Home \ Świat pracy
 

Jak przebiec milę w 6 minut.

 

Przebieg mil w 6 minut jest trudny dla wielu biegaczy. Większość ludzi nie może tego zrobić bez regularnego szkolenia i determinacji - większość ludzi nawet nie spróbuje tego zrobić! Będziesz musiał zbudować pewną wytrzymałość i siłę oraz trenować zarówno biegi wytrzymałościowe, jak i sprinty, ale kiedy się na nie wejdziesz, wkrótce będziesz w stanie to zrobić. Jeśli nie przestaniesz trenować, a nadal będziesz pokonywał własne granice, wkrótce staniesz w milach w 6 minut!

              

Procedura .

    

  Część 1      Uruchom dla  .

    
   
 1.            1      Rozpocznij pracę na 0,4 km i 0,8 km. Zamiast próbować przebiegać milę od razu, podziel ją na krótsze sekcje - znacznie łatwiej jest ją poprawić, gdy pracujesz tylko w 90-sekundowych odstępach czasu. Po osiągnięciu 0,4 km w ciągu 90 sekund, zacznij pracować z prędkością 0,8 km w 180 sekund. Jeśli uda Ci się przejechać 0,8 km w trzy minuty, przekonasz się, że utrzymanie tej prędkości nie będzie trudne. Nie ma potrzeby niepotrzebnego obciążania kolan, dzieląc trening. 
    
  • Z psychologicznego punktu widzenia twój mózg mówi: "6 minut?! Nie mogę tego zrobić! "Ale jeśli powiesz mu, że ma tylko 90 sekund gazu, nie będzie miał problemu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Trenuj w odstępach. Intensywne treningi interwałowe to prawdopodobnie najlepsze, co możesz zrobić, aby uzyskać do sześciu minut na minutę i poprawić ogólną wydajność. To jak sprinterzy, ale w powtarzających się cyklicznych odstępach. Na przykład można uruchomić minutę minutową, a następnie odpocząć przez minutę i powtarzać te odstępy co najmniej 8 razy z rzędu. W końcu sześć minut szybkiego biegania sprawi, że poczujesz się jak przyjemny spacer po parku. 
    
  • Kiedy poprawiasz, spróbuj przedłużyć intensywne interwały. Wykonaj sprint 75 sekund, a następnie 45 sekund wolniej. Kontynuuj tę drogę, aż osiągniesz dwa trzy-minutowe interwały. Wtedy wystarczy połączyć je razem.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Praca nad wytrzymałością przy długich przejazdach. Ucz się więcej niż jedną milę (1,6 km). Prędkość nie powinna być jedyną rzeczą, na którą się starasz - liczy się wytrwałość. Więc odpocznij od sprintu i wybierz się na przyjemny bieg wytrzymałościowy. Kiedy biegasz regularnie 5 mil (8 km), jedna szybka mila przestanie cię przestraszyć. 
    
  • Traktuj to jako powód do zmiany środowiska. Przenieś się na siłownię, domowy pas do biegania lub idź na jogging. Chodzi także o to, żeby się nie nudzić!
  •  
         
 6.  
 7.             4      Biegnij pod górę. Trzecią metodą poza wytrzymałością i szybkością jest również siła. Jeśli chcesz, aby twoje ciało poruszało się do przodu, będziesz potrzebował silnych mięśni. Kiedy biegniesz godzinami na pasie, nie będzie to dla ciebie tak korzystne, jak bieganie po wzgórzach. Przyspiesz swoje bicie serca i angażuj mięśnie na nierównym terenie, aby przygotować się do szybszego biegania po płaskiej powierzchni. 
    
  • To dobra wymówka, aby zmienić ćwiczenie. Łatwo jest przejść całą drogę na siłownię lub do toru, ale szybko się znudzisz i uruchomisz autopilota, dzięki czemu nigdy nie osiągniesz swoich celów. Spróbuj urozmaicić je, pokonując wzgórza i zachowując maksymalną prędkość.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zacznij działać na czas. Naucz się biegać 0,4 km o 1:30, potem 0,8 km w trzy minuty, potem 1,2 km o 4:30 i wreszcie zacznij biegać milę w sześć minut. Znajdź ścieżkę, w której łatwo zobaczysz, jak daleko dotarłeś, weź stoper i spróbuj dowiedzieć się, jak szybko będą cię nosić stopy. Tylko w ten sposób dowiesz się, czy możesz osiągnąć swój cel lub czy nadal musisz trenować. 
    
