Home \ Świat pracy
 

Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.

 

Opieka nad dziećmi wymaga treningu, cierpliwości i zrozumienia, niezależnie od tego, czy jest to rodzeństwo, czy dziecko sąsiada. Młodzi ludzie i nastolatki często oglądają dzieci, ale dla niedoświadczonego człowieka może to wydawać się trudnym zadaniem. Nie martw się. Kiedy dobrze się planujesz i zwracasz uwagę na dziecko, będziesz mógł cieszyć się nim i być może zarobić trochę pieniędzy. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

              

Procedura .

    

  Część 1      Utwórz biznesplan  .

    
   
 1.            1      Rozważ harmonogram. Jako opiekunka do dziecka będziesz pracować dla siebie i będziesz mógł określić swój harmonogram. To może brzmieć staroświecko, ale powinieneś przygotować kalendarz i zapisać wszystkie wolne dni, aby dokładnie wiedzieć, kiedy masz czas na obserwowanie dzieci.  
    
  • Możesz używać różnych kolorów, abyś mógł mieć oko na to, kiedy dać je swoim dzieciom.
  •  
  • Regularnie publikuj nowe daty, aby upewnić się, że nie masz dwóch spotkań na jeden semestr.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zdecyduj, ile zapłacisz. Niektórzy rodzice mają konkretny pomysł, ale większość z nich polega na tym, że dostawca usług opieki nad dziećmi sam ustala ich wynagrodzenie. Masz dwie możliwości: możesz zapłacić za godzinę strzeżenia lub za jedno strzeżone dziecko. Pierwsza opcja jest szczególnie odpowiednia dla mniejszych rodzin, druga jest warta zachodu, jeśli musisz oglądać więcej dzieci naraz.  
    
  • Ludzie zwykle płacą około 100-200 Cc za godzinę, ale może to być mniej więcej - zależy to od tego, kogo się interesuje.
  •  
  • Stawki za opiekę nad dziećmi wynoszą zwykle 70-150 CZK za dziecko i godzinę opieki nad dziećmi.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Weź kurs opieki nad dzieckiem. Chociaż posiadanie takich kwalifikacji nie jest konieczne, z pewnością pomoże ci, gdy będziesz wiedział, jak właściwie chronić dzieci. Naucz się dbać o dzieci, uczyć podstaw pierwszej pomocy i być przygotowanym na wszystko. Możesz także czytać książki, które nauczą Cię obsługiwać dzieci w różnych sytuacjach.        
 6.  
 7.             4      Dla każdego nadzorowanego dziecka napisz listę kontaktów na wypadek zagrożenia. Będziesz potrzebować informacji o stanie zdrowia każdego dziecka, ale będziesz potrzebować również ogólnych numerów alarmowych. Utwórz listę numerów na swoim lekarzu, posterunku policji, strażaku i innych ważnych instytucjach w Twoim mieście. Liczby te używasz tylko w najgorszych przypadkach, ale potrzebujesz ich pod ręką.                  
 8.  
             

  Część 2      Przygotowanie do pracy  .

    
   
 1.             1      Dowiedz się jak najwięcej o rodzicach. Kiedy przychodzisz oglądać dziecko po raz pierwszy, dowiedz się wszystkiego o swoich rodzicach. Wpisz swoje imiona i nazwiska oraz numery telefonów, adresy miejsc pracy i inne miejsca, w których się zatrzymają, a także spodziewany czas powrotu do domu.        
 2.  
 3.             2      Znajdź informacje o sytuacji awaryjnej. Poproś rodziców dziecka o podanie co najmniej dwóch numerów alarmowych. Zapisz informacje o zdrowiu dziecka (szczególnie o możliwych alergiach). Jeśli to konieczne, poproś o telefon do lekarza, który będziesz obserwować.  
    
