Home \ Świat pracy
 

Jak oszczędzać pieniądze.

 

Dochodzenie jest jednym z zadań łatwiejszych do powiedzenia niż to, co robią. Ale możesz zrobić wiele rzeczy, aby wydać mniej pieniędzy (nawet jeśli może to być dla ciebie trudne). Ile chcesz zaoszczędzić, gdzie je dajesz i jak się upewnić, że tu zostaną? Oto jak ustawić realistyczne cele, zwracać uwagę na wydatki i jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze.

                 

Procedura .

    
   
 1.            1      Spowolnij dług. Po prostu obliczyć, ile każdego miesiąca wydajesz na długi i dowiedzieć się, że pozbycie się ich jest najprostszym sposobem na utratę pieniędzy. Po spłaceniu długów możesz łatwo skupić się na śledztwie. Co więcej, im szybciej będziesz bez długów, tym mniej odsetek zapłacisz, a także będziesz mógł zaoszczędzić pieniądze.       
 2.  
 3.   2      Jeśli chcesz zacząć oszczędzać przed spłatą wszystkich długów, spróbuj dowiedzieć się o konsolidacji pożyczek, aby nie musieć płacić tak wysokiego odsetka.  
    
  • Jedynym dochodzeniem, które powinieneś zapłacić przed spłatą długu, jest niespodziewany fundusz eventowy (powinieneś mieć dość pieniędzy, aby przetrwać 3-6 miesięcy, jeśli nagle stracisz pracę). Jeśli nie masz jeszcze takiego funduszu, powinieneś natychmiast skonfigurować i zachować wszystkie pozostałe pieniądze.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Ustaw cele ankiety. Jeśli chodzi o cele krótkoterminowe, jest to łatwe - jeśli chcesz kupić grę wideo, sprawdź, ile kosztuje i określ, ile odkładasz na bok. W przypadku celów długoterminowych, takich jak oszczędności emerytalne, jest to trudniejsze, trzeba będzie lepiej zaplanować (dowiedzieć się, ile pieniędzy trzeba będzie wygodnie żyć przez 20-30 lat, kiedy przestaniesz pracować), a także będziesz musiał dowiedzieć się, jak możesz inwestować, osiągnąć te cele.       
 6.  
 7.             4      Określ limit czasu. Na przykład: "Chcę kupić dom sprzed dwóch lat." Ustaw daty krótkoterminowych celów i uważaj, aby cel był realistyczny. Jeśli stwierdzisz coś, z czym nie możesz sobie poradzić, wkrótce się poddasz.        
 8.  
 9.             5      Dowiedz się, ile musisz oszczędzać co tydzień, co miesiąc lub każdą wypłatę. Pomyśl o każdej rzeczy, którą chcesz zapisać i ustal, ile musisz odłożyć na bok. Na przykład, jeśli chcesz wpłacić depozyt w wysokości 300 000 w ciągu trzech lat, będziesz musiał zaoszczędzić co najmniej 10 000 CZK miesięcznie. Ale jeśli zdobędziesz 15 000 w pracy, prawdopodobnie nie jest to realistyczny cel, więc ustal limit czasu, abyś miał szansę osiągnąć swój cel.        
 10.  
 11.             6      Prowadź zapis swoich wydatków. To, co oszczędzasz, to różnica między tym, co zarabiasz, a tym, ile wydajesz - między tym, ile masz, a ile musisz odłożyć. Ponieważ możesz korygować swoje wydatki łatwiej niż zarobki, skupmy się na nich. Zapisz wszystko, co wydajesz miesięcznie. Bądź blisko i staraj się nie przegapić małych zakupów. Daj każdej kategorii opłatę, na przykład: czynsz, jedzenie, rozrywkę, płatności za benzynę, płatności telefoniczne, płatności za energię itp.  
    
