Home \ Świat pracy
 

Jak się przedstawić na rozmowę kwalifikacyjną.

 

"Opowiedz mi o sobie." Jeśli w przewidywalnej przyszłości czeka na ciebie wywiad, jest bardzo prawdopodobne, że Twój potencjalny pracodawca zada Ci takie pytanie. Chociaż może się to wydawać prostą częścią wywiadu, tak wielu ludzi myli się w tej kwestii, ponieważ nie przygotowali się na nią wystarczająco. Kiedy pracodawca prosi o przedstawienie się, oczekuje krótkiego, ale szczegółowego podsumowania twojego profilu, dzięki któremu lepiej poznasz siebie osobiście i zawodowo. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się, jak przygotować się do tego pytania i jak na nie odpowiedzieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

              

Procedura .

    

  Część 1      Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej  .

    
   
 1.            1      Zobacz wszystkie swoje materiały dotyczące aplikacji. Przeczytaj ponownie list motywacyjny i CV, aby dowiedzieć się, co jest na papierze. Podkreśl rzeczy, które chciałbyś wymienić lub podsumować podczas swojego występu.       
 2.  
 3.             2      Przeglądaj ogłoszenie o ofercie pracy. Dowiedz się, jakich umiejętności i umiejętności szuka Twój pracodawca, i spróbuj uwzględnić je we wprowadzeniu. Wspominając o tych rzeczach, pracodawca zostanie przypomniany o powodach, dla których wybrał twoje CV i wzmocni jego poczucie, że jesteś odpowiednią osobą do tej pracy.        
 4.  
 5.             3      Zastanów się, co możesz usłyszeć od ciebie. Bądź szczery i bądź sobą. Ale nie ma nic złego w podkreślaniu tych aspektów twojego doświadczenia zawodowego, które są najbardziej interesujące dla twojego potencjalnego pracodawcy. Zastanowienie się nad tym, co Twój potencjalny pracodawca chciałby usłyszeć od ciebie, pomoże Ci zdecydować, co pominąć we wprowadzeniu.        
 6.  
 7.             4      Zadawaj pytania. Samo zadawanie pytań pomaga uzyskać właściwe wprowadzenie. Kim jesteś? Dlaczego chcesz pracować dla tej firmy? Na jakie umiejętności i doświadczenie zawodowe jesteś przygotowany? Co chcesz osiągnąć w swojej karierze? Odpowiedz na te pytania. Pomoże Ci to znaleźć najlepsze wprowadzenie.  
    
