie. Umieść link do swojego bloga w swoim CV.
  •  
  • Jeśli chcesz zostać pisarzem lub autorem tekstów, napisz artykuły na różne tematy. Udostępnij je w Internecie lub ukryj w formularzu PDF, który możesz przesłać potencjalnym pracodawcom.
  •  
  • Zaoferuj jedną ze swoich usług za darmo. Dokumentuj cały projekt i używaj go w portfelu.
  •  
         
 6.  
             

    4      Napisz swoje CV  .

    
   
 1.             1      Zastanów się, jak powinno wyglądać CV. Większość ludzi uważa, że ​​biografie powinny być chronologicznie napisane. Ale jeśli próbujesz dostać się na nowe pole, nie musi tak być.        
 2.  
 3.             2      Rozpocznij od osobistego tytułu i zawsze dostarczaj wyczerpujących informacji kontaktowych.        
 4.  
 5.             3      Podaj streszczenie u góry strony. Napisz swoje umiejętności i motywację. Nie pisz długo - powinny wystarczyć dwa lub trzy zdania.        
 6.  
 7.             4      Pokaż umiejętności według umiejętności, nie chronologicznie. Podaj 4-6 tytułów, a poniżej każdego z nich napisz co najmniej trzy zdobyte umiejętności lub osiągnięcia.  
    
  • Kwalifikacje, które wybierzesz, powinny być przydatne w branży. Spersonalizuj swoje CV w miejscu, w którym się zgłaszasz. Możesz utworzyć kilka CV dla różnych ofert pracy.
  •  
         
 8.  
 9.   5      Napisz swoje wykształcenie i trening pod własnym wrażeniem. Napisz wszystkie swoje osiągnięcia, które osiągnąłeś podczas studiów.     
 10.  
 11.             6      Określ tytuły, które miałeś w szkole lub w organizacji, w której pracowałeś jako wolontariusz. Jeśli byłbyś na przykład przewodniczącym komisji, sekretarzem lub skarbnikiem, napisz to w swoim CV.  
    
  • Nie zapomnij uwzględnić wszystkich umiejętności i wiedzy zdobytych podczas pracy w ramach wolontariatu.
  •  
         
 12.  
             

    5      Jak poprawnie znaleźć pracę  .

    
   
 1.             1      Korzystaj z witryn takich jak jobs.cz lub prace.cz i szukaj podstawowych prac  
    
  • Jeśli szukałeś pracy przez dłuższy czas, możesz zarejestrować się w agencji.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Poszukaj ofert pracy na podstawie tego, ile masz doświadczenia. Nie odpowiadaj na oferty, które wymagają kilku lat doświadczenia w branży.        
 4.  
 5.             3      Odwiedź wydarzenia społeczności w tych dyscyplinach. Sprawdź oferty pracy bezpośrednio u firm. Kiedy znasz kogoś w firmie, prawdopodobnie nie dostaniesz pracy, ale możesz udzielić wywiadu.        
 6.  
 7.             4      Rozpocznij pracę w niepełnym wymiarze godzin. Niektóre firmy chętnie akceptują niedoświadczonych pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin. Skorzystaj z tych ofert, a następnie dzięki tej pracy możesz również uzyskać pełne etaty.        
 8.  
 9.             5      Poproś o wywiad. Gdy będziesz miał okazję porozmawiać ze swoim przełożonym o swoich umiejętnościach, będziesz w stanie przekonać go, że powinien zatrudnić cię.  
    
  • Bądź pewny siebie i nie mów na początku, że nie masz doświadczenia. Wszystkie doświadczenia z innych dyscyplin będą na ciebie liczyły, więc zależy to tylko od tego, jak możesz je sprzedać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
  •  
         
 10.  
             

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (1)                    
Świat pracy popularny:
Jak przebiec milę w 6 minut.

Jak przygotować porządek obrad.

Jak zrobić bezpłatną reklamę twojej firmy.

Jak zdobyć pracę barmana.

Jak ubiegać się o pracę.

Jak przygotować porządek obrad.

Jak zdobyć pracę barmana.

Jak zarabiać w Internecie.

Jak obliczyć wydajność.

Jak przejść przez rozmowę kwalifikacyjną.

Jak być dobrą kelnerką.

Jak zostać projektantem mody.

Jak pisać notatki ze spotkania.

Jak opublikować książkę.

Jak przebiec milę w 6 minut.

Jak zdobyć pracę barmana.

Jak zostać grafikiem.

Jak stać w miejscu pracy.

Jak zostać astronautą.

Jak zostać modelem ręcznie.

Jak uzyskać piosenkę z głowy.