Home \ Święta i tradycje
 

Jak świętować Międzynarodowy Dzień Kobiet.

 

Międzynarodowy Dzień Kobiet przypada 8 marca i jest symbolem cierpienia, którego doświadczyły kobiety na całym świecie, aby uzyskać równość i prawa. Jest to również przypomnienie, że wiele pozostaje jeszcze do zrobienia. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby świętować ten ważny dzień. Dowiedz się o tym, że kobiety cierpiały na całym świecie. Możesz także angażować się politycznie i wspierać organizacje wspierające kobiety. Zachęcaj kobiety do swojego życia. Daj im znać, jak ważne są dla ciebie.

              

Procedura .

    

  Część 1      Naucz się  .

    
   
 1.            1      Dowiedz się o historii Międzynarodowego Dnia Kobiet. Międzynarodowy Dzień Kobiet świętuje osiągnięcia kobiet i spogląda wstecz na to, co osiągnęli, i wskazuje na cierpienia, których doświadczyli. Było to częścią ruchu robotniczego, który rozpoczął się w Ameryce i Europie po 1900 roku. Przeczytaj historię Międzynarodowego Dnia Kobiet Online i poznaj cel tego ważnego dnia.  
    
  • Pierwszy Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzono w 1909 r. Jako szacunek dla strajku szwaczki w Nowym Jorku w 1908 r. Następnie kobiety protestowały przeciwko przerażającym warunkom pracy.
  •  
  • Z biegiem czasu Międzynarodowy Dzień Kobiet stał się narzędziem protestu. Podczas pierwszej wojny światowej ten dzień był używany jako protest przeciwko wojnie.
  •  
  • W 1975 r. Święto to zostało uznane przez ONZ i obchodzone dzisiaj.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Poznaj sukces kobiet na całym świecie. Kobiety były często pomijane w przeszłości. Surfuj przez Internet, lub idź do biblioteki i poczytaj o kobiecych historiach, których korzyści zostały historycznie wydane. 
    
  • Spójrz na przykład na Rosalind Franklin. Jej badania DNA były krytyczne dla Francisa Cricko, Jamesa Watsona, Maurice'a Wilkinsona, ale jury przyznające Nagrodę Nobla zostało całkowicie zaniedbane.  
  •  
  • W historii było wielu znamienitych władców. Spójrz na Johana Habsburga, który w latach 1554-9 był regentem i stał się kluczową postacią hiszpańskiego dworu.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Przejdź do czytania. Aby dowiedzieć się czegoś o kobietach w historii, zatrzymaj się w bibliotece lub księgarni i pożyczyć lub kupić książki. Dowiedz się o kobietach na całym świecie, które miały wielki wpływ na historię i coś zmieniły.  
    
  • Przeczytaj krytyczne prace feminizmu i teorii jako Druga płeć Simone de Beauvoir.
  •  
  • Czytaj książki o kobietach na całym świecie. Na przykład Mona Eltahawy jest pisarką piszącą o kobietach z Bliskiego Wschodu.
  •  
  • Zobacz Dlaczego nazywam siebie i feministki (red. Victorie Pepe). Jest to zbiór esejów 25 kobiet w wieku poniżej 30 lat, opisujących ich uczucia dotyczące spraw kobiecych i feminizmu.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zobacz filmy informacyjne. Istnieje wiele filmów, na które można spojrzeć i poznać ważne kobiety w historii. Zaprzyjaźnij się z wieczorami filmowymi i oglądaj filmy o kobietach, szczególnie kobietach z innych krajów lub kultur.  
    
  • Aby poznać problemy międzynarodowe, możesz wziąć film Rebelianci syryjscy .
  •  
  • Aby poznać kobiety z międzynarodowej siły roboczej, poszukaj filmu z językiem angielskim. Kto się liczy? Marilyn Waring o seksie, kłamstwach i globalnej ekonomii .
  •  
  • Dowiedz się, czy w Twojej okolicy odbywa się festiwal lub projekcja. Może to być świetny sposób na nawiązanie kontaktu z innymi kobietami i nauczenie się czegoś.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przejdź do lokalnego muzeum. Sprawdź muzea i wystawy sztuki w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Wiele muzeów organizuje specjalne wystawy i instalacje na Międzynarodowy Dzień Kobiet, które pokazują pracę inżynierów, pisarzy, artystów i innych osób. Jeśli muzea nie organizują specjalnych wydarzeń, możesz przyjrzeć się innym wydarzeniom kulturalnym, które mają wystawy lub wydarzenia poświęcone kobietom.                  
 10.  
             