  • Poproś rodziców o pokazanie, gdzie można znaleźć lekarstwa i apteczkę.
  •  
  • Zapisz listę leków, które każde dziecko będzie musiało podjąć lub podjąć w razie wypadku (na przykład paraliż brzucha lub ból głowy).
  •  
         
 4.  
 5.             3      Napisz dzienny rozkład dnia dziecka. Większość rodzin ma charakter ogólny lub szczególny. W większości przypadków chodzi o czas posiłku, czas na odrabianie zadań domowych lub grę hazardową oraz o czas, w którym dziecko musi iść spać. Kiedy napiszesz to z wyprzedzeniem, dziecko nie będzie mogło cię oszukać, a zachowasz wszystko tak, jak chcą twoi rodzice.        
 6.  
 7.             4      Dowiedz się, co zrobić z dzieckiem. Każde gospodarstwo domowe ma inne zasady i ważne jest, aby zapytać, co jest dozwolone, a co zabronione. Zapytaj, czy dziecko może oglądać telewizję, czy może grać na komputerze, czy może wyjść na zewnątrz, czy odwiedzić znajomych i gdzie nie może iść do domu. Zasady te będą zawsze różne w każdej rodzinie, a także w zależności od wieku dziecka, więc zapisz je, aby ich nie przestrzegały.        
 8.  
 9.             5      Przygotuj menu na czas oglądania dziecka. Prawdopodobnie będziesz musiał go karmić co najmniej raz w trakcie spędzania czasu z dzieckiem. Zapytaj swoich rodziców, jakie pokarmy powinieneś gotować i co możesz dać dziecku na przekąskę. Zapytaj głównie o pokarmy, których nie powinieneś podawać swojemu dziecku. Niektóre dzieci mogą chcieć zakazać słodyczy i deserów rodzicom.        
 10.  
 11.             6      Dowiedz się, jak możesz ukarać dziecko, jeśli się nie zachowuje. Prawdopodobnie będziesz mieć do czynienia z różnymi przestępstwami. Zamiast karać dziecko według własnego uznania, zapytaj rodziców, jak sobie z nimi radzić. Przez większość czasu chodzi o odmawianie dziecku oglądania telewizji lub komputera.        
 12.  
             

  Część 3      Opiekuj się dziećmi  .

    
   
 1.             1      Spróbuj zbliżyć się trochę do dzieci. Opieka nad dziećmi to praca, ale także możliwość cieszenia się z ich towarzystwa. Kiedy dzieci cię kochają, będą Cię słuchać i szanować. Porozmawiaj z nimi, zapytaj ich o różne rzeczy i baw się z nimi, aby zbudować silną więź.        
 2.  
 3.             2      Graj z dziećmi. Twoim zadaniem jest zapewnić dzieciom tylko opiekę, ale powinieneś także bawić się nimi. Gry będą się różnić w zależności od tego, jak oglądasz stare dzieci. Kiedy oglądasz dziecko, prawdopodobnie po prostu uśmiechasz się do niego inaczej i pokazujesz mu zabawki. Podczas oglądania starszych dzieci możesz je narysować lub zagrać w wiele bardziej złożonych gier.  
    
  • Graj z zabawkami, graj w gry planszowe i różne bardziej aktywne gry. Zapytaj dzieci, w jaki sposób chcą grać i opracować odpowiedni plan gry.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Twórz ciekawe projekty. Jeśli spędzasz dużo czasu ze swoimi dziećmi, możesz tworzyć różne projekty, które Ty i Twoje dzieci mogąście cieszyć się. Możesz zrobić coś, narysować lub gotować i piec razem. Kiedy skończysz projekt, poczujesz się produktywny, zabijesz dużo czasu, a dzieci będą z ciebie dumne.        
 6.  
 7.             4      Często sprawdzaj swoje dzieci. Dzieci nie mają czasu na jazdę tak dobrze, jak dorośli, więc często zapominają iść do toalety. Co godzinę dzieci pytają, czy muszą iść do toalety, czy nie są głodne, czy spragnione, czy nie są zmęczone. Większość dzieci nie mówi tych rzeczy o sobie, więc nie zapomnij ich zapytać.        
 8.  
 9.             5      Śledź harmonogram. Jeśli rodzice zapewniają podstawowy rozkład dnia dziecka, należy postępować zgodnie z nim. Nakarm dzieci we właściwym czasie, przechowuj je w porę, odrabiaj z nimi pracę domową,        
 10.  
             