  • Nie musisz jednak myśleć, że musisz intensywnie trenować każdego dnia. Większość dni tygodnia powinna być uruchomiona, ale wtedy też powinieneś odpocząć. Codzienne bieganie powstrzyma cię od dobrej zabawy.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Jeśli ścigasz się, pamiętaj o kilku rzeczach. Jeśli próbujesz przebiec milę w ciągu 6 minut z powodu wyścigu, otrzymasz naukowe wskazówki, które pozwolą Ci wyprzedzić innych zawodników i dotrzeć do finału, zanim: 
    
  • Zacznij szybko. Jeśli nie chcesz grać na czarnym koniu, nie powinieneś być pod presją po ostatecznym powrocie. Biegnij wystarczająco szybko, aby utrzymać się z przodu i nie mieć dużej grupy przeszkód, które musisz pokonać później.
  •  
  • Nie musisz czuć, że musisz być pierwszy raz. Ten, który biegnie pierwszy, ustala tempo całej grupy, wiatr się załamuje i odczuwa wielką presję ze strony wszystkich biegnących za nim ludzi. Ci ludzie zwykle szybko się męczą i powinieneś zacząć od tej chwili. Weź własną rasę. Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić podczas wyścigu wytrzymałościowego, jest bieganie zbyt szybko w pierwszej minucie.
  •  
  • Podczas jazdy po torze zawsze skacz prosto. Kiedy próbujesz wyprzedzić kogoś w zakręcie, będziesz musiał jechać trochę dłużej, aby go uruchomić. To niepotrzebnie marnowałoby energię.
  •  
  • W trzeciej rundzie, niech to będzie ważne. Zacznij oddychać głębiej, wygładź się i pchnij trochę. Twój umysł powie ci, abyś zatrzymał się znacznie wcześniej niż twoje ciało. Jeśli jesteś trochę bardziej surowy niż dwie pierwsze rundy, twoje tempo będzie się poprawiać. Musisz czuć, że biegasz szybciej, aby utrzymać swoje miejsce w wyścigu. Poza tym teraz jest o wiele łatwiej popchnąć teraz niż w ostatniej rundzie, więc jeśli chcesz trochę więcej, to tylko przyspieszysz. Kiedy zobaczysz poziom docelowy, prawie na pewno będziesz w stanie wyciągnąć jak najwięcej z niego.
  •  
  • Skoncentruj się na formie, oddechu i tym, co jest przed tobą. Na poziomie docelowym skoncentruj się na formie i spróbuj lekko podciągnąć kolana. Nie skupiaj się na zachęcaniu fanów, trenerów, a nawet stóp. Miej oko na siebie i myśl o celu, jakim jest nie rozpraszanie siebie. Kiedy szukasz sekundy na sekundę, może to zabrać wiatr z twoich żagli.
  •  
                   
 12.  
             

  Część 2      Jak uruchomić mądrzej i silniej  .

    
   
 1.             1      Naucz się prawidłowo oddychać. Wiele osób cierpi na niewłaściwe złe nawyki - oddychają z płuc. Nie rób tego! Powinieneś oddychać głęboko, wdychać nos i oddychać powoli przez usta. Nieodpowiednie oddychanie może osłabić mięśnie znacznie wcześniej niż przy prawidłowym oddychaniu. 
    
  • Staraj się oddychać, gdy biegniesz w rytm. Oddychaj co 3-4 kroki. Utrzymanie odpowiedniego rytmu zapewni Ci koncentrację.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zawsze ciepło przed i po schłodzeniu. Aby przygotować mięśnie do działania jako sprinterzy, musisz je dokładnie rozgrzać. Jeśli tego nie zrobisz, zaryzykujesz, że nie będą przygotowani i zostaną oszukani. Odczekaj chwilę, wykonuj podstawowe ćwiczenia na nogach, takie jak bieganie i kopanie, i zrelaksuj całe ciało. 
    
