Home \ Świat pracy
 

Jak zostać astronautą.

 

Czy powiedziałeś rodzicom, że jeśli nie pomogą Ci zostać astronautą, przestajesz z nimi rozmawiać, ale nadal wysyłają cię na boisko? Nie ma rozpusty - trzeba będzie przejść do wikiHow! W tym artykule dowiesz się, jak narysować do następnego wystrzelenia pocisku w kosmosie.

              

Procedura .

    

    1      Od czego zacząć  .

    
   
 1.            1      Po pierwsze, musisz być obywatelem kraju, który ma program wysyłania ludzi w kosmos. Nawet jeśli masz program kosmiczny w swoim kraju, możliwe, że będziesz pracować tylko na Ziemi i nie będziesz mógł latać bezpośrednio do wszechświata. Wiele krajów bierze teraz udział w wyścigu kosmicznym, ale będziesz miał największe szanse jako obywatele Rosji, Chin i Stanów Zjednoczonych.  
    
  • ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) współpracuje z innymi agencjami i wysyła astronautów w kosmos w swoich rakietach. Obecnie dwadzieścia krajów to Austria, Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania.  
  •  
  • W przeszłości NASA miała również astronautów z innych krajów - z Kanady, Japonii, Rosji i Brazylii. Ale każdy z tych krajów ma własny program kosmiczny.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Musisz mieć odpowiedni wiek. Jeśli jesteś świeżo wykształcony lub jesteś na emeryturze powoli, niestety nie możesz zostać astronautą. ESA szuka tylko kandydatów w wieku 27 i 37 lat. W NASA zasady te nie są dokładnie określone, ale większość byłych astronautów poleciała we wszechświecie w wieku 26-46 lat. Średnia wieku astronauty wynosi 34 lata.        
 4.  
 5.             3      Musisz mieć odpowiednią wysokość. ESA przyjmuje kandydatów o rozmiarze od 153 do 190 cm. Nie jest tak źle, prawda? 
    
  • NASA w kosmosie może latać mężczyznami i kobietami mierzącymi od 157 do 190 cm. To "jeden na 18, drugi bez dwóch na 20".
  •  
         
 6.  
 7.             4      Musisz przejść trening fizyczny do jednego. Jeśli chcesz być astronautą NASA, musisz mieć dobry wzrok na obu oczach. Ten test nie będzie problemem. Jeśli chodzi o zdrowie fizyczne, nie powinieneś mieć ciśnienia krwi wyższego niż 140/90 w pozycji spoczynkowej.  
    
  • Kiedy przejdziesz pierwszą rundę testów, będziesz musiał przejść przez inne testy wizualne. W tej rundzie musisz mieć "wygląd od + 5,50 do -5.50 dioptrii w każdym południku", jeśli masz szkolenie w locie i "od +2,50 do - 4,00 dioptrii w każdym meridianie", jeśli masz szkolenie pilotów. Jeśli nie masz szkolenia pilotów, nie będziesz w stanie mieć astygmatyzmu, który wymaga więcej niż 3,00 dioptrii (lub więcej niż 2,00 dioptrii, jeśli masz szkolenie lotnicze) lub anizometropii wyższej niż 3,5 dioptrii (2,5 jeśli masz szkolenie lotnicze).
  •  
  • ESA ma podobne wymagania. Podkreślają również doskonałe zdrowie psychiczne. Dzieje się tak dlatego, że przez kilka miesięcy będziesz zamykał się na niewielkiej przestrzeni z innymi ludźmi. Jeśli jesteś agresywny, cierpisz z powodu uprzedzeń lub jesteś zbyt krwawy, nie wpuścisz cię do wszechświata.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Musisz mówić po angielsku. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nie mówi nic za nic! Większość ludzi mówi po angielsku, a jeśli chcesz uczestniczyć w pracy z ludźmi z innych krajów, będziesz musiał się tego nauczyć. 
    
  • Również rosyjski bardzo ci pomoże. Oprócz angielskiego loty kosmiczne są również pod wpływem języka rosyjskiego. Zarówno NASA, jak i ESA oceniają kandydatów płynnie mówiąc oba te języki lepiej niż inni.  
  •  
         
 10.  
 11.             6      Naucz się pływać. Z powodu grawitacji nie można symulować stanu nieważkości w normalnym środowisku. Więc dużo treningu pójdzie pod wodą. Jeśli nie umiesz świetnie pływać, nie dostaniesz się w kosmos. 
    
  • Musisz przeżyć szkolenie wojskowe przetrwania w NASA i będziesz musiał chodzić przez 10 minut, aby pedałować, a następnie przepłynąć 75 metrów w garniturze. Będziesz także musiał odbyć kurs nurkowy. Więc powinieneś natychmiast pójść kupić karnet na basen.
  •  
                   
 12.  
             