  Część 4      Unikaj błędów  .

    
   
 1.             1      Nigdy nie zostawiaj dzieci w spokoju. Niezależnie od okoliczności, powinieneś trzymać dzieci za wszelką cenę, abyś nigdzie nie mógł iść. Nigdy nie zostawiaj samych dzieci. W porządku jest być w innym pokoju, ale nie jest w porządku wchodzić do sklepu lub iść na spacer. Dotyczy to również starszych dzieci, z wyjątkiem sytuacji, gdy rodzice pozwolili im zostawić ich samych na jakiś czas.        
 2.  
 3.             2      Nie pozostawiaj ludzi na zewnątrz. Jeśli nie są przyjaciółmi dzieci, które oglądasz, nigdy nie powinieneś zapraszać przyjaciół ani rodziny. Może być kuszące, aby zaprosić przyjaciela wieczorem, gdy dzieci śpią, ale jest to całkowicie nie do przyjęcia.        
 4.  
 5.             3      Nie nadużywaj elektroniki. Dzięki telefonom, tabletom i komputerom łatwo zapomnieć o czacie ze znajomymi lub sprawdzeniu Facebooka. Podobnie jak w przypadku większości prac, należy wyłączyć urządzenia elektroniczne i używać ich tylko w razie potrzeby. Otrzymujesz wynagrodzenie za opiekę nad dziećmi - nie za pisanie z przyjaciółmi.        
 6.  
 7.             4      Nie pozwól, aby dzieci miały ciągle te same filmy. Dzieci będą po prostu chciały oglądać telewizję. Czasami wszystko jest w porządku, ale nie powinno się pozwolić im patrzeć na ekran przez długie godziny. Jeśli Twoi rodzice nie określają maksymalnego czasu oglądania telewizji przez dzieci, nie możesz pozwolić im na więcej niż 2 godziny. Dzieci będą się bawić z tobą i kiedy po prostu usiądziesz w telewizji, ich rodzice będą myśleć, że przynętą jesteś.        
 8.  
 9.             5      Nigdy nie otwieraj drzwi, jeśli nie oczekujesz kogoś i nie jesteś pewien, że to on. Sprawdź zegarek lub okno, a następnie otwórz drzwi. Może być ktoś jeszcze. Zapytaj rodziców dzieci o listę osób, które znają i ich krótki opis.        
 10.  
 11.             6      Zanim rodzice wrócą do domu, oczyśćcie dokładnie. Czasami ludzie zapominają o tym, ale sprzątanie jest również ważną częścią opieki nad dziećmi. Być może nie będziesz musiał sprzątać wielkiego bałaganu, ale kiedy puścisz swoje dzieci, wróć do wszystkiego. Rodzice chętnie powrócą do czystego i schludnego domu, a będziesz miał większe szanse na rekrutację w przyszłości.        
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (2)                     
Świat pracy popularny:
Jak pisać notatki ze spotkania.

Jak uzyskać piosenkę z głowy.

Jak ubiegać się o pracę.

Bycie dobrym sprzedawcą.

Jak zostać tajnym agentem.

Bycie dobrym sprzedawcą.

Jak zdobyć pracę.

Jak przetrwać, aby działać dłużej.

Bycie dobrym sprzedawcą.

Jak zostać grafikiem.

Bycie dobrym sprzedawcą.

Jak zostać profesjonalnym fotografem.

Jak właściwie wybrać oświetlenie biurowe.

Jak zostać klaunem.

Jak zorganizować strzelanie do kogoś.

Jak reklamować się na Craigslist.

Jak się zdefiniować.

Jak napisać wszystkie dziesięć.

Bycie dobrym kelnerem.

Jak przejść przez rozmowę kwalifikacyjną.