  • Po ćwiczeniach z odpowiednim rozciąganiem należy się ochłodzić. Pomoże to spowolnić bicie serca i powrócić na ziemię. Ponadto Twoje mięśnie nie będą sztywne i nie będą cię ranić.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Naucz się poprawnie biegać. Nieodpowiednia forma jest nie tylko niebezpieczna, ale wiąże się także z niepotrzebnym marnowaniem energii. Jeśli chcesz uzyskać milę w sześć minut, musisz działać tak wydajnie, jak to tylko możliwe. Oto podstawowe zasady: 
    
  • Jeśli chodzi o górną połowę ciała, powinieneś patrzeć w horyzont, a nie z boku. Rozluźnij ramiona - gdy jesteś sztywny, potrząśnij nimi lekko, aby pozbyć się napięcia. Trzymaj plecy prosto i zginaj łokcie pod właściwym kątem. Powinieneś mieć dłonie w palcach, ale zrelaksowane.
  •  
  • Jeśli chodzi o dolną połowę ciała, powinieneś upaść miękko na podłogę środkiem stopy, przewracając palce i odbijając. Delikatnie podnieś kolana, wykonaj krótkie kroki i stań prosto pod spodem. Spróbuj uzyskać wrażenie, że odbijasz się od ziemi.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pracuj na swoich ramionach, nogach i brzuchu. Ponieważ ważne jest posiadanie wystarczającej siły, będziesz chciał wzmocnić całe swoje ciało. Wykonuj przysiady, odlewy, samoloty, sanki i uchwyty, aby mieć optymalnie przygotowane mięśnie. 
    
  • Zaangażuj się również w ćwiczenia pisma ręcznego. Wzmocnij bicepsy, triceps, przedramiona i ramiona. Możesz wzmocnić swoje ramiona nawet podczas oglądania telewizji!
  •  
         
 8.  
 9.             5      Obserwuj tryb picia. Po odwodnieniu organizm nie będzie w stanie pracować z pełną prędkością. Każdego dnia powinieneś pić dużo wody, szczególnie podczas treningu. Nigdy nie zapomnij postawić szklanki wody przed i podczas biegu. Musisz dodać płyny, które zużyłeś! 
    
  • Woda to najlepsza rzecz do picia, ale jeśli dostaniesz trochę czarnej kawy, zanim będzie mogła dać ci dodatkową energię. Nie powinieneś polegać na nim i nie powinieneś przesadzać z kofeiną w dniu wyścigu. Nigdy nie wiesz, jak kawa jest pod wrażeniem twojego ciała.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Jedz zdrowo przed i po. Jeśli przygotowujesz się do maratonu, to trochę inaczej niż przygotowywanie się na milę w 6 minut. Nie musisz jeździć dużo węglowodanów, aby przetrwać. Nie powinieneś jeść co najmniej godzinę wcześniej (ale nie powinieneś biegać z pustym żołądkiem) i powinieneś skoncentrować się na złożonych węglowodanach, białkach i owocach i warzywach. Nie biegnijcie głodni! 
    
  • Kawałek owoców (banan, jabłko lub brzoskwinia) da ci wystarczającą ilość cukru. Możesz również podać całe ziarno lub płatki owsiane  
  •  
  • Spróbuj żeli energetycznych takich jak Gu. To dużo energii i cukru, które pozwolą ci osiągnąć cel kilka sekund wcześniej.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Obserwuj ciężar. Musisz mieć wystarczająco dużo siły, by nosić ciało w linii docelowej. Nadwaga lub dodatkowe kilogramy spowodują znaczne spowolnienie. 2 lub 4 kilogramy dodatkowej wagi mogą znacznie zmienić prędkość i ogólny stan zdrowia twojego ciała. Jeśli musisz schudnąć, powinieneś to zrobić. Zobaczysz, że będziesz biegał szybciej. 
    
  • Nie możesz zapomnieć, że potrzebujesz mięśni. Więc nie powinieneś ograniczać kalorii i szybko schudnąć i myśleć, że zwiększysz swoją szybkość, nawet jeśli stracisz mięśnie. Jeśli masz rozsądną wagę na wysokości, wszystko jest w porządku.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Kup wysokiej jakości buty do biegania. Dlaczego? Bo jeśli nie, możesz zrobić sobie krzywdę. Ponadto będziesz biegać szybciej z dobrymi butami. Kup wysokiej jakości buty dla biegaczy. Zbyt wielu ludzi lubi pierwsze buty, które im się podobają, ale to nie jest dobre - musisz wiedzieć, czego szukasz. Porozmawiaj ze sprzedawcą w sklepie obuwniczym i znajdź buty, które będą dla Ciebie odpowiednie. Oto kilka wskazówek: 
    