  • Możesz zacząć tak: "Właśnie ukończyłem studia ____ w dniu ____." Jeśli masz nagrodę, umieść ją w zdaniu wstępnym. Jeśli jesteś już doświadczonym profesjonalistą, możesz zacząć tak: "____ Pracowałem jak ____." Możesz również podać kilka osobistych informacji, takich jak: "W przeciwnym razie jestem entuzjastycznym pianistą i miłośnikiem muzyki".  
  •  
  • Po pierwszym zdaniu porozmawiaj o swoich umiejętnościach. Powiedz coś w rodzaju: "Jestem dobry w ____ i ____." Następnie przedstaw przykład projektu, nad którym pracowałeś w przeszłości i wykazuj wyżej wymienione umiejętności.  
  •  
  • Na koniec wspomnij o swoich celach zawodowych i przypomnij, jak praca Twojej firmy pomoże ci osiągnąć twoje cele. Możesz powiedzieć: "Mój cel to ____ i chciałbym omówić z Tobą, jakie możliwości oferuje Twoja firma, aby do niego dotrzeć".  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Rozważ wprowadzenie, które będzie interesujące. Bądź kreatywny i zastanów się, jak wyobrazić sobie swojego pracodawcę, który o tobie pamięta. Wybierz coś do siedzenia dla swojej osobowości. Na przykład, jeśli lubisz czytać, możesz powiedzieć, że identyfikujesz się z jakąś znaną postacią literacką i wyjaśniasz dlaczego (wyliczając swoje umiejętności). Jeśli masz wyjątkowe umiejętności techniczne, możesz wyróżnić je, wymieniając to, co pojawia się po wyszukiwaniu w Google i podając więcej szczegółów na temat Twojej osoby i umiejętności.        
 10.  
 11.             6      Napisz wstęp. Konwertuj swoje komentarze na akapity od 3 do 5 zdań. Upewnij się więc, że pamiętasz wszystkie kluczowe punkty. Napisz wprowadzenie dokładnie tak, jak chcesz powiedzieć. Zacznij od podstawowych informacji o sobie (kim jesteś?), A następnie o swoich umiejętnościach i doświadczeniu zawodowym, a następnie zakończ wszystko, wspominając o swoich celach zawodowych. Ta ostatnia część jest bardzo ważna, ponieważ daje potencjalnemu pracodawcy lepsze wyobrażenie, czy nadajesz się do jego firmy bez konieczności wyraźnego wyrażania tego.        
 12.  
 13.             7      Dowiedz się, co możesz uprościć i / lub wyjaśnić. Przejrzyj wprowadzenie, aby dowiedzieć się, co możesz uprościć lub wyjaśnić. Wprowadzenie powinno być krótkie, ale raczej szczegółowe. Nie zapominaj, że potencjalny pracodawca nie chce 10-minutowej prezentacji na temat twojej osoby, ale po krótkim podsumowaniu tego, kim jesteś.                  
 14.  
             

  Część 2      Jak ćwiczyć swoją wydajność  .

    
   
 1.             1      Przeczytaj kilka razy głośno swoje wprowadzenie. Głośne czytanie wprowadzenia pomoże ci lepiej przygotować się do rozmowy, a także pomoże ci lepiej zrozumieć, gdzie są pewne niejasności lub o czym zapomniałeś wspomnieć.        
 2.  
 3.             2      Pamiętaj o kluczowych punktach swojego wprowadzenia. Nie musisz pamiętać słowo po słowie, ale powinieneś pamiętać wszystkie kluczowe punkty w kolejności, w jakiej chcesz je przedstawić.        
 4.  
 5.             3      Testuj swoje wprowadzenie, o ile brzmi ono naturalnie i konwersacyjnie. Ćwiczenie czyni mistrza! Powtórz wstęp kilka razy, aby przestał brzmieć mechanicznie i pouczająco. Możesz również zapytać swojego przyjaciela, czy on / ona Cię wysłucha i ocenić, jak brzmi Twój wstęp.        
 6.  
 7.             4      Spróbuj przesłać, jak mówisz, wprowadzenie. Chociaż może to zabrzmieć dziwnie, bardzo pomocne może być zobaczenie, jak brzmisz i wyglądasz podczas prezentacji swojej osoby.        
 8.  
 9.             5      Ustaw swoją szufladę na kluczowe punkty. Zapisz główne punkty karty i trzymaj ją przy sobie, aby odświeżyć pamięć tuż przed rozmową. Dzięki tej karcie poczujesz się bardziej zrelaksowany, wiedząc, że możesz na niego patrzeć w każdej chwili.        
 10.  
 11.             6      Zrelaksuj się. Weź głęboki wdech i udaj się na rozmowę kwalifikacyjną. Jesteś bardzo dobrze przygotowany do wyobrażenia, więc możesz się zrelaksować. Należy jednak pamiętać, że można się trochę denerwować. Tylko ten potencjalny pracodawca pokaże, że naprawdę jesteś wart pracy.        
 12.  
             

  Część 3      Jak się przedstawić podczas wywiadu  .

