Home \ Świat pracy
 

Jak zgłosić.

 

Nie możesz odejść i zakończyć usługi. Możesz znaleźć się w niewygodnej sytuacji z finansowego punktu widzenia, a także z punktu widzenia uczuć. Zazwyczaj jest to nieprzytomny, dopóki nie stanie przed swoim przełożonym i nie powie mu swoich zamiarów. Czytaj dalej i naucz się skutecznie składać oświadczenia.

              

Procedura .

    

    1      Przygotowanie  .

    
   
 1.            1      Sprawdź swoje finanse. Chociaż możesz mieć bardzo dobre powody dla swojego zeznania, upewnij się, że masz rezerwację. Jeśli nie masz jeszcze kilku innych ofert pracy, licz na rezerwę przez co najmniej 6 miesięcy lub skorzystaj z innych funduszy, aby utrzymać bezrobocie. Zaplanuj, jak wyciągnąć z rezerwy lub jak zarabiasz, zanim zdobędziesz nową pracę. 
    
  • Pamiętaj, że jeśli poinformujesz o swojej decyzji i nie podasz żadnej poważnej przyczyny, wpłynie to na wysokość możliwej pomocy dla bezrobotnych.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Zacznij szukać pracy. Jeśli tak, prześlij swoje świadectwo po otrzymaniu innej oferty pracy. Pozwala to uniknąć długotrwałej pracy, jeśli nie chcesz znaleźć pracy, jak masz nadzieję. Jeśli nie chcesz lub nie możesz się doczekać, zacznij przynajmniej przyglądać się aktualnym ofertom i konkurencji.  
    
  • Jeśli już szukasz nowej pracy, uważaj, aby nikogo nie widzieć w pracy. Być może będziesz chciał powiedzieć komuś, kto puka do sieci, ale dobrze pomyśl, kogo możesz ujawnić swoje plany.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Oceń swoją obecną pracę. Zastanów się, dlaczego chcesz zakończyć i jakie są plusy i minusy. Czy możesz zrobić coś, aby uniknąć nieprzyjemnych aspektów i zwiększyć swoje szanse na cieszenie się? Jeśli chcesz przekazać wypowiedzenie z powodu wynagrodzenia, czy możesz poprosić o dodanie? Jeśli chcesz rzucić pracę z powodu nieprzyjemnego kolegi, możesz poprosić o przeniesienie? Rozważ również, że omówisz z przełożonymi, jak się czujesz i dasz im szansę na poprawę swojej sytuacji przed wypowiedzeniem.        
 6.  
 7.                          4      Przeczytaj umowę. Przestudiuj wszystkie dokumenty, które podpisałeś podczas rejestracji i które dotyczą sposobu zamknięcia / zakończenia, długości i warunków umowy o pracę. Poprzez naruszenie umowy jesteś narażony na konsekwencje prawne i finansowe. Sprawdź także wymagany okres wypowiedzenia.        
 8.  
 9.                          5      Skopiuj informacje, których nie chcesz wymyślić. Jeśli masz listę kontaktów ważnych dla Twojej branży, skopiuj je przed złożeniem zeznań - możesz nie mieć szansy. Tylko uważaj, aby nie zmienić informacji, które są uważane za aktywa firmy.                  
 10.  
             

    2      Rozmowa z twoim szefem  .

    
   
 1.                          1      Prześlij swoje zeznanie osobie osobiście. Wyjaśnij, dlaczego zdecydowałeś i zapytaj, co możesz zrobić, aby zostawić "czysty stół". Jeśli Twoja firma wymaga pisemnej formy zeznania, zapisz ją po osobistym spotkaniu i wyślij e-mailem i / lub wydrukuj.        
 2.  
 3.                          2      Krótko i grzecznie napisz swoje świadectwo. Jeśli chcesz, możesz podać przyczynę swojego odejścia, plany na przyszłość lub coś o swojej przyszłej pracy. Bądź szczery.        
 4.  
 5.                          3      Zachowaj wymagany okres wypowiedzenia. Jeśli umowa o pracę zawiera okres dwóch miesięcy, należy postępować zgodnie z nimi. Nie musisz wysadzać za sobą mostów, ani pozwolić szefowi dostać się w nieprzyjemną sytuację. Czasami możesz potrzebować pomocy (na przykład referencji).        
 6.  
 7.                          4      Jeśli chodzi o publiczne ogłoszenie waszego świadectwa, działajcie na prośbę waszego przełożonego. Może chce zachować sekret przez jakiś czas, dopóki nie znajdzie zastępstwa dla ciebie lub w inny sposób rozwiązuje całą sytuację. Jeśli nie skończysz z dnia, daj mu kilka dni na powiadomienie wszystkich kolegów (pod warunkiem, że Twój przełożony wyrazi na to zgodę).        
 8.  
 9.                          5      Nie zaniedbuj pracy. Stopniowo wykonuj swoje zadania i przekazuj je komuś, kto przejmuje wszystko, zachowując jakość pracy. Jeśli utracisz wyniki po zakończeniu zatrudnienia lub jeśli przejdziesz przez miesiąc niedogodności, to nie wygląda dobrze i może to być dobry refren lub pomocna dłoń, gdy starasz się o nową pracę.        
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                           
Świat pracy popularny:
Jak zostać producentem muzycznym.

Jak zostać własnym trenerem życia.

Jak ubiegać się o pracę.

Jak uniknąć kradzieży tożsamości.

Jak uniknąć kradzieży tożsamości.

Jak napisać list motywacyjny.

Jak napisać list motywacyjny.

Jak dbać o tyłek.

Jak ubrać się w stylu casual.

Jak zostać modelem ręcznie.

Jak ubrać się w stylu casual.

Jak się zdefiniować.

Praca w ONZ.

Jak wykonać refleksologię.

Bycie dobrym kelnerem.

Jak zdobyć pracę bez doświadczenia.

Jak napisać wszystkie dziesięć.

Jak przejść przez rozmowę kwalifikacyjną.

Jak podbić świat męskiego modelowania.

Jak zrobić plan.

Jak przetrwać, aby działać dłużej.