  • Zachowaj mały pamiętnik, w którym piszesz te wszystkie rzeczy. Przywyknij do zapisywania nawet najmniejszych wydatków i ukrywania rachunków.
  •  
  • Raz w miesiącu usiądź przy swoim dzienniku i rachunkach. Zapisz wszystkie wydatki w większym dzienniku lub w pliku na swoim komputerze.
  •  
  • Istnieje wiele aplikacji do telefonów komórkowych, które pomogą Ci śledzić wydatki.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Obniż swoje wydatki. Skup się dobrze na ilości pieniędzy wydanych w ostatnim miesiącu. Będziesz zaskoczony, aby dowiedzieć się, ile wydałeś - takich jak 400 za lody lub 300 koron za bilety parkingowe. Prawdopodobnie zobaczysz przedmioty, które Cię ocalą. W zależności od tego, ile chcesz zaoszczędzić, powinieneś naprawdę zdecydować. Zastanów się nad swoimi priorytetami i spróbuj zmniejszyć swoje wydatki, aby nie musieć robić wielkich kompromisów. Oblicz ile te małe oszczędności zaoszczędzą w ciągu roku, a będziesz miał o wiele więcej motywacji.  
    
  • Czy możesz na przykład przejść do tańszej podnajmu lub refinansować swój kredyt hipoteczny?
  •  
  • Czy możesz zaoszczędzić pieniądze na benzynie lub porzucać samochody? Jeśli masz więcej samochodów w swojej rodzinie, możesz zmniejszyć ich liczbę i zaoszczędzić tyle pieniędzy.
  •  
  • Czy możesz uzyskać lepsze ubezpieczenie? Zachęć ubezpieczycieli i dowiedz się, które z nich mogą zaoferować najlepszą cenę. Spróbuj także zapoznać się z różnymi pozycjami podatkowymi.
  •  
  • Kupuj zniżki. Możesz kupić dużo ubrań z rabatem do 50%.
  •  
  • Czy możesz pozbyć się telefonów stacjonarnych i używać tylko telefonu komórkowego, lub zapisać go, dzwoniąc na przykład Skype?
  •  
  • Czy możesz żyć bez kabla lub telewizora satelitarnego?
  •  
  • Czy możesz zmniejszyć swoje płatności za energię?
  •  
  • Czy możesz ograniczyć jedzenie w restauracjach? Spróbuj robić zakupy w dużych ilościach lub użyj różnych kuponów. Czy gotujesz w domu? Być może dzięki bardziej rozsądnym zakupom zaoszczędzisz dużo pieniędzy.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Ponownie oceń swoje cele oszczędnościowe. Odejmij swoje wydatki (te, których nie możesz ograniczyć) z twojego dochodu (po opodatkowaniu). Z jakiego numeru pochodzisz? Czy pasuje do twoich celów? Powiedzmy, że możesz wyjść z 3000, - miesięcznie, a twój miesięczny dochód to 4500, -. Masz około 1500, które możesz zapisać co miesiąc. Jeśli nie ma sposobu, aby pogodzić badania dochodów, skup się na rzeczach, które chcesz zapisać i pozbyć się tych mniej ważnych lub dostosuj limit czasowy. Być może będziesz musiał odłożyć na później zakup nowego samochodu na kolejny rok lub dowiedzieć się, że tak naprawdę nie potrzebujesz tego dużego telewizora tutaj.        
 16.  
 17.             9      Zrób budżet. Gdy uda Ci się porównać zarobki z celami oszczędnościowymi i wydatkami, utwórz budżet, aby wiedzieć, ile możesz wydać każdego miesiąca na rzeczy w każdej kategorii. Jest to szczególnie ważne, gdy zmieniasz wydatki lub kiedy wiesz, że będzie Ci trudno je ograniczyć. (Na przykład: "Po prostu wydaj 500, miesięcznie na czekoladę / kino / kawę itp.").        
 18.  
 19.             10      Przestań używać kart kredytowych. Płać za wszystko gotówką, nawet nie sprawdzaj. Gdy płacisz kartą lub czekiem, łatwiej jest wydać więcej, ponieważ nie wiesz, ile masz pieniędzy. Może się nawet zdarzyć, że przekroczysz limit karty kredytowej. Wypróbuj specjalny bankomat na każdy wydatek (na przykład pudełko na pieniądze, pudełko na cukierki itp.). Jeśli weźmiesz pieniądze tylko z właściwej skrzyni skarbów, zawsze będziesz wiedział, ile jeszcze zostało.  
    