    
   
 1.             1      Przyjdź na rozmowę pewnie. Nie wstydź się, jeśli Twój potencjalny pracodawca zaprasza Cię. Pamiętaj, aby wejść do pokoju i usiąść naprzeciwko pracodawcy - chyba że przekaże ci inne instrukcje. Podczas sesji staraj się nie bawić rękami i nie potrząsaj nogami. To wyjaśnia pracodawcy, że jesteś zdenerwowany.        
 2.  
 3.             2      Podaj rękę swojemu pracodawcy. Upewnij się, że twoje naciśnięcie jest stabilne (ale nie kruszenie) i wystarczająco krótkie. Po prostu potrząśnij nim dwa lub trzy razy. Zanim uściśniesz ręce, staraj się rozgrzać i osuszyć ręce, aby potencjalny pracodawca nie był zszokowany górami lodowymi lub spoconymi dłońmi.        
 4.  
 5.             3      Uśmiechnij się i bądź miły. Twój potencjalny pracodawca może chcieć odbyć regularną rozmowę z tobą przed rozmową kwalifikacyjną. Uśmiechaj się i bądź sobą. Nie martw się o omawianie swoich umiejętności przed rozpoczęciem rozmowy kwalifikacyjnej.        
 6.  
 7.             4      Utrzymuj kontakt wzrokowy z pracodawcą. Nawet jeśli jesteś zdenerwowany, kontakt wzrokowy z pracodawcą pokazuje, że wierzysz. Kiedy pracodawca mówi coś do ciebie, nie patrz na to, ale spójrz normalnie w oczy. Rozglądanie się po pokoju lub wpatrywanie się w ziemię są wyraźnymi oznakami zdenerwowania.        
 8.  
 9.             5      Wyobraź sobie właściwą drogę. Kiedy Twój pracodawca prosi o przedstawienie, nie zwlekaj. Możesz wstrzymać się trochę, jeśli pracodawca zada ci trudne pytanie lub jeśli chcesz trochę przemyśleć odpowiedź. Jednak nie jest dobrym pomysłem zatrzymanie się po pytaniu "opowiedz mi o sobie". Przerwy na początku rozmowy mogą sprawić, że pracodawca poczuje, że nie jesteś wystarczająco gotowy lub że po prostu nie znasz swoich mocnych stron.       
 10.  
 11.             6      Zachowaj swoje kluczowe punkty. Nie próbuj dodawać więcej informacji do wprowadzenia, które starannie przygotowałeś. Może się zdarzyć, jeśli powtórzysz lub staniesz się zdenerwowany. Powiedz, co zaplanowałeś i przetestowałeś, a następnie skończyłeś. Twój potencjalny pracodawca zapyta Cię, czego potrzebuje lub potrzebuje wyjaśnić.        
 12.  
 13.             7      Bądź pozytywny. Nawet jeśli uważasz, że twoje wprowadzenie nie jest tak dobre, jak brzmiało w domu, pamiętaj, że przeprowadzono wywiady, ponieważ firma czuje, że jesteś wykwalifikowany do tej pracy. Nie złość się na siebie z powodu drobnych błędów, które popełniłeś lub powiedziałeś, ale skoncentruj się na tym, co zrobiłeś dobrze.        
 14.  
             

Wskazówki .

               (22)                    
Świat pracy popularny:
Jak zostać klaunem.

Jak odnieść sukces w rozmowie kwalifikacyjnej.

Jak zostać grafikiem.

Jak zostać DJ em.

Jak zostać grafikiem.

Wychodzenie z pracy.

Jak przygotować się na obóz dla marines.

Jak otworzyć salon kosmetyczny.

Jak wykonać refleksologię.

Jak napisać list motywacyjny.

Jak zostać modelem ręcznie.

Jak zostać klaunem.

Jak stać w miejscu pracy.

Jak przejść przez rozmowę kwalifikacyjną.

Jak zostać astronautą.

Jak być dobrą kelnerką.

Jak zostać zawodowym bokserem.

Jak uzyskać piosenkę z głowy.

Jak zostać szefem kuchni.

Jak zdobyć pracę barmana.

Jak zostać kosmetologiem.