  Część 2      Zaangażuj się w politykę  .

    
   
 1.             1      Jeśli to możliwe, weź dzień wolny. Istnieje protest narodowy, który zachęca kobiety do wzięcia urlopu. Może podkreślać wpływ kobiet na globalną gospodarkę. Jeśli możesz wziąć dzień wolny, rozważ przeniesienie się do pracy w środę i promowanie Międzynarodowego Dnia Kobiet.  
    
  • Jeśli nie możesz wziąć wolnego, przynajmniej musisz unikać zakupów w Międzynarodowy Dzień Kobiet. Może również uderzyć w gospodarkę.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wkład w miejscowy schron dla kobiet. Możesz przekazać pieniądze, ubrania, jedzenie lub swój czas. Jeśli pomożecie kobiecemu azylowi, przypomni wam o trudnościach, jakie dziś napotykają kobiety, i pomoże im w złagodzeniu trudnej sytuacji.  
    
  • Możesz mieć wydarzenie z przyjaciółmi przy tej okazji. Niech twoi przyjaciele wiedzą, że zamierzasz pomóc miejscowej kobiecej kryjówce w świętowaniu tego dnia.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Weź udział w proteście. W Międzynarodowy Dzień Kobiet odbywa się wiele protestów. Dowiedz się, jakie działania podejmujesz w okolicy, w której mieszkasz, i zachęć do uczestnictwa kobiet i ich korzyści dla świata. Na zaplanowanym wydarzeniu protestacyjnym możesz sprawdzić online lub poprosić lokalne organizacje polityczne czy przeprowadzają protest z okazji MDG.        
 6.  
 7.             4      Sprawdź maraton lub marsz. Wiele miejsc posiada maratony lub marsze, aby szerzyć świadomość na temat wyboru pieniędzy. Zobacz, czy taki bieg lub marsz ma miejsce w pobliżu twojego miejsca zamieszkania. Jeśli wyjdziesz za mąż lub razem z innymi kobietami, przyczynisz się do szerzenia świadomości cierpienia kobiet na całym świecie.  
    
  • Znajdź spacer po moście. Organizacje non-profit Women for Women organizują spacery przez mosty na całym świecie, od Kanady po Chiny. Ich celem jest szerzenie świadomości wyzwań, przed jakimi stają codziennie kobiety, które przeżyły wojnę. Zobacz, czy taki spacer wzdłuż mostu odbywa się w miejscu, w którym mieszkasz.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Wolontariusz. Rozważ aktywny udział w tworzeniu godziwych wynagrodzeń dla kobiet poprzez wspieranie praw reprodukcyjnych i władzy oraz ustawodawstwa promującego równość. Sprawdź wydarzenia organizowane przez, na przykład, kliniki zdrowia kobiet lub planowane ośrodki opiekuńcze. Zapytaj, czy nie potrzebują ochotników. Jeśli taka organizacja planuje wydarzenie w Międzynarodowy Dzień Kobiet, prawdopodobnie będzie potrzebowała pomocy wolontariuszy.  
    
  • Daj sobie wolę zaangażowania się w wolontariat przez długi czas. Organizacje zawsze potrzebują pomocnych wolontariuszy, aby mogli dalej pracować.
  •  
         
 10.  
             

  Część 3      Współdzielenie świadomości  .

    
   
 1.             1      Noś czerwony. Kobiety na całym świecie ubrane są na czerwono, aby podnieść świadomość na temat Międzynarodowego Dnia Kobiet. Weź czerwoną koszulkę, sukienkę lub dowolną czerwoną szatę, którą masz. Możesz zwrócić uwagę na ten wyjątkowy dzień.  
    
  • Jeśli nie masz czerwonych ubrań, wybierz przynajmniej czerwoną szminkę, lakier do paznokci lub czerwoną biżuterię.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Znajdź sposób na podzielenie się swoją historią. Wiele kobiet ma pewną historię, którą warto się podzielić. Możesz mieć historię, w której czujesz się dyskryminowana. Albo, możesz mieć historię, w której wygrałeś nad wyższością. Poszukaj wydarzeń, w których możesz podzielić się swoją historią, na przykład wieczorem talentu lub podzielić się historią na Facebooku, która dotyczy kwestii życia kobiet.  
    
  • Niektóre witryny, takie jak angielska agenda stowarzyszenia, zapraszają ludzi do wysyłania im swoich opowieści. Sprawdź online, aby dowiedzieć się, czy możesz znaleźć stronę, która chętnie podzieliłaby się Twoją historią.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Korzystaj z mediów społecznościowych. Media społecznościowe są doskonałym narzędziem do podnoszenia świadomości. Użyj swojego profilu na Facebooku lub Twitterze i podziel się faktami o znanych kobietach lub wstaw linki do artykułów na temat Międzynarodowego Dnia Kobiet i kobiecego losu na całym świecie. Znajdź hashtagi dotyczące Międzynarodowego Dnia Kobiet (na przykład # Międzynarodowy Dzień) i zobacz, co inni udostępniają, lub udostępnij i tweetuj swoje posty.       
 6.  
             

  Część 4      Świętujcie kobiety  .

    
   
 1.             1      Pomóż kobiecie od jej rodziny lub przyjaciela. Może to być jakaś pomoc od opieki nad dziećmi, o pomoc w odrabianiu lekcji. Jeśli wiesz o kobiecie, która potrzebuje pomocy, zrób trochę wysiłku i pomóż jej MDI. 
    
  • Zastanów się, obiecując kobietę, która jest ważna w Twoim życiu, aby pomóc jej przez cały rok. Na przykład obiecuję swojej żonie lub dziewczynie, że będziesz bardziej wspierać jej karierę.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Powiedz kobiecie, dlaczego to dla ciebie ważne. To może być twój przełożony, krewny, przyjaciel lub kobieta, która jest po prostu ważna dla twojego życia. Powinieneś jej powiedzieć, dlaczego jest dla ciebie ważna i pochwalić ją za coś, co zrobiła dobrze. Na przykład, jeśli twój szef jest, powiedz jej, dlaczego jest dobrą szefową i jak bardzo lubisz z nią pracować. 
    
  • W tym celu możesz użyć mediów społecznościowych. Podziel się postem świętowania kobiet w swoim życiu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Podziękuj kobietom swojego życia. Nie mów im tylko, że są ważne. Podziękuj im, że są tu dla ciebie i za to, co robią. Może to być tak proste, jak zapewnienie twojej matce, że była dobrze wykształcona lub podziękowała twojemu przyjacielowi za pomoc w trudnych czasach. 
    
  • Możesz także podziękować kobietom, których nie znasz. Udostępnij wpis i dziękuj na przykład jakiejś sławnej kobiecie za walkę o równość praw.
  •  
         
 6.  
             

Ostrzeżenie .

               (12)                    
Święta i tradycje popularny:
Jak świętować Chanukę.

Jak zrobić życzenia urodzinowe.

Jak zostać wampirem.

Jak świętować Dzień Matki.

Jak znaleźć czyjś dzień urodzenia.

Jak pozbyć się nieszczęścia.

Jak zrobić bukiet słodyczy.

Jak znaleźć czyjś dzień urodzenia.

Jak zrobić likier z jajek.

Jak świętować Dzień Matki.

Jak znaleźć czyjś dzień urodzenia.

Jak ozdobić dom na Boże Narodzenie.

Jak wypełnić noworoczne postanowienie.

Jak ozdobić choinkę.

Jak świętować Dzień Świętego Patryka.

Jak zostać wampirem.

Jak świętować Dzień Świętego Patryka.

Jak ozdobić jajka wielkanocne.

Jak zrobić życzenia urodzinowe.

Jak zrobić życzenia urodzinowe.