    2      Wyniki naukowe  .

    
   
 1.             1      W liceum musisz mieć numer jeden dla każdego przedmiotu i dla tych, którzy są pozornie niezwiązani z wszechświatem. Matematyka, fizyka, chemia i biologia są najważniejsze, ale również angielski, historia i stosunki międzynarodowe są bardzo ważne. Najlepiej mieć tak dobry znak jak jest. Nie tylko dla ciebie, ale także dlatego, że konkurencja jest naprawdę duża. Będziesz musiał pokonać najlepszych z najlepszych. 
    
  • Niestety, nie można zatrzymać lub zwrócić czasu. Nie jesteś maszyną, więc powinieneś skupić się głównie na matematyce, fizyce, chemii i biologii. Z tymi przedmiotami będziesz pracować przez co najmniej dziesięć lat podczas treningu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Bądź odnoszącym sukcesy uczniem na dobrej uczelni. Licencjat z matematyki, fizyki, inżynierii lub nauk przyrodniczych z dobrego uniwersytetu jest koniecznością. Nie daj się rozproszyć życiu towarzyskiemu - twoje znaczki powinny być jedyną rzeczą, którą powinieneś się zainteresować. 
    
  • Dowiedz się o programach ROTC, szczególnie o programach lotniczych i morskich, które oferuje twój uniwersytet. Twoim celem powinno być zostać pilotem testowym, ponieważ ci ludzie mają największe doświadczenie w zarządzaniu eksperymentalnymi samolotami.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Musisz mieć więcej niż 3 lata doświadczenia zawodowego. Może to być doświadczenie zawodowe w postaci dyplomu uniwersyteckiego. Jeśli chcesz zdobyć tytuł magistra, liczony jest jako rok pracy, a doktorat liczy się za 3 lata, bez względu na to, jak długo trwało ukończenie studiów. 
    
  • Jeśli masz doświadczenie latania, musisz przejść co najmniej 1000 godzin pilotowania samolotu odrzutowego. Powinieneś także mieć doświadczenie z lotów testowych.
  •  
  • Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe, znajdź pracę związaną z pracą astronautów. Może obejmować nawigację, pilotowanie, informatykę, chemię lub biologię, lub na przykład zarządzanie statkiem. Nauczanie jest również ważną częścią pracy astronauty, więc nauczyciele akademiccy mogą zgłaszać się na temat szkolenia.  
  •  
         
 6.  
             

    3      Jak to zrobić profesjonalnie  .

    
   
 1.             1      Dołącz do armii. Pracownicy armii nie są uważani za "lepszych ludzi" niż zwykli obywatele, ale mają znacznie więcej doświadczenia. W armii zdobędziesz doświadczenie treningowe (fizyczne i psychiczne), a będziesz miał możliwość pracy z samolotem. 
    
  • NASA daje członkom wojska umowę o pracę. Są zgłaszane do programu kosmicznego w sposób inny niż zwykli obywatele.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zapisz się na szkolenie. Obywatele cywilni muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.usajobs.gov, podczas gdy aktywny personel wojskowy musi złożyć wniosek wraz ze swoim przełożonym (oprócz standardowej aplikacji internetowej). 
    
  • Ostatnia rekrutacja ESA dla nowych astronautów odbyła się w 2009 roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób wykonujesz testy, możesz je znaleźć w Internecie. Najnowsze szkolenia NASA odbyły się w Houston w czerwcu 2013 r. Obejrzyj kolejne terminy rekrutacji!
  •  
         
 4.  
 5.             3      Musisz ukończyć szkolenie. W NASA szkolenie odbywa się w Teksasie i trwa około 2 lat. ESA poprowadzi Cię przez podobny program w Kolonii w Niemczech, program ten trwa 16 miesięcy. Będziesz pracował pod wodą iw różnych symulatorach, będziesz studiować relacje kosmiczne i naukowe podstawy stosowanej technologii. Nacisk kładziony jest na ludzką mechanikę, inżynierię i astronomię. Oba programy nauczy Cię również mówić po rosyjsku.  
    
  • Jeśli chodzi o NASA, obywatele cywilni, którzy przechodzą szkolenie, pracownicy NASA muszą być przez 5 lat, zanim staną się astronautami. Pracownicy armii zostaną przydzieleni do określonych komponentów NASA.
  •  
         
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (12)          
Świat pracy popularny:
Jak napisać wszystkie dziesięć.

Jak zostać producentem muzycznym.

Jak motywować pracowników.

Jak ubiegać się o pracę.

Jak zdobyć pracę bez doświadczenia.

Jak zostać grafikiem.

Praca w ONZ.

Jak zdobyć pracę bez doświadczenia.

Jak być mniej krępującym.

Jak napisać dwutygodniowe powiadomienie.

Jak odnieść sukces w rozmowie kwalifikacyjnej.

Jak stać w miejscu pracy.

Jak poprawnie złożyć oświadczenie.

Jak się przedstawić na rozmowę kwalifikacyjną.

Jak przebiec milę w 6 minut.

Bycie dobrym sekretarzem.

Jak napisać list motywacyjny.

Jak zostać profesjonalnym fotografem.

Bycie pisarzem.

Jak się przedstawić na rozmowę kwalifikacyjną.

Jak napisać list motywacyjny.