  • Jeśli potrzebujesz kart kredytowych, ale nie chcesz ich kusić, trzymaj je głęboko w portfelu i zaopatrz się w papier przypominający o twoich wysiłkach na rzecz oszczędzania.
  •  
  • Karty kredytowe nie są wyjątkowo złe, wszystko zależy od samokontroli. Jeśli nie możesz ich używać w sposób odpowiedzialny (tzn. Pod koniec miesiąca wszystkie Twoje wydatki są równe), mogą znacznie ułatwić życie. Większość banków jednak zarabia na kartach kredytowych, ponieważ ludzie ostatecznie wydają więcej pieniędzy niż na koniec. Jeśli nie jesteś jednym z tych, którzy zawsze muszą płacić pod koniec miesiąca, najlepiej będzie, jeśli stracisz korzyści z kart kredytowych (takich jak dodatkowe pieniądze lub darmowe bilety).
  •  
         
 20.  
 21.   11      Utwórz dobre konto oszczędnościowe. Gdy oszczędzasz pieniądze od innych, łatwiej będzie Ci zwrócić uwagę na wydatki. Zawsze możesz znaleźć dobry rachunek przy korzystnej stopie procentowej (zwykle nie na rachunku bieżącym).           
 22.  
 23.             12      Zapłać najpierw. Ankieta powinna być Twoim priorytetem, więc nie powinieneś mówić, że zapisujesz tylko to, co zostało ci pod koniec miesiąca. Umieść zaoszczędzone pieniądze na swoim koncie, gdy tylko otrzymasz wypłatę. Po prostu zacznij od zapisania 10% oszczędności na każdym koncie oszczędnościowym. Na przykład, jeśli otrzymasz 1850, - weźmiesz 185, - i umieścisz go na swoim koncie. Działa świetnie, a za kilka lat zaoszczędzisz dużą ilość pieniędzy.  
    
  • Możesz ustawić zlecenie stałe ze swojego konta na swoje konto oszczędnościowe. Możesz wybrać procent wysyłany automatycznie na konto oszczędnościowe każdego miesiąca. Zaletą tego modelu jest to, że zawsze oszczędzasz tyle samo, ile zarabiasz.
  •  
  • Wielu pracodawców jest w stanie odliczyć oszczędności z wypłat. Twoje pieniądze trafiają więc bezpośrednio na twoje konto oszczędnościowe przez pracodawcę, więc otrzymasz wypłatę, którą możesz spędzić cały czas.
  •  
         
 24.  
 25.             13      Nie zniechęcaj się i nie poddawaj się. Możesz nie myśleć, że możesz stać się bogatym, nie poddawaj się, może myślisz, że nigdy nie będziesz bogaty, ale możesz stać się milionerem, kiedy ustanowisz solidny plan oszczędzania i trzymania się go. Możesz być zaskoczony, ile pieniędzy będziesz miał na dłuższą metę. Dobre rzeczy często są warte czekania i im dłużej oszczędzasz, tym bardziej oszczędzasz oszczędności później.                  
 26.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                           
Świat pracy popularny:
Jak być dobrą kelnerką.

Jak zrobić bezpłatną reklamę twojej firmy.

Jak właściwie wybrać oświetlenie biurowe.

Praca w ONZ.

Jak się przedstawić na rozmowę kwalifikacyjną.

Jak uzyskać piosenkę z głowy.

Jak właściwie wybrać oświetlenie biurowe.

Jak zgłaszać.

Praca w ONZ.

Praca w ONZ.

Jak oszczędzać pieniądze.

Jak otworzyć stojak na lemoniadę.

Jak przygotować porządek obrad.

Jak zostać tajnym agentem.

Jak ubiegać się o pracę.

Jak zostać kosmetologiem.

Jak zostać projektantem mody.

Jak zarabiać pieniądze.

Jak zabalsamować.

Jak zostać szefem kuchni.

Jak zostać tajnym agentem.