  • Pięta i góra buta powinny ściśle przylegać, ale nie powinny być zbyt ciasne. Powinieneś nosić tylko koronkowe buty, jeśli sznurówki nie są związane.
  •  
  • Nogi obracają się naturalnie w ciągu dnia, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo palców w bucie - powinieneś włożyć tam kciuk. Jeśli chcesz mieć pewność, kup buty w godzinach wieczornych, gdy masz nogi największe tego dnia.
  •  
  • Wypróbuj swoje buty. Załóż buty do biegania i skróć je w sklepie lub na pasie do biegania - kiedy po prostu wstaniesz, nie znajdziesz zbyt wiele. Musisz upewnić się, że sklepienie buta siedzi na koronie twojej nogi. Nie kupiłbyś samochodu bez jazdy próbnej!
  •  
  • Jeśli nie masz wad, które musisz poprawić, nie musisz kupować drogich protez. O wiele lepiej jest kupować wysokiej jakości buty niż wydawać dużo pieniędzy na marnotrawstwo.
  •  
         
 16.  
             

  Część 3      Zwiększ motywację  .

    
   
 1.             1      Kup ładny sprzęt. Duża część naszego sukcesu leży głównie w naszym podejściu do pracy. Jeśli już zbliżasz się do swojego celu, prawdopodobnie tylko twój umysł stoi na przeszkodzie. Zainwestuj się i kup coś miłego. 
    
  • Kupuj odzież do joggingu. Działają stroje, ale naprawdę możesz wpaść na wszystko, co wygodne.
  •  
  • Kup ładny ręcznik, butelkę wody, stoper itp. Świat nie dotyczy rzeczy materialnych, ale zawsze miło jest mieć fajne rzeczy. Zachęci Cię do korzystania z nich.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Posłuchaj muzyki. Utwórz playlistę, aby odtworzyć i wypełnić ją muzyką 190 BPM. Jeśli masz zamiar słuchać muzyki w głowie, zechcesz nadążyć za nią. Kiedy usłyszysz swoją ulubioną piosenkę, dostaniesz nową dawkę energii! 
    
  • Internet jest pełen list odtwarzania, z których możesz wybrać, jeśli sam nie znasz porady. Potrzebujesz tylko iPoda lub innego odtwarzacza muzyki.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Uruchom z przyjacielem. Kto nie lubi trochę konkurencji? Musisz wybrać przyjaciela, który działa z podobną prędkością do Ciebie lub trochę szybciej. Jeśli będzie wolniejszy lub będzie Cię wyprzedzał, nie przyniesie to żadnego pożytku. 
    
  • Możesz przełączać się na znajomego, aby uczynić go prostszym. Dobrze jest też wiedzieć, że ktoś czeka na ciebie w linii docelowej - da ci energię i motywację.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Ustaw swoje cele. Ustaw cel co tydzień, aby spróbować osiągnąć. Im więcej poprawisz, tym więcej będziesz mieć motywacji. Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest przebiegać przebieg, wykonać określoną liczbę interwałów, czy zapisać 10 sekund każdego tygodnia, ustaw cel i nie zapomnij o tym. Te małe cele przybliżą cię do niego. 
    
  • Nie zapomnij o nagrodach! Kiedy uda Ci się przebiegnąć milę przez 10 sekund szybciej, ciesz się czymś, co cię uszczęśliwi. Możesz czuć, że nie ma nic przez 10 sekund, ale te osiągnięcia się sumują i na pewno zasługujesz na coś!
  •  
         
 8.  
            

Wskazówki .

      

            

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

      

         (4)                     
Świat pracy popularny:
Jak się przedstawić na rozmowę kwalifikacyjną.

Jak zostać modelem ręcznie.

Jak napisać list motywacyjny.

Jak chronić dzieci.

Jak zostać własnym trenerem życia.

Jak zdobyć pracę bez doświadczenia.

Jak otworzyć salon kosmetyczny.

Jak zrobić bezpłatną reklamę twojej firmy.

Jak ubiegać się o pracę.

Jak przygotować porządek obrad.

Jak się zdefiniować.

Bycie dobrym menedżerem.

Jak chronić dzieci.

Jak motywować pracowników.

Jak uniknąć kradzieży tożsamości.

Jak przygotować się na obóz dla marines.

Jak przebiec milę w 6 minut.

Jak zdobyć pracę bez doświadczenia.

Jak obliczyć wydajność.

Bycie dobrym sekretarzem.

Jak zostać